PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11310}

Ucieczka z Planety Małp

Escape from the Planet of the Apes
6,2 8 467
ocen
6,2 10 1 8467
5,7 3
oceny krytyków
Ucieczka z Planety Małp
powrót do forum filmu Ucieczka z Planety Małp

1. Sam fakt ze małpy przeniosły się w czasie bez niczyjej pomocy (ludzkiej)- szczegóły w temacie pt. "Powrót (statek)"

2. To że gdy wydobywano ich statek z morza, przyjęto że to ufo choć wyglądał dokładnie jak statek kosmonautów wystrzelonych niedawno w kosmos przez te same władze

3. Rozkaz otwarcia statku na miejscu- na plaży mimo braku założenia że to może Taylor lub Brent wrócili (raczej nie otwierali by w ten sposób statku "obcych")

4. Przyjęcie małp przez władze, takie bardzo przyjazne i ufne, nieukrywanie ich przybycia lecz wręcz afiszowanie się z tym przed całym Światem w zaledwie (dajmy na to) kilka tygodni

5. Ludzie umieszczają małpy w zoo biorąc je za zwykłe małpy nie widząc że są wzrostu i postury, a w dodatku poruszają się jak ludzie- w takim wypadku powinni umieścić je w jakimś ściśle tajnym laboratorium

6. Przesłuchanie małp:
-wyginięcie psów i kotów czyli akurat ludzkich pupili, do tego dochodzi fakt ze ludzie zastąpili je małpami choć już teraz gdy psy i koty istnieją małpy nie są jednymi z ulubionych pupili w naszych domach, mamy chomiki, króliki, papugi, żółwie, jaszczurki, rybki, małpy ma zaledwie garstka,dlaczego więc po wyginięciu kotów i psów małpy stały się od razu tak popularne?
-pytanie dotyczące języka,małpy tłumaczą że to język ich przodków,rodziców itd.,dlaczego więc w poprzednich filmach Taylor i Brent o to nie spytali?
-dlaczego ludzie dziwią się temu ze małpy mówią a ich postawie już nie

7.Dzieckiem Ziry jest dorosły szympans- to rozumiem, taki zabieg w tym filmie ale ta małpa w cyrku też ma dziecko- dorosłego szympansa! Jeśli matka to goryl to nie mogła urodzić szympansa, a jeśli jest ona szympansem to dlaczego ma takie duże dziecko? a zdaje się że tak jest bo jej właściciel o ile dobrze pamiętam mówił że jest ona szympansem

777temida

Byłem chyba równie zaskoczony z tego, kto wyszedł ze statku kosmicznego na początku filmu, jak przybyły na plażę generał ;P WTF? się pytałem!

777temida

ad.2. Nie przyjęto, że to UFo, tylko statek, który wcześniej miał się rozbić/zniszczyć a on wylądował i "odbiorcy" ładunku byli zaskoczeni.

777temida

ad. 6. W niektórych rejonach świata małpy już są udomowione a raczej oswojone z człowiekiem. Ale na pewno nie w Uk czy w USA., więc raczej ich jedynym językiem przodków nie mógł być angielski tylko jakiś język azjatycki albo afrykański. Ale cóż... w niektórych amerykańskich obrazach s-f wszyscy gadali po angielsku. Zresztą... nawet jeśli małpy odziedziczyłyby po przodkach język angielski, ten siłą rzeczy musiał się zmienić przez tysiąc lat na tyle by pojawiły się pewne problemy ze zrozumieniem. Nikt dziś już nie gada "mocium panie" (takie mi przyszło do głowy) a i inne zwroty czy określenia używane powiedzmy 20 lat temu (moje lata licealne) dla dzisiejszych młodych "trącą myszką".

777temida

Ja mam jedną kwestie - Nie wiem czy było to jakoś wyjaśnione ale we wszystkich częściach zegar na statku pokazuję obecny rok - No więc jak ten komputer analizuję datę?
Skoro człowiek po cofnięciu się w czasie nie zmienił się nic, czyli jego systemy zdrowotne pracowały w takim samym czasie jak normalnie, a tylko kapsuła cofneła się w czasie to czemu zegar w komputerze przyśpieszył/zaczął się cofać?
To tylko zegar, komputerowe odliczanie - Powinno przebiegać normalnie w środku statku...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones