PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35071}

Trzęsienie ziemi

Earthquake
6,8 2 829
ocen
6,8 10 1 2829
Trzęsienie ziemi
powrót do forum filmu Trzęsienie ziemi

..........

ocenił(a) film na 6

Trzęsienie ziemi (1974) - od kilku dni miałem ochotę na jakiś starszy film. Z mojej przepastnej kolekcji wyjąłem TRZĘSIENIE ZIEMI Marka Robsona (reżyser dwóch klasyków kina wojennego - EKSPRESU VON RYANA i WOJNY W ALGIERZE) na podstawie scenariusza Mario Puzo (OJCIEC CHRZESTNY). Niewątpliwym atutem filmu jest rewelacyjna - pełna gwiazd nawet w epizodach obsada. Tak więc w roli głównej american hero Charlton Heston (BEN HUR, PLANETA MAŁP, CZŁOWIEK OMEGA), pomaga mu inny twardziel George Kennedy (AKCJA NA EIGERZE, DELTA FORCE). Kreacje obydwu byłu bardzo dobre. W filmie występują ponadto Lorne Greene (głowa rodziny Cartwright z BONANZY), Richard Roundtree (UCIECZKA NA ATENĘ), podstarzała Ava Gardner (ŚNIEGI KILIMANDŻARO) i Genevieve Bujold (LINA). Z przykrością stwierdzam, że dzieło Universalu nie wytrzymało niestety próby czasu. Film bardzo się zestarzał, efekty specjalne (w dacie premiery ponoć zjawiskowe) z dzisiejszej perspektywy wyglądają kiepsko. Oczywiście jest to cecha większości starych filmów, co nie znaczy, że nie są one dobre. W tym jednakże przypadku filmowi brakuje niestety klimatu. Scenariusz filmu także nie był chyba najlepszy - w mojej ocenie nieco brakuje napięcia. Generalnie jednakże ta stara ramotka nie jest złym filmem. Określił bym go mianem niezły + (ten plus za bardzo dobrą, pozbawioną banalnego holywodzkiego happy endu końcówkę) - 6,5/10

ocenił(a) film na 4
holstensa

Owszem, film niezły...o ile przetrwa się pierwszą godzinę. Parę ładnych lat temu bardzo mi się podobał a teraz...wieje nudą. Przede wszystkim - przez pierwsze równo 50 minut filmu absolutnie nic się nie dzieje. To mój główny zarzut do tego filmu..ciężko to przetrwać i chyba niekoniecznie warto. Trochę szkoda, bo bardzo lubiłem i nadal lubię oglądać te starsze produkcje z Charltonem Hestonem..jednak ta nie należy do tych najlepszych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones