PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=127078}

Trup w każdej szafie

Čtyři vraždy stačí, drahoušku!
7,0 944
oceny
7,0 10 1 944
Trup w każdej szafie
powrót do forum filmu Trup w każdej szafie

... przetykany planszami komiksowymi.

Może to lekkie zboczenie - bo ogólnie lubię kino czeskie - a filmy w których maczał palce Lipsky sa wyborne lub jak to mówia Czesi prima!

Co ciekawe praktycznie wszystkie znane mi filmy Lipskiego są do zdobycia
tylko ten jeden nie ma nawet napisów angielskich które możnaby przetłumaczyć na nasz język - przeglądałem wszystkie możliwe fora czeskie i słowackie, a napisów czy też titulków zero absolutne czyli nula :(

ocenił(a) film na 9
rapatang

Pamiętam jak leciał w TVP.Oglądałem go w tedy i był rewelacja .szkoda że to było tak dawno temu. Chętnie bym obejrzał jeszcze raz

ocenił(a) film na 10
falkao

ha
tu jest i film i napisy

http://peb.pl/komedie-komedie-romantyczne/536431-rapidshare-trup-w-kazdej-szafie -najlepsza.html

rapatang

Kimkolwiek jesteś, masz wielkie ukłony ode mnie i moich przyjaciół. Kto wie, może się kiedyś spotkamy; Tobie akumulator na pustkowiu siądzie, a ja Cię podłączę do mojego...I ani Ty, ani ja nie będziemy wiedzieli, że Ty dałeś mi namiary na "Trupa", a ja Cię kablami poratowałem...

Wielkie dzięki. Już myślałem, że nigdy nie zobaczę tego filmu.

ocenił(a) film na 10
klangterror

zrobiłem dużo więcej niz umieszczenie linku...

to naprawdę mój ukochany film warto potem obejrzeć serial 'pod jednym dachem' i zobaczyć jak najfajniejszy aktorzy z trupa w... dają sobie radę na czeskiej wsi....

a dają radę...

rapatang

Aktualnie na TVP Kultura http://www.teleman.pl/prog-1929579-pod-jednym-dachem.html

rapatang

No cóż, czasem muszą wystarczyć napisy. Ale warto wspomnieć, iż niegdyś film ten został uznany za najlepszy polski dubbing kinowy roku. Oto link:
http://www.polski-dubbing.pl/forum/viewtopic.php?f=13&t=135

rapatang

Uwielbiam klasyczne czeskie komedie! Szkoda, ze takich juz nie robia... Jak mowia Czesi: "to se ne vrati" ;)

CyboRKg

Pamiętam ten film z dzieciństwa, czyli to musiała być pierwsza połowa lat 80 lub coś koło tego. Potem, wiele lat później film ten znowu gdzieś mi mignął przed oczami, najpewniej w programie 'W Starym Kinie'. Ale nigdy nie wiedziałem jaki jest tytuł tego filmu. Miałem tylko przed oczami scenę w pociągu na początku filmu i owe charakterystyczne komiksowe wstawki. I jakimś cudem udało mi się ten film z 2 miesiące temu odnaleźć w internecie.
Czeskie komedie miały wtedy (chyba) swój genialny okres. Piszę 'chyba' ponieważ nie wiem jak się obecnie sprawy mają. Może wcale nie gorzej??

ocenił(a) film na 8
wojteczek

Niestety, bardzo gorzej...

ocenił(a) film na 7
rapatang

A plansze komiksowe uczonione ręką Kaji Saudka. Otóż Kaji Saudek fascynował się w dzieciństwie Marvelem, superherosami i sam zaczął tworzyć pikantne historyjki takie jak Pepík-Hipík, Muriel a andělé, Muriel a oranžová smrt, Arnal a dva dračí zuby. Raz widziałem w pewnym barze plakat wielki z filmu, rysunek Barbarella. Teraz się okazuje że to dzieło Kaji. Komiksy zaś u Muriel wzorował (dość wiernie) na historiach Barbarelli. Dowcipny jest z Kajego satyr. Niestety nie widzę drogi, mozliwości nabycia jakiegokolwiek komiksu jego autorstwa, a były podobno tlumaczone, też na język polski. Jego styl dodatkowo przywodzi mi na myśl Ralph'a Bakshi'ego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones