PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=754841}

Twarz

5,9 25 167
ocen
5,9 10 1 25167
4,6 36
ocen krytyków
Twarz
powrót do forum filmu Twarz

Parytet w filmie

ocenił(a) film na 4

Pani Małgorzata Szumowska dużo mówi o parytetach dotyczących kobiet w świecie filmu. Nie znam mechanizmów regulujących życie w tym świecie. Nie wiem też czy kobietom jest trudniej. Natomiast patrząc na film, dla mnie jako widza myślenie o tym kto jest reżyserem schodzi na ostatni plan. Liczy się to co widzę. Czy obraz do mnie przemawia, zmusza do myślenia, nudzi, bawi, rozczarowuje, zachwyca. I kierując się tylko i wyłącznie takim podejściem do proponowanego obrazu z przykrością stwierdzam, że Twarz, jak i Body są zwyczajnie słabe. Świetny film sam się obroni, bez sztucznego pompowania, reklam, zachęcania do pójścia do kina przez "mainstreamowe" media. Pozdrawiam Panią Małgorzatę i życzę jak najlepiej. A przede wszystkim czekam na jej film, który pozwoli mi poprzeć ją w kwestii parytetu.

ocenił(a) film na 5
domin_31

100% racji. W ogóle parytety są krzywdzące - ja nie chciałabym, żeby moja praca była oceniana ze względu na moją płeć, tylko jej rzeczywistą jakość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones