PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36230}
6,8 362
oceny
6,8 10 1 362
U kresu drogi
powrót do forum filmu U kresu drogi

choć historia ciekawa, oryginalna, ale potencjał zmarnowany. Tak jak Mieczysławę Ćwiklińską cenię jako aktorkę komediową, tak tutaj mi zupełnie nie pasowała (jej mimika, wypowiadane partie, barwa głosu były jakby nie na miejscu w odniesieniu do tematyki czy raczej fabuły filmu; spokojnie można było pominąć tą rolę, choć pewnie jej nazwisko miało przyciągnął ludzi do kina). Mógł z tego wyjść naprawdę świetny thriller z elementami symbolizmu (w końcu nawiązanie do malarstwa Malczewskiego), ale czegoś zabrakło...być może konsekwencji, być może gdyby pogłębić dramatyzm postaci ? W pewnym momencie rola Kazimierza Junosza-Stępowskiego została bardzo spłycona, zrobiono z niego typowego karierowicza, który do celu idzie nie przebierając w środkach, a przecież między wierszami odczytujemy, że przeżywał ogromny wewnętrzny dramat (na gruncie zawodowym, rodzinnym i miłosnym), targały nim ambiwalentne uczucia. Szkoda, że troszkę po macoszemu potraktowano ten obraz i nie poświęcono mu więcej uwagi, żeby wszystko dopieścić i dopracować.

ocenił(a) film na 8
Morenita

Zgadzam się,Ćwiklińska wyszła nazbyt sztucznie.Po za tym na pewno jest to film mega lepszy od tego badziewia które teraz kręcą.

ocenił(a) film na 7
kalifkol

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że w obecnych czasach "kręcą badziewie". Po prostu kiedyś było tego nieporównywalnie mniej, więc i wyboru dużego nie było. Teraz można wybierać, przebierać i każdy może znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. I to jest fajne :)

ocenił(a) film na 8
Morenita

Ok,więc podaj mi dziesięć tytułów polskich filmów, nakręconych w ostatniej dekadzie,które można obejrzeć z przyjemnością,(pomiń Pitbulle itp.).

ocenił(a) film na 7
kalifkol

Pitbulle? Chyba żartujesz, prawda?
A po co Ci moja lista filmów, które oceniam wg subiektywnych doznań i Tobie może spodobać się coś zupełnie innego? Chcesz skrytykować mój gust filmowy? ;)
Nie wiem też, co wg Ciebie oznacza "obejrzeć z przyjemnością".
Ale jeśli już miałabym polecić jakieś polskie filmy z ostatniej dekady, to proszę bardzo (ale tylko 10, czemu? ok, wymieniam tylko te, które "wyskoczyły" mi w 'obejrzanych' na FW-nie mam pamięci do tytułów, ale które oceniłam wysoko, bo mnie z jakiegoś powodu porwały/wgniotły w fotel/wzruszyły itp., oceny od 8 do 10 wg moich kryteriów, nie kieruję się ocenami tutaj, bo wiadomo, jak Polacy "kochają" polskie kino, zawsze więcej jadu sączą, a częściej przychylni amerykańskiej tandecie-sorki, takie moje zdanie):
1.Ikar. Legenda Mietka Kosza (2019)
2.Obce niebo (2015)
3.Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy (2015)
4.Bogowie (2014)
5.Chce się żyć (2013)
6.Dziewczyna z szafy (2012)
7.Lęk wysokości (2011)
8.Różyczka (2010)
9.Rewers (2009)
10.Enen (2009)

ocenił(a) film na 8
Morenita

Bogowie znam ,resztę nie omieszkam obejrzeć,i dam znać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones