Film

1993 1 godz. 10 min.
6,9 176
ocen
6,9 10 1 176
167
chce zobaczyć
{"id":"98406","linkUrl":"/film/Tu+stoj%C4%99...-1993-98406","alt":"Tu stoję..."}
Dziennikarz "Gazety Wyborczej" wspomina swoje reportaże śledcze i konsekwencje, jakie ponosił, dążąc do ujawnienia prawdy.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Fabularny film telewizyjny zrealizowany przez Michała Dudziewicza w ramach cyklu "C'est mon histoire" ("Moja historia"). Tematem filmu jest autentyczna historia Jerzego Jachowicza, dziennikarza "Gazety Wyborczej", który w latach 80. starał się wyjaśnić sprawę zabójstw Grzegorza Przemyka i księdza Zycha oraz okoliczności innychFabularny film telewizyjny zrealizowany przez Michała Dudziewicza w ramach cyklu "C'est mon histoire" ("Moja historia"). Tematem filmu jest autentyczna historia Jerzego Jachowicza, dziennikarza "Gazety Wyborczej", który w latach 80. starał się wyjaśnić sprawę zabójstw Grzegorza Przemyka i księdza Zycha oraz okoliczności innych zagadkowych morderstw. Dziennikarskim śledztwem naraził się władzom. Nieznani sprawcy spalili mieszkanie jego rodziny, doszło też do zabójstwa żony Jachowicza. Pomimo tych tragedii dziennikarz nie przestał szukać prawdy. Czy jednak ją znalazł?

studio
France 3 (FR 3) / Son et Lumière / Telewizja Polska
inne tytuły
Film nakręcono w Gdańsku, Warszawie, Podkowie Leśnej i Łodzi (Polska).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • 9/10

  Lady_of_the_Rings ocenił(a) film na 8

  Jak dla mnie rewelacja - naprawdę warto zobaczyć ten film, aby zrozumieć, do jakich tragedii dochodziło w latach 80, gdy ktoś naraził się polskiej władzy...

 • Aktorzy

  adammiks

  Chciałbym zwrócić uwagę, że Aktorzy grający w tym filmie to nie ludzie z "pierwszych stron gazet". No, może Szymon Bobrowski ... Ale nie wówczas, gdy kręcono film, tylko teraz.

 • dobry film - w czasie jego oglądania czułem się strasznie przede wszystkim dlatego

  annowak11 ocenił(a) film na 10

  jak bardzo rozpowszechnione jest kłamstwo Michnika i mu podobnych, że dawni bandyci w mundurach, sami z siebie potrafią się zmienić, i nagle stać się prawymi funkcjonariuszami.

 • Gdzie można dostać ten film?

  Marian_12

  Oglądałem go gdy byłem dzieckiem. Zrobił na mnie duże wrażenie, chciałbym go sobie odświeżyć. Czy można go gdzieś w sieci znaleźć?

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem obserwator_4
  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.