PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9979}

Ucieczka

Szökés
6,9 314
ocen
6,9 10 1 314
Ucieczka
powrót do forum filmu Ucieczka

Polecam!

ocenił(a) film na 9

Udało mi się obejrzeć tę produkcję wczoraj w telewizji. Calkiem przypadkowo - swoją drogą Muszę powiedzieć, że ten film moze się podobać. Nie jest to dzieło wybitne, ale gra Olbrychskiego, Żmijewskiego czy nawet Kolbergera jest na naprawde wysokim poziomie. W kilku momentach scenariusz niezbyt spójny mi sie wydal, ale to naprawde szczegoł. W każdym razie wart obejrzenia.

ocenił(a) film na 6
aslanek

Hmm cóż zgodzę się początek filmu był naprawdę dobry. Duże dla mnie zaskoczenie potem jednak film raził wieloma błędami i wielu momentach był bardzo irytujący. Olbrychski ciągnął film do póki w nim grał potem już słabizna. Pomijam już czyste błędy natury historycznej (śmigłowiec z lat 60/70 w 1950 itp.) ale film był dość niespójny i raził infatylnością (dialog Żmijewskiego w tramwaju o ucieczce na zachód, nikt oczywiście na nich nie doniósł czy coś w tym stylu). Najbardziej raził mnie jednak dubbing filmu. Węgierscy aktorzy powinni być tłumaczenie przez lektora a tak czułem jakbym oglądał Shreka czy inną bajkę. Ogólnie film jest praktycznie nie znany w Polsce. Ja obejrzałem ten film również bardzo przypadkowo. Jednakże jest dość wart obejrzenia choćby ze względu że jest to nie liczny przykład materiału o gułagach w krajach komunistycznej Europy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones