PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11289}

Tylko dla orłów

Where Eagles Dare
7,7 28 756
ocen
7,7 10 1 28756
7,8 4
oceny krytyków
Tylko dla orłów
powrót do forum filmu Tylko dla orłów

Niedawno skończyłem powieść na 'podstawie' której powstała ekranizacja. Ale za to forum dotyczące filmów więc skupie się na nim opierając swoje spostrzeżenia o książkę. Podobała mi się postać Smitha i Shaffera bo dobrze odwzorowala pierwowzór. Dobra muzyka klimat dialogi ale drażniło mnie jak bardzo różni się od świetnej powieści. 3 sceny były tylko kopia książkach wydarzeń więc to raczej film inspirowany książka nie jej ekranizacja. Powieść miała więcej sensu była ciekawsza. Pewne tajemnice na ekranie zostały zbyt szybko okazane a akcja zbyt nierealnie się toczy. Na kartach książki główne postacie są jakby w ukryciu. Nie zależy im na zabijaniu tylko na misji kosztem najmniejszej liczby trupów. Tutaj działają zbyt oficjalnie i zabitych jest na pęczki. Ciekawe śmierci w powieści zostały w filmie zastąpione zbyt prostymi technikami np poprzez zastrzelenie lub jak wspomniałem zbyt szybko ukazane. Raziły w oczy tez sceny miłości między Smithem a Mery. Na kartach pierwowzoru się nie pojawiają. Główna postać jest chłodna i profesjonalna mimo że kocha Mery a ona nie potrafi sobie poradzić z tym chłodem bo jest uczuciowa stara się jednak być taka jak on by nie wyjść na żółtodzioba w misji.

To mniej więcej tyle mimo iż pewnie można pisać o wiele dłużej.

Film dobry ale świetny dla osób które zafascynowały się książka lub jej nie czytały

Ps. Wiem że w film nie może być wierna adaptacja książki z wielu powodów np czasu trwania dzieła na ekranie ale wiele rzeczy można było trochę bardziej upodobnić do książkowej wersji a niektóre sceny pomknąć z tego powstałego filmu usunąć.

Proszę o waszą opinię i dziękuję

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones