PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=754841}

Twarz

5,9 25 167
ocen
5,9 10 1 25167
4,6 36
ocen krytyków
Twarz
powrót do forum filmu Twarz

W czasach, kiedy Polska coraz bardziej się izoluje i jest postrzegana jako coraz większe dziwadło, każda nagroda w świecie jest ważna.

jan_niezbedny0

Mówisz o świecie równoległy?
Rozwiń proszę myśl .
Opisz jak to jest po tamtej stronie .

tauder

Przeleżałeś pod lodem ostatnie 2 lata?

ocenił(a) film na 1
jan_niezbedny0

może po prostu nie oglądał tyle telewizji

m_listkiewicz

Może oglądał za dużo tylko jednej.
Jednej jedynej :)

PS. Z czystej ciekawości - bo film ma premierę w kwietniu - oglądałeś go, że już oceniasz na 1?

ocenił(a) film na 8
jan_niezbedny0

Nie izoluje się i nie jest postrzegana jako dziwadło, chyba, że przez niezorientowanych temacie. A nagroda dla polskiego filmu zawsze bardzo cieszy!

Bella_88

Obrażanie się na wszystkich wokół i psucie stosunków nawet z dotychczasowymi partnerami, to nic innego jak podążanie w kierunku izolacjonizmu.
Zresztą indywiduum kierujące obecnie rządzącą partią zawsze zdradzało takie skrzywienia i fascynacje dyktaturami.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
xxx454

Imponujący bluzg...
Od razu widać, jak się do ciebie rodzice zwracają/li.

jan_niezbedny0

No rzeczywiście, przestawianie Polaków jako bandy nietolerancyjnych dzikusów z pewnością naprawi wizerunek Polski.

unhappyperson

Nie mogę się do tego odnieść, ponieważ filmu jeszcze nie widziałem.

Słyszałem/czytałem, że trochę prawdy przekazuje ze sporym jednak przymrużeniem oka, co dla większości "obrońców wizerunku" stanowi sporą przeszkodę w zrozumieniu produktów kultury, typu: film, książka, wystawa etc.

Gdyby robić filmy o narodzie wyłącznie ludzi srających marmurem, to nuda mogłaby się stać zabójcza.
A być może byłoby jeszcze gorzej, gdyby taka była prawda...

jan_niezbedny0

Ale to co wyprawiają ''nasi'' reżyserowie podpada pod samobiczowanie. Polska zła, ksenofobiczna, zaściankowa, szara. Za dużo tego. A co za dużo to nie zdrowo. Ale najważniejsze, że Europie się podoba, że dają nagrody.
Nie mówię, żeby wzorować się na kinem Amerykańskim, gdzie motyw patriotyzmu i dumy narodowej pojawia się w większości filmów. Chodzi o zdrową równowagę.

unhappyperson

"nasi"?... Nie wiem, co ma znaczyć ta dziwna figura interpunkcyjna.


Akurat patriotycznych, pełnych dumy narodowej filmów zrobiono w Polsce w ostatnich latach więcej, niż tych samobiczujących. To tylko wina autorów, że przeważnie nie przedstawiały wartości artystycznej wyższej, niż szkolna akademia w podstawówce.

Skoro mowa o Amerykanach (do których wszyscy tak się lubią odnosić) - jakoś nie zauważyłem, by byli regularnie nagradzani, lub nawet sami sobie przyznawali nagrody za te patriotyczne, pełne dumy i patosu produkcje. Laury zgarniają raczej obrazy traktujące o niewolnictwie, czy eksterminacji Indian - w których to biali "prawdziwi" Amerykanie przypominają bandę dzikusów.

A u nas wielki wrzask o jeden, czy dwa tytuły (ciekawe, ilu krzykaczy w ogóle taką "Idę" oglądało...) - bo pokazuje niewygodny fragment historii Polski, o którym się milczało, nawet za komuny.
I to właśnie powód całej awantury - pokolenia przemilczania brudów zamiatanych pod dywan.

Świetnie to obrazuje absurdy Polski, gdzie ludzie żrą się między sobą i na gruncie ogólnokrajowym i lokalnym - wszędzie w Polsce spotkasz złorzeczących na rodaka, wszędzie usłyszysz, że w urzędach, szpitalach i za płotem złodzieje i krwiopijcy - ale niech no tylko ktoś nakręci o tym film, od razu zaczyna się histeryczny jazgot, bo jakże to tak: o Chrystusie Narodów?... :)

jan_niezbedny0

Poprosze konkretny przyklad dziedziny w ktorej obecny rzad ma wplyw na "izolacje Polski". I tez poprosze konkretne uzasadnienie tego jednego przykladu i jaki on ma wplyw na obecna sytuacje geopolityczna Polski.

xxx454

Miałem coś na to odpisać, ale po twoim "popisie" powyżej nie mam zamiaru marnować na ciebie czasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones