PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=584748}

Tytuł do praw

Freeheld
7,0 6 131
ocen
7,0 10 1 6131
Tytuł do praw
powrót do forum filmu Tytuł do praw

, która zmusza do zatrzymania się na chwile w biegu codziennych spraw i zastanowienia się nad tym, o co tak naprawdę walczą pary homoseksualne. A walczą (przynajmniej większość z nich) nie o uzyskanie poklasku, zamanifestowanie swojej przynależności politycznej czy zwrócenie uwagi. Walczą o godne życie a takze o coś równie ważnego- o godne umieranie i godne przezywanie śmierci przez osoby najbliższe dla zmarłego. Jedną z takich osób jest bez wątpienia partner/ka i ''Freeheld'' ( Ellen Page), która jak każdy kochający i oddany miłości swojego życia człowiek, zasługuje na oddanie ostatniej czci partnerce. Oprócz tego, film pozwala zatrzymać się na chwilę w miejscu i zastanowić, czy w momencie choroby bądź innej trudnej sytuacji życiowej, będziemy mieć osobę, która tak jak Stacie będzie o nas do końca ''walczyć'' i kóra w tych trudnych chwilach będzie dla nas oazą szczęscia i ukojenia.

użytkownik usunięty
hachiko_senpai

Standardowy człowiek w Polsce nie ma godnego życia, dlatego ten film głównie jest dla widza z zachodu. Tutaj raczej ciężko się przebić z takim obrazem. Uważam że każdy zasługuje na godne życie i taki obraz też jest potrzebny.

U nas w Polsce homo=zło bo większość osób młodych wyjechała za granicę, jest zapaść demograficzna i kogoś trzeba za to obarczyć. A że to osoby wyjechały to doszedł do władzy kościół który matoli starsze osoby i robi im pranie mózgu.

Ja zauważam, że osoby starsze szybciej zrozumieją osoby homoseksualne (albo się przynajmniej starają) niż młodzi faceci, którzy chyba się boją, że jak nie będą przeciwko, to zostaną źle odebrani. Starsze osoby nie są tak wulgarne i okrutne w swoim nietolerowaniu homoseksualistów.
Film mi się podobał, nie umiem zrozumieć innego traktowania człowieka tylko ze względu na to, kogo kocha, jaką wyznaje religię, jaki ma kolor skóry, skąd pochodzi itp. Ale mam wrażenie, że w Polsce niewiele osób tak myśli. Zamiast cieszyć się, że się rozwijamy, kształcimy, otwieramy, żyjemy w świecie, to się zamykamy na różnorodność.
I jeszcze, ten film podobał mi się dużo bardziej niż "Carol", który był "za ładny". :)

użytkownik usunięty
shanti1993

Ludzie lubią bardzo proste sytuacje, i jak im się podaje często bzdurę na talerzu to zjadają to mimo że to nieprawda.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

http://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2011/12/1e396bf44ece53269aad4a2bb7ef3cfe.jpg

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones