7,4 499 555
ocen
7,4 10 1 499555
47 670
chce zobaczyć
7,8 25
ocen krytyków
{"rate":7.84,"count":25}
{"type":"film","id":189,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Truman+Show-1998-189/tv","text":"W TV"}]}
Truman Show

Truman Burbank (Jim Carrey) mieszka w uroczym nadmorskim miasteczku i wiedzie przeciętne, raczej szczęśliwe życie u boku kochającej żony. To, co dla wielu byłoby nieziszczalnym marzeniem, Truman otrzymał bez specjalnego wysiłku. Właśnie - otrzymał, a nie zdobył, bowiem Truman jest gwiazdą telewizyjnego serialu emitowanego przez 24 godziny na dobę. O każdym jego kroku decyduje wszechwładny reżyser Christof (Ed Harris), od niego zależy nie tylko to, kogo Truman spotka na swej drodze, ale i to, czy danego dnia będzie świecić słońce. Ale nawet on nie przewidział, że wykreowany przez niego bohater zacznie domyślać się istnienia innego świata - spoza telewizyjnego studia.

opis dystrybutora dvd

Truman Burbank (Jim Carrey) to 30-letni agent ubezpieczeniowy. Przez całe życie ma nieodparte wrażenie, że jest stale obserwowany. Wcale się nie myli - pięć tysięcy ukrytych kamer śledzi przez cały czas życie Trumana, a on sam jest nieświadomą gwiazdą transmitowanego na żywo gigantycznego spektaklu telewizyjnego. Możemy pooglądać... piękne miasteczko Seahaven, które Burbank tak lubi i nazywa domem, a tak naprawdę jest wielką atrapą zbudowaną w studio, zaś jego rodzina i przyjaciele, każdy człowiek, którego spotyka, to w rzeczywistości tylko aktorzy.

Beta
opis użytkownika

Truman (Jim Carey) jest o krok od odkrycia jak niezwykłe jest jego zwykłe życie. Nie wie na razie, że całe jego życie to telewizyjny reality show, transmitowany na cały świat! Jeszcze raz zaskoczy cię i wzruszy aktorski geniusz Jima Careya (Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń) w przełomowym filmie, w którym grają również Ed Harris, Laura Linney, Noah Emmerich, Holland Taylor i Peter Krause.

opis dystrybutora dvd

Co by było, gdyby okazało się, że wszystko w co do tej pory wierzyłeś, jest fikcją, a miasto, w którym mieszkasz, to atrapa skonstruowana na potrzeby bijącego wszelkie rekordy popularności programu reality show, którego głównym i jedynym bohaterem jesteś ty sam? Ta niewyobrażalna sytuacja przytrafia się młodemu, prosperującemu urzędnikowi, Trumanowi Burbankowi (Jim Carrey), wiodącemu spokojne i szczęśliwe życie w miasteczku o niebanalnej nazwie Seahaven. Gdy Truman stopniowo odkrywa, że wszystko wokół to farsa wyreżyserowana przez niejakiego Christofa (Ed Harris), postanawia odzyskać utraconą wolność i niezależność. Nie będzie to jednak takie łatwe, gdyż każdy krok bohatera rejestrowany jest przez ok. 5 tysięcy kamer, a ludzie na całym świecie nie wyobrażają sobie przecież zwykłego dnia bez ich ulubionego "Truman Show".

mike198
opis użytkownika

Truman Burbank (Jim Carrey) ma wrażenie, że jest obserwowany. Nie wie, jak bardzo to odczucie jest prawdziwe. W każdej sekundzie od momentu urodzenia, przez 30 lat, był nieświadomą gwiazdą serialu telewizyjnego z gatunku "soap opery". Urocze miasteczko Seahaven, które on nazywa domem, jest w rzeczywistości wielkim studiem. Jego przyjaciele i rodzina, każdy kogo spotyka, to aktorzy. Bez przerwy jest pod czujnym okiem ukrytych kamer telewizyjnych.
Truman jest nie tylko kontrolowany przez sieć ludzkich i elektronicznych szpiegów, ale jest dosłownie "uwięziony" w swoim własnym życiu, egzystując w surrealistycznej rzeczywistości nie z własnej woli. Gdy zdaje sobie z tego sprawę, postanawia uciec z Seahaven. Nie bierze jednak pod uwagę potęgi Christofa (Ed Harris), głównego organizatora, pomysłodawcę, producenta i reżysera "Truman Show", który kontroluje i manipuluje środowiskiem mężczyzny z olbrzymiego centrum dowodzenia.

Kathleen
opis użytkownika

Truman Burbank (Jim Carrey) wiedzie spokojne i szczęśliwe życie na wyspie Seahaven, u boku uroczej żony. W wolnych chwilach spotyka się z przyjacielem, Marlonem (Noah Emmerich). Pewnego dnia Truman dowiaduje się, że od urodzenia jest bohaterem transmitowanego przez całą dobę widowiska telewizyjnego. Wkrótce uświadamia sobie, że Seahaven jest wielkim studiem filmowym, a wszyscy jego znajomi i członkowie rodziny to wynajęci aktorzy. Życiem bohatera kieruje cyniczny reżyser i producent widowiska, Christof (Ed Harris).

sikorka06
opis użytkownika

Kamera towarzyszy Trumanowi Burbankowi (Jim Carrey) już od chwili narodzin. Porzucony przez matkę, został adoptowany przez korporację, która uczyniła go gwiazdą "Truman Show" - nadawanego od 30 lat programu telewizyjnego, który dzięki sieci nowoczesnych kamer pokazuje każdy krok Burbanka. Truman wiedzie spokojne życie w Seahaven u boku żony (Laura Linney), nie będąc świadom, że mieszka w ogromnym planie filmowym, a otacza go kłamstwo i wynajęci aktorzy. Jest tylko marionetką w rękach Christofa (Ed Harris), który kieruje życiem Trumana wedle własnego uznania. Reżyser nie przewidział jednak, że jego zabawka zacznie podejrzewać, że świat kręci się wokół niej...

Evangarden
opis użytkownika

Truman Burbank (Jim Carrey) jest agentem ubezpieczeniowym po trzydziestce, który u boku ukochanej żony Meryl (Laura Linney) wiedzie spokojne i szczęśliwe życie w nadmorskiej miejscowości Seahaven. Mężczyzna od dzieciństwa ma wrażenie, że jest śledzony. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest bohaterem reality show, a jego egzystencja jest w pełni wyreżyserowana przez twórcę programu – Christofa (Ed Harris).

platforma vod