Film

Just Mercy

2019 2 godz. 16 min.
6,4 160
ocen społeczności
6,4 10 1 160
1 376
chce zobaczyć
Światowej sławy adwokat Bryan Stevenson wspomina sprawę skazanego na karę śmierci mordercy osiemnastolatki Waltera McMilliana, którego udało mu się wybronić.
Tylko sprawiedliwość
Zwiastun nr 1 (polski)
Tylko sprawiedliwość
Zwiastun nr 2
Tylko sprawiedliwość
Zwiastun nr 1
Tylko sprawiedliwość - Zwiastun Nr 1 (polski) Tylko sprawiedliwość - Zwiastun Nr 1 (polski)

"Tylko sprawiedliwość" to przejmujący i skłaniający do refleksji dramat oparty na faktach. Śledzi losy młodego prawnika Bryana Stevensona (Jordan) i jego walki o sprawiedliwość, która przejdzie do historii. Jako absolwent Harvardu, Bryan mógł przebierać w lukratywnych ofertach pracy. Zamiast tego udaje się do Alabamy, żeby reprezentować"Tylko sprawiedliwość" to przejmujący i skłaniający do refleksji dramat oparty na faktach. Śledzi losy młodego prawnika Bryana Stevensona (Jordan) i jego walki o sprawiedliwość, która przejdzie do historii. Jako absolwent Harvardu, Bryan mógł przebierać w lukratywnych ofertach pracy. Zamiast tego udaje się do Alabamy, żeby reprezentować niesłusznie skazanych lub tych, których nie stać na rzetelnego obrońcę. Pomaga mu w tym miejscowa adwokat Eva Ansley (Larson). Jedną z pierwszych, a zarazem najbardziej medialnych spraw Stevensona jest obrona Waltera McMilliana (Foxx). W 1987 został on skazany na śmierć za głośne morderstwo osiemnastolatki. Nie pomogły liczne dowody niewinności ani to, że jedyne obciążające go zeznanie było mocno wątpliwe. Bryan wplątuje się w sieć prawnych i politycznych gierek. Styka się z jawnym, nieskrywanym rasizmem. Niezrażony, broni Waltera i innych skazanych, na przekór wszystkim i wszystkiemu.

boxoffice
$10 149 216 w USA
studio
Netter Productions / Participant Media
inne tytuły
Zdjęcia do filmu były kręcone w Conyers (Georgia, USA) i Montgomery (Alabama, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
  • Zły opis

    theREDhusky

    "skazanego na karę śmierci mordercy osiemnastolatki Waltera McMilliana"? Walter McMillan był niewinny, wiec uzycie slowa "morderca" jest tutaj nie na miejscu.

  • Drugi zwiastun

    Falkor1

    https://www.youtube.com/watch? v=dVJxMUqCUxs Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.