PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=824190}
7,2 11 007
ocen
7,2 10 1 11007
5,4 11
ocen krytyków
Tylko sprawiedliwość
powrót do forum filmu Tylko sprawiedliwość

Rasizm, skorumpowana władza, okrucieństwo kary śmierci. Niemalże współczesne "Zabić drozda". Tyle lat minęło, a problem pozostaje, na co wskazują ostatnie wydarzenia po zabójstwie przez policjanta czarnoskórego Floyda. Wiele razy mnie zastanawia dlaczego Stany Zjednoczone uznawane są za państwo wzór dla innych i niemalże kolebka demokracji skoro ma w swojej historii ludobójstwo rdzennych mieszkańców i niewolnictwo. A rasizm, szczególnie w stanach południowych wcale nie zaniknął. Dlatego w dalszym ciągu potrzebne są takie filmy i rozmowa o nich. To prawda, ta historia była powtarzana już wiele razy, ale wciąż wymaga dalszego opowiadania. A jeżeli film jest w stanie wzbudzić gniew z powodu niesprawiedliwości, jest to wartość sama w sobie.

Agatonik

No. Ciekawe dlaczego przeważnie przestępstwa białych na czarnych sa tak nagłaśniane, prawda? Nie wiem czy wiesz, ale w Ameryce czarnych jest sporo mniej niż białych, a popełniają oni dużo więcej przestępstw. Jestem przeciw rasizmowi, ale niedługo sie okaże że biali idioci będą na każdym kroku przepraszać biednych czarnych, za czyny z którymi osobiście nie mają nic wspólnego. I tacy ludzie są największymi rasistami, myśląc w ten sposób.

ocenił(a) film na 8
Joecrou

Bo za niewolnictwo i rasizm trzeba przepraszać do końca świata i jeden dzień dłużej. Oczywiście, że w tej społeczności jest więcej przestępstw - a przepis na to jest taki: traktuj ludzi jako gorszych, zamykaj ich w gettach, dawaj im gorszą edukację i gorszą pracę.

Agatonik

Oczywiście, wszystkiemu zawsze są winni biali. Na tej zasadzie, to moge napisać, że gdyby nie biali, to czarni jeszcze długo by nie wiedzieli co to jest cywilizacja... To leć do stanów i przepraszaj każdego czarnego. Po krótkim czasie w "czarnej" dzielnicy wrócisz do siebie i może przestaniesz wygłaszać debilizmy. Nie wiem czy trollujesz, czy serio masz tak wyprany mózg. Ty jesteś rasistą właśnie. Uważasz ze czarni sa tacy biedni i trzeba ich cały czas przepraszać, tym samym nie traktujesz ich jak rownych bo zawsze jest jakieś ale. Co za rasizm.

ocenił(a) film na 8
Joecrou

Co za demagogia i brak kultury. Twoje argumenty nie staną się bardziej trafne tylko dlatego, że ulegasz emocjom i mnie obrażasz.

Agatonik

Nikogo nie obrażam.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Tylko pytanie kto jest obecnie większym rasistą, bo obawiam się, że to jednak czarni...https://www.youtube.com/watch?v=am_pK5T2Dwo&t=66s

ocenił(a) film na 8
Bokciu

Ciekawa rozmowa. Przede wszystkim ten konserwatysta był do niej świetnie przygotowany w przeciwieństwie do liberała. Jednak nie wysnułabym z tej rozmowy wniosku o rasizmie czarnych (bo w ogóle taki temat się nie pojawił), tylko o tym, że rasizm w USA nie jest już takim problemem jak kiedyś. Co niezaprzeczalnie jest dobrą wiadomością.

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Zgodzę się, że filmy o tej tematyce są potrzebne, ale takie filmy raczej sprawie niepomagają. Opierając się na stereotypach - antagonizując południowców i uproszczając styuacje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones