film

Tygrys i śnieg

La Tigre e la neve
2005
1h 54m
7,3 3 968
ocen
7,3 10 1 3968
Film opowiada historię Attilio De Giovanni (w tej roli Roberto Benigni), poety zakochanego bez pamięci w Vittorii (Nicoletta Braschi). Niestety, bez wzajemności. Jednak... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Tygrys i śnieg zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Film opowiada historię Attilio De Giovanni (w tej roli Roberto Benigni), poety zakochanego bez pamięci w Vittorii (Nicoletta Braschi). Niestety, bez wzajemności. Jednak ekstrawagancki i żywiołowy poeta nie ma zamiaru dać za wygraną, a kolejne odrzucenia przez wybrankę jego serca zdają się nie robić na nim wrażenia. By zdobyć serceFilm opowiada historię Attilio De Giovanni (w tej roli Roberto Benigni), poety zakochanego bez pamięci w Vittorii (Nicoletta Braschi). Niestety, bez wzajemności. Jednak ekstrawagancki i żywiołowy poeta nie ma zamiaru dać za wygraną, a kolejne odrzucenia przez wybrankę jego serca zdają się nie robić na nim wrażenia. By zdobyć serce ukochanej Attilio nie zawaha się znaleźć w najbardziej komicznych i absurdalnych sytuacjach. Z rezultatem... nie zawsze tym oczekiwanym. Nie poddaje się nawet gdy jego wybranka wyrusza z misją pokojową do Iraku, w którym właśnie wybuchła wojna. Nasz dzielny poeta rusza śladem Vittorii. Attilio, który nie zna ani jednego słowa po arabsku, nigdy nie miał w ręku żadnego rodzaju broni, a wielbłądy widział tylko z Zoo, uzbrojony jedynie w swoją poezję rozpoczyna osobistą wojnę przeciw piekłu i zniszczeniom wywołanym przez działania wojenne. Jego miłość do Vittorii stanie się symbolem miłości człowieka do całej społeczności, zdewastowanej przez ból i walki zbrojne.

boxoffice
$25 460 023 na świecie
$10 167 w USA
$25 449 856 poza USA
budżet
$35 000 000
studio
Melampo Cinematografica
tytuł oryg.
La Tigre e la neve
inne tytuły
The Tiger and the Snow
więcej
W amerykańskim punkcie strażniczym widzimy wyrzutnię pocisków TOW, która nie była używana w Iraku.
Film kręcony był w Neapolu i Rzymie we Włoszech oraz w Tunezji.
Sceny rozgrywające się w Iraku nakręcone zostały na południu Tunezji, gdzie z wielką dbałością o szczegóły odtworzono całe dzielnice Faludży i Bagdadu przy współpracy z tunezyjskim ministerstwem obrony oraz spraw wewnętrznych, które udostępniły filmowcom żołnierzy, a także wozy pancerne.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

brak słów

ocenił(a) film na 10

naprawdę. Przez dobrą chwilę nie wiedziałam jak wyrazić zachwyt.
Film po prostu powalił mnie na kolana swoim pięknem. Nie pamiętam, żeby jakikolwiek film w ciągu
ostatnich lat tak mi się podobał.

Film rewelacyjny

ocenił(a) film na 10

Dla osób, które cenią ambitne, wzruszające i mądre kino.
Polecam.

Obejrzałam go najpierw w oryginale; zaskoczył mnie i rozśmieszył, przeplotłam ten śmiech łzami wzruszenia. Wczoraj nabyłam go do mojej kolekcji filmowej, i na pewno jeszcze po niego sięgnę, bo R. Benigni potrafi robić naprawdę dobre filmy...Więcej takich filmów!!!

Psychopata?

ocenił(a) film na 8

Przez sporą część filmu uważałam, że główny bohater, to jakiś psychopata, który przyczepił się do Bogu ducha winnej kobiety. Nęka nią jak stalker i nie rozumie, że "chemia nie teges". Okazane przez niego poświęcenie i determinacja, by dla jej dobra dokonać niemożliwego nieco złagodziły moją niechęć. Ale dopiero...

Pytanie

użytkownik usunięty
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones