Film

Escape from Sobibor

1987 2 godz. 23 min.
6,9 5 546
ocen
6,9 10 5546
1 992
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":1}
{"id":"11311","linkUrl":"/film/Ucieczka+z+Sobiboru-1987-11311","alt":"Ucieczka z Sobiboru","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/13/11/11311/7028705.2.jpg"}
Trwa II wojna światowa. Grupa jeńców żydowskich planuje ucieczkę z obozu zagłady. Więcej Mniej
Ucieczka z Sobiboru zobacz gdzie obejrzeć online
NOWOŚĆ

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Glob
Film dostał 2 nagrody Złoty Glob oraz 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Złoty Glob Najlepszy miniserial lub film telewizyjny w roku 1988 Złoty Glob Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym w roku 1988 dla Rutger Hauer WGA (TV) Najlepszy scenariusz adaptowany filmu pełnometrażowego w roku 1988 dla Reginald Rose
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Druga wojna światowa. Po ucieczce kilkorga więźniów w Treblinki, komendant obozu w Sobiborze postanawia zaostrzyć rygor. Ostrzega, że jeśli jacyś więźniowie uciekną, to taka sama liczba z pozostałych zostanie zabita. Jednak więźniowie wiedzą, że jednyą szansą na przeżycie jest ucieczka. Postanawiają zorganizować masową ucieczkę. Aby jeDruga wojna światowa. Po ucieczce kilkorga więźniów w Treblinki, komendant obozu w Sobiborze postanawia zaostrzyć rygor. Ostrzega, że jeśli jacyś więźniowie uciekną, to taka sama liczba z pozostałych zostanie zabita. Jednak więźniowie wiedzą, że jednyą szansą na przeżycie jest ucieczka. Postanawiają zorganizować masową ucieczkę. Aby je dokonać, musieliby zabić ukraińskich strażników i niemieckich oficerów. Sumienie żydowskich robotników podpowiada im, że w ten sposób byliby równi swoim katom.

na podstawie
Stanislaw 'Shlomo' Szmajzner "Inferno in Sobibor" (książka) / Richard Rashke "Escape from Sobibor" (książka)
studio
CFS Avala Film / Zenith Entertainment
data produkcji
1987
tytuł oryg.
Escape from Sobibor
inne tytuły
Ucieczka z Sobiboru Polska
Bekstvo iz Sobibora Jugosławia
Więcej...
Mimo, iż główny sierżant SS nosi insygnia "Sturmscharführera", to inni zwracają się do niego jako "Hauptscharführera", a więc o stopień niżej aniżeli wynika to z oznaczenia.
 Przed wejściem pod "prysznic" wszystkie kobiety muszą się rozebrać do naga, lecz kiedy idą do komór, widać jak jedna z nich ma na sobie biustonosz i majtki.
Kiedy Sasza rusza się by pomóc bitemu mężczyźnie, który rozdaje żywność, oficer SS zaczyna celować do niego z Lugera. W następnej scenie, gdy żołnierz strzela w powietrze i mówi wszystkim, aby się rozeszli do pracy, widać, że w ręku trzyma Walthera P-38.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych