Film

Used Cars

1980 1 godz. 51 min.
6,5 1 737
ocen
6,5 10 1 1737
837
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":2}
{"id":"11423","linkUrl":"/film/U%C5%BCywane+samochody-1980-11423","alt":"Używane samochody","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/14/23/11423/6968222.2.jpg"}
Sprzedawca używanych samochodów robi wszystko, aby jego salon nie dostał się w ręce konkurencyjnej firmy.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Rudy Russo (Kurt Russell) pracuje w salonie używanych samochodów, którego właścicielem jest Luke (Jack Warden). Marzeniem Rudy'ego jest uzbieranie odpowiedniej sumy pieniędzy i udział w kampanii na senatora. W wyniku intrygi uknutej przez Roya (Jack Warden) na zawał umiera jego brat. Przebiegły Rudy postanawia ukryć śmierć szefa i przyRudy Russo (Kurt Russell) pracuje w salonie używanych samochodów, którego właścicielem jest Luke (Jack Warden). Marzeniem Rudy'ego jest uzbieranie odpowiedniej sumy pieniędzy i udział w kampanii na senatora. W wyniku intrygi uknutej przez Roya (Jack Warden) na zawał umiera jego brat. Przebiegły Rudy postanawia ukryć śmierć szefa i przy współudziale Barbary (Deborah Harmon) oraz przyjaciół, Jeffa (Gerrit Graham) i Jima (Frank McRae), zapobiec przejęciu salonu przez chytrego Roya.

boxoffice
$11 715 321 w USA
budżet
$8 000 000
studio
A-Team / Columbia Pictures Corporation
tytuł oryg.
Used Cars
inne tytuły
Używane samochody Polska
Więcej...
John Candy miał zagrać Sama Slotana, wybrał jednak zdjęcia do filmu "1941".
Roy Fuchs wysiada z samochodu, by pójść do Jeffa. Jednak w następnej scenie jest znowu w samochodzie, by ponownie z niego wysiąść.
Jeff brudzi łopatą jeden z białych butów Roya, pomimo to za chwilę but jest czysty i nienaruszony.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Doskonała Komedia z Morałem

  kinoman77_filmweb ocenił(a) film na 8

  Wczesna produkcja Spielberga i Zameckisa, ze świetnymi rolami Kurta Russella i Jacka Wardena. Zabawna, zaskakująca, pomysłowa, w duchu bardzo Amerykańska, z nieodłącznym kultem dla motoryzacji. A także z refleksją, czego to ludzie nie zrobią dla władzy i pieniędzy. Super Kino.

 • Świetny 7/10

  Panks55

  Nastawiłem się na dobre kino i się nie zawiodłem, momentami nawet śmieszny o co teraz we współczesnych filmach trudno .

 • Tak naprawdę uważam, że to dosyć smutny film... 7/10

  AgentB ocenił(a) film na 7

  ...opowiadający o ludzkiej niegodziwości wywoływanej przez żądzę władzy i pieniądza. Tylko sposób ukazania problemu jest komediowy.

  4
  • Używane samochody - czyli poradnik dla

   miko_klimkiew

   polskich kombinatorów jak podkręcić licznik lub sprzedać niesprzedawalne auto w mordę teraz rozumiem dlaczego dla mojego kolegi handlarza bryk z Reichu ten film jest niczym Biblia :)

   4
   • Cool!!!

    BORYNA ocenił(a) film na 10

    nie wiem dlaczego, ale dziwie się czemu jeszcze nikt nie napisał opinii na temat tego filmu..... przecież on jest genialny!!! jeszcze dawno nie ubawiłem się tak dobrze jak na nim. Wspaniała komeia, czuć w niej klimat tamtych lat, po prostu majstersztyk! nic dodać nic ująć!

    2