Kurt Russell I

Kurt Vogel Russell

8,1
37 819 ocen gry aktorskiej
Kurt Russell I
Karierę aktorską rozpoczął bardzo wcześnie. Zanim skończył 10 lat zadebiutował przed kamerami, a kiedy miał lat 12 był już zatrudniony w telewizji jako odtwórca jednej z ról w serialu "The Travels of Jaimie McPheeters". Przez następnych kilka lat Kurt zagrał w kilkunastu filmach zrobionych przez wytwórnię Disney'a, jednak nie przyniosły mu one popularności.

W 1979 r. wystąpił w obrazie opowiadającym o życiu Elvisa Presleya, za co otrzymał nominację do nagrody Emmy. Jednak prawdziwą popularność przyniósł mu dopiero zrobiony w 1981 roku film "Ucieczka z Nowego Jorku". Obraz stał się przebojem na całym świecie i sprawił, że nazwisko Russella stało się znane. Pod koniec lat 80. gwiazda aktora zaczęła nieco przygasać, ale na szczęście były to tylko przejściowe kłopoty. W 1991 roku Kurt stał się znowu rozpoznawalny, dzięki roli w filmie "Ognisty podmuch" a dwa kolejne filmy "Tombstone" i "Gwiezdne wrota" uczyniły z niego jednego z najbardziej kasowych aktorów dekady.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 marca 1951

miejsce urodzenia: Springfield, Massachusetts, USA

wzrost: 180 cm

żona Season Hubley (17.03.1979 - 16.05.1983, rozwód), syn Boston (ur. 16.02.1980)
Był brany pod uwagę do roli Hana Solo w filmie "Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja". Ostatecznie zaangażowano Harrisona Forda.
Był brany pod uwagę do głównej roli w "Nieuchwytnym celu". Rolę jednak dostał Jean-Claude Van Damme.
Pomagał przy pisaniu scenariusza i początkowo to on miał zagrać główną rolę w filmie "Byki z Durham", która ostatecznie przypadła jednak Kevinowi Costnerowi.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Potrafi zagrać każdą rolę. To jak zagrał w "Coś" albo w "Incydencie" czy "Damie za burtą", to zupełnie inne role, a był w nich niesamowicie przekonujący. Po drugie to fajny gość i bardzo podoba mi się jego udany i zgodny związek z Goldie Hawn - wspaniała para. Tylko szczęścia i zdrowia im życzyć

ja bym go widział w niezniszczalnych

Nie ma nic zajebistszego.

Kurt russell zagra ojca star lorda w Strażnikach galaktyki 2,fajnie nie.

Tym razem uroda,umiesnienie nie ma nic do mojej wielkiej sympatii dla Kurta.Poprostu-wykreowal wiele niezapomnianych postaci-McReady,Plissken,Cash..