PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1339}
plakat filmu U progu sławy

U progu sławy

Almost Famous
7,3 16 152
oceny
7,3 10 1 16152
15 352
chce zobaczyć
7,5 8
ocen krytyków
U progu sławy

Piętnastolatek William (Patrick Fugit), zagorzały fan rocka, ma możliwość towarzyszyć znanemu zespołowi muzycznemu podczas tournée po Stanach Zjednoczonych, aby napisać reportaż dla magazynu "Rolling Stone". Podczas podróży William przestaje być tylko obserwatorem, a staje się częścią zespołu. Traci jednak obiektywizm i nie jest w stanie uczciwie opowiedzieć o swoich idolach.

opis użytkownika

San Diego, rok 1973. Piętnastoletni William Miller jest zagorzałym fanem rocka i marzy, by zostać dziennikarzem muzycznym. Zbieg okoliczności chce, że wpływowy reporter Lester Bangs zleca mu przeprowadzenie wywiadu z członkami grupy Black Sabbath dla wydawanego przez siebie magazynu "Creem". Chłopak nie posiada się ze szczęścia... Na koncercie William spotyka piękną Penny Lane, która przedstawia go członkom wybijającej się grupy rockowej o nazwie Stillwater, wokaliście Jeffowi Bebe i gitarzyście Russellowi Hammondowi. Wkrótce wydawca prestiżowego magazynu "Rolling Stone" proponuje Williamowi napisanie profilu grupy Stillwater, nie zdaje sobie bowiem sprawy, że ma do czynienia z nastolatkiem. Mimo obiekcji matki, Elaine, William postanawia wyruszyć w trasę koncertową wraz z zespołem. Nie przypuszcza nawet, że wyprawa stanie się dla niego prawdziwą szkołą życia...

opis użytkownika

Piętnastoletni William (Patrick Fugit) dołącza do zespołu Stillwater, chcąc przeprowadzić wywiad z gitarzystą i opisać przebieg ich trasy dla magazynu "The Rolling Stone". Aby tego dokonać, sprzeciwia się, podobnie jak siostra, zaborczej matce (Frances McDormand). Jego mentorem jest krytyk muzyczny Lester Bangs (Philip Seymour Hoffman). Chłopak często telefonuje do matki i słucha jej pouczeń.

opis użytkownika

Rok 1973. William Miller (Patrick Fugit) ma piętnaście lat, nadopiekuńczą matkę (Frances McDormand) i zbuntowaną siostrę. Chłopak uwielbia muzykę, a jego wielkim autorytetem jest dziennikarz muzyczny Lester Bangs (Philip Seymour Hoffman). Pewnego dnia William dostaje od losu szansę i rusza w trasę koncertową wraz z zespołem rockowym Stillwater. Jego zadaniem jest opisanie przebiegu trasy dla magazynu "The Rolling Stone".

platforma vod

W 1973 roku William Miller ma 15 lat, nadopiekuńczą matkę i zbuntowaną siostrę, która opuszczając rodzinne gniazdo zostawia mu kolekcję swoich płyt winylowych z muzyką rockową. Pod wpływem tych nagrań i rozmów z dziennikarzem muzycznym Lesterem Bangsem chłopak idzie w jego ślady. Wkrótce wyrusza w trasę koncertową z zespołem rockowym Stillwater; ma z niej przywieźć artykuł dla pisma Rolling Stone. Muzykom i młodziutkiemu reporterowi towarzyszy urocza fanka zespołu, Penny Lane.

opis festiwalowy