1 godz. 41 min.
7,2 234
oceny
7,2 10 234
296
chce zobaczyć
{"type":"film","id":125410,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Tuvalu-1999-125410/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Tuvalu
 • Miałem okazje oglądać ten film w czeskiej TV która nawiasem mówiąc jest niesamowita przynajmniej raz w tygodniu zdarzy sie jakiś NIEAMERYKAŃSKI niszowy tytuł aż żal że naszej TVP (tfu!) niestać na takie działania.Tym razem nie miałem najmniejszych problemów ze zrozumieniem dialogów :). Najbardziej podobał mi sie klimat i absurdalny humor dzieła opowiadajacego prostą historie miłości rodzącej sie w cholernie dziwnym miejscu i nieprzyjaznych okolicznościach. Dobra brzmi to niezbyt zachęcająco ale specjalistą od recenzji to ja nie jestem więc ocencie sami, jeśli podobały wam się "Delikatesy" to "Tuvalu" pewnie też was zauroczy. W końcu niecodziennie ma sie szanse zobaczenia bułgarsko-niemieckiej niemej produkcji filmowej. Saluto !

 • AbuKamil ocenił(a) ten film na: 8

  Chomik_8 Być może jest to nadinterpretacja, jednak to "cholernie dziwne miejsce" wśród popękanych, rozsypujących się murów i brudu, do którego kontrolerzy zajeżdżają samochodem marki "Wołga", to centralne miejsce basenu, z będącą powodem chluby, błyszczącą maszyną, na której widać okazały napis "Imperial", kojarzył mi się z naszym wielkim sąsiadem.
  Słów w filmie pada niewiele, a te które padły też były po rosyjsku.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 8

  AbuKamil A może ktoś wie, jaki jest tytuł i wykonawca utworu, który leci w trakcie napisów końcowych. Shazam identyfikuje mi go jako temat z "Zabić drozda" ale to nie to.

  Bardzo ciekawy film. Wprawdzie mało z niego rozumiem, ale wciąga.

 • AbuKamil ocenił(a) ten film na: 8

  Niestety tematu nie pamiętam, a filmu już nie mam więc nie mogę nawet spróbować zidentifikować tej muzyki.

 • stphn ocenił(a) ten film na: 9

  http://www.youtube.com/watch?v=9-_zgEex0p8