PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495511}

Ukamienowanie Sorai M.

The Stoning of Soraya M.
7,7 4 858
ocen
7,7 10 1 4858
Ukamienowanie Sorai M.
powrót do forum filmu Ukamienowanie Sorai M.
jusra

To tylko film, nie dajcie się ludzie zwariować.

Jozin

To autentyczna historia, a nie "tylko film".

Birke_La_Folle

dokładnie, żal tej kobiety

Jozin

wybacz ale ten kto myśli tak jak ty,że film to tylko film to zgubna droga,ponieważ obecnie film to samo życie,a wariują ci którzy w to nie wierzą a jak masz argumenty na to ze tak nie jest to je przedstaw ,z góry przepraszam za moją bezpośredniość lecz świat jest obecnie tak zakłamany iż nie wypada mi nie skomentować takich omylnych zapędów bo co się nie odwrócisz to każdy obraz na dużym czy małym ekranie to już tu już nie tylko sam obraz lecz to robimy nazajutrz

Jozin

To nie tylko film ! To meski Swiat Arabow !

libro79

Irańczycy są Persami, a nie Arabami. Mówią po persku, używają jedynie alfabetu arabskiego.

jusra

A jak amerykanie zrobią następnym razem film o bijącym swoją żonę szwedzie, to też będziesz takie pierdoły wypisywał?

ocenił(a) film na 10
HlTMAN

Wypisywała jeśli już. Szwed to byłby wyjątek. U muzułmanów to norma. Można zabić kobietę na środku ulicy i nikt nie zareaguje.

jusra

dokładnie tak. Ale wiesz, to jest Polska i tu każdy jest ekspertem w każdej dziedzinie. W islamie kobieta jest niżej usytuowana aniżeli pies.

juziapinkfloyd

Taaa i odezwała się nam największa ekspertka od religioznawstwa i arabskich obyczajów. Gdzie w Islamie kobieta jest niżej usytuowana niż pies? Powtarzasz razem z założycielką tematu amerykańsko-żydowskie bzdury i propagandę. W Polsce są do tej pory takie miejsca jak Zagórki, ale to nie znaczy że wszyscy Polacy to alkoholicy. Arabowie to są normalni ludzie tacy jak my. Żydzi twierdzą też, że Arabowie ich prześladują a tym czasem w Iranie żyje sobie w przyjaźni z arabami całkiem sporo żydów i wcale nie są oni w żaden sposób prześladowani. Jaki jest cel takiego pitolenia amerykanów i żydostwa to już się sama domyśl.

HlTMAN

proponuję przeczytać przynajmniej kilka książek na temat religii i kilka na temat społeczeństwa w Islamie. Mam kilka (może kilkanaście) takich lektur za sobą. Jeśli być je przeczytał to byś wiedział i nie powtarzał jakiś smutnych gadek o amerykansko-zydowskie bzdury.

HlTMAN

Koran 4:11: „daje wam Bóg przykazanie co do waszych dzieci: synowi przypada udział podobny do udziału dwóch córek. [...] To jest obowiązek ustanowiony przez Boga."

„Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!" Koran 4.34

„Mówił Abu Said Al-Khudri: Prorok powiedział, "Czyż nie jest świadectwo kobiety równe połowie świadectwa mężczyzny? Kobieta odpowiedziała "zaiste". Powiedział: Jest tak ze względu na słabość umysłów kobiet." Sahih Bukhari 3:48:82

Opowiadane przez Anasa bin Malika: Prorok miał poganiacza wielbłądów o imieniu Anjasha, który miał piękny głos. Prorok powiedział do niego, '(Jedź) powoli, Anjasha! Nie stłucz szklanych naczyń!' Zaś Qatada powiedział, „(Przez naczynia) miał na myśli słabe kobiety ." Sahih Bukhari 8:73:230

„ Wasze kobiety są dla was polem uprawnym. Przychodźcie więc na wasze pole, jak chcecie, i czyńcie pierwej coś dobrego dla samych siebie. Bójcie się Boga i wiedzcie, że się spotkacie z Nim! A ty głoś radosną wieść dla wierzących!." Koran 2:223

Opowiadane przez Abdullaha bin 'Umara: Słyszałem jak Prorok powiedział: „Zły znak pojawia się w trzech rzeczach: w koniu, kobiecie i domu." Sahih Bukhari 4:52:110

"Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki! Koran 4:34


Kobieta jest istotą pustą i bezmyślną: Czyż powiedzą, że Przedwieczny jest ojcem tak wymyślnego stworzenia jako jest córka, której młodość przebiega na ubieraniu się i przyozdabianiu i która zawsze spiera się bezzasadnie? (43:17)

Kobieta nie jest zdolna do samodzielnego życia bez pomocy mężczyzny: Mężczyźni mają pierwszeństwo nad kobietami, ponieważ Bóg dał im wyższość nad niemi i wyposaża je przez mężczyzn. (4:38)

Mężczyzna może (poza okresem menstruacji i okołoporodowym) zawsze wymagać od żony współżycia seksualnego: Wasze żony, są to wasze pola, uprawiajcie je, ilekroć wam podobać się będzie. (2:223)

Kobieta ma przed sądami mniej praw, niż mężczyzna: Niech wezmą dwóch ludzi za świadków, albo w niedostatku jednego lub dwie niewiasty, wybrane według waszej woli; jeżeli by jedna z nich pomyliła się przez zapomnienie, druga jej przypomni prawdę. (2:282)

itd.itp. no, ale coż w sumie to amerykańsko-żydowskie bzdury ... doucz się i dopiero komentuj.

juziapinkfloyd

Cytaty z koranu nie zmieniają faktu, że nie każdy arab jest zły i traktuje swoją kobietę jak psa. W biblii też jest sporo różnych wpadek a chrześcijanie również dyskryminują kobiety na różne sposoby. A to że w krajach muzułmańskich czasami zdarzają się jakieś hardcorowe sytuacje to jeszcze o niczym nie świadczy. W Polsce (cywilizowanym kraju) zdarzają się matki mordujące własne dzieci i trzymające ich martwe ciała w beczkach. Zrozum że psychole są wszędzie bez względu na religię czy pochodzenie. Nie muszę czytać 50 lektur o muzułmanach aby to zrozumieć.

użytkownik usunięty
HlTMAN

Tylko, że do nas docierają wiadomości o tej złej stronie islamu. Islamscy terroryści mordujący cywilów na całym świecie. Mężowie mordujący swoje żony publicznie. Ojcowie sprzedający swoje dwunastoletnie córki za owce czy kozy starszym facetom. Przypadki gdzie ojciec wydaje zezwolenie na tak zwany tymczasowy ślub gdzie starszy mężczyzna uprawia seks z czteroletnią dziewczynką. Niektórzy wyznawcy islamu źle interpretują koran. Wynikiem jest tego zaostrzony szariat. Nikt nie mówi, że chrześcijanie są dobrzy, bo nasza religia przez wieki też opływała krwią niewinnych ludzi. Zwłaszcza wolno myślących kobiet. Gdzie kobiety przez wieki były też w okrutny sposób traktowane.
Ten film po prostu szokuje swoim okrucieństwem. Pokazuje do czego zdolny jest człowiek. Pokazuje intrygę męża który pozbywa się żony w okrutny sposób oskarżając ją o cudzołóstwo. Po scenie ukamienowania osoby z którymi oglądałam to nie wiedzieliśmy czy płakać czy krzyczeć. Takie emocje wywarła na nas ta scena. Bo jak można było w tak okrutny potraktować drugiego człowieka???
A ty tak z góry nie krytykuj osób tylko może wypowiedz się na temat filmu. A nie plujesz jadem na wszystkich. Jaka jest twoja opinia na temat filmu???
Niekiedy to jest prawda. Polki wychodzą za mąż za wyznawców islamu, a jak chcą rozwodu to jest płacz, bo dzieci z godnie z prawem zostają przy ojcu. A one niby o tym nie wiedziały. Może zanim wyjdą za mąż za takiego człowieka to niech się zapoznają z religią i obyczajami krajów islamskich. Tak jak to było przedstawione w filmie "Tylko razem z córką" z 1991 roku.

Chwilka, to ja pluje jadem? A ja przez cały czas mam wrażenie, że to wy opluwacie jadem ludzi o których nic nie wiecie. Ja w przeciwieństwie do was niczym nie pluje, tylko staram się pokazać, że to jedynie film. Jedna tragiczna historia, ale jak widać są osoby, które na podstawie tej jednej historyjki potrafią oceniać miliard muzułmanów. Ja nie jestem ani muzułmaninem, ani chrześcijaninem, ale denerwują mnie takie idiotyczne tematy. Każdy człowiek jest inny i nie można na podstawie jednej czy nawet tysiąca takich historii oceniać wszystkich muzułmanów. O ilu dziwnych incydentach mogłaś słyszeć w swoim życiu dotyczących muzułmanów? 100? 200? To jest nic i o niczym nie świadczy. Przejrzyj sobie kiedyś statystyki ile kobiet ginie co miesiąc w Polsce w równie tragiczny sposób a o których nic się nie mówi. A jak już się nagłośni w mediach jakąś sprawę to nikt o Polakach nie gada, że to zacofany i amoralny naród. Więc dlaczego o muzułmanach rozgłasza się takie idiotyzmy? Tym bardziej że w krajach muzułmańskich jest o wiele mniej zabójstw niż np w USA? A no dlatego, że niektóre rządy, przedstawiciele konkurencyjnych religii, korporacje itp mają w tym swój interes żebyś tak właśnie o nich myślała.

HlTMAN

Co do samego filmu to uważam, że jest bardzo udany i wciągający. Aktorsko i technicznie na wysokim poziomie, ale należy go traktować tylko i wyłącznie jako film fabularny a nie jako obraz świata islamskiego.

użytkownik usunięty
HlTMAN

Film powstał na podstawie książki która opowiada wydarzenie które wydarzyły się naprawdę. Kobieta nazywała się Soraya Manutchehri (35 lat). Jej mąż Ghorban-Ali był ambitnym człowiekiem, skłonnym do napadów wściekłości. Chciał wziąć rozwód, aby ożenić się z 14-letnią dziewczyną, ale nie chciał utrzymywać dwóch żon. Kiedy Soraya zaczęła gotować dla lokalnego wdowca znalazł sposób, aby osiągnąć swój cel. Oskarżył żonę o cudzołóstwo . Została skazana, zakopana do talii, i ukamienowana.
To twoje twierdzenie, że ja nic nie wiem o wyznawcach islamu. Po zamachach na WTC zaczęłam się tą religią interesować.
Ale czy Polacy dokonują zamachów terrorystycznych ???
Jest mniej zabójstw, bo każdy wie czym to może się dla niego skończyć. Za pedofilię jest kara śmierci, a u nas parę lat więzienia. Gdyby u nas prawo opierało się na Biblii tak jak u nich Szariat na Kornie to nasz kraj też byłby inny. A, że rozgłasza się idiotyzmy to wynika z niewiedzy ludzi. Jakby chcieli to mogliby z czystej ciekawości poczytać Koran w internecie, bo są tłumaczenia. To by wtedy wiedzieli o czym jest ich religia.

Polacy nie podkładają bomb bo nas amerykanie nie okradają z surowców ani nie okupują naszego kraju. Irlandczycy też podkładali bomby i bezczelni angole nazywali ich terrorystami, co nie zmienia faktu, że IRA to byli bojownicy o wolność. Byli takimi samymi terrorystami jak Polscy partyzanci walczący z nazistowskimi okupantami. Wracając do muzułmanów to zauważ, że działają oni tylko przeciwko Ameryce i izraelowi. W Polsce nie podkładają bomb bo nic do nas nie mają. Zapoznaj się z historią Amerykańskiej polityki zagranicznej to zrozumiesz dlaczego na świecie jest tyle państw, które nienawidzą Amerykanów. Nie tylko islamskich.

Tak wiem że ten film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Jednak na świecie dzieją się dużo straszniejsze zbrodnie, ale oczywiście to muzułmanie są zawsze ci najbardziej źli. To jest jeden wielki bullshit i propaganda.

Jeśli jakiś obcokrajowiec obejrzy film "Zagurki" i na jego podstawie stwierdzi, że wszyscy Polacy to alkoholicy, będzie on takim samym idiotą/idiotką jak założycielka tego tematu.

użytkownik usunięty
HlTMAN

Nie porównuj Polskich partyzantów do Al-Kaidy mordujących ludzi na całym świecie, bo to jest wielka różnica. W ogóle Muzułmanie chcą zapanować nad całym światem narzucając swoją religię i prawo. Nazywając to dżihadem. Chyba wiesz o tym prawda ??? A my po prostu w jakiś sposób bronimy się przed nimi.
Tak samo ja Baskowie walczą o swoją odrębność jak IRA. Z twoich wpisów widać,że nie lubisz Amerykanów i Izraela i Polaków alkoholików . No niestety do Muzułmanów została przyklejona plakietka "terroryści". I to niestety na długo się utrzyma w świadomości ludzi.
No niestety tu jest mowa głównie o filmie, więc nie dziw się, że występuje tu pewna nienawiść do muzułmanów. Bo jak można inaczej reagować patrząc na takie okrucieństwo ??? Ale zgadzam się z założycielką/lem tematu, że Polki wychodzą za mąż za Muzułmanów i niewiedzą jakie mogą wyniknąć z tego konsekwencje w razie rozwodu. Chociaż przypadki gdzie są to szczęśliwe małżeństwa. Po prostu trzeba dobrze trafić.

To znaczy jaka jest różnica między nimi? Po za tym, że były inne czasy i technologia? Muzułmanie dzięki dzisiejszej globalizacji działają na całym świecie a Polacy działali raczej lokalnie. Ale jedni i drudzy walczyli o wolność i prawo do samo stanowienia we własnym kraju.

"Muzułmanie chcą zapanować nad całym światem narzucając swoją religię i prawo. Nazywając to dżihadem."

Mudżahedini (święci wojownicy) powstali w Afganistanie po to by bronić swojego kraju podczas wojny afgańsko-rosyjskiej. Wypędzili Rosjan a na ich miejsce przyszli Amerykanie. Afgańczycy nie mają zamiaru być niczyją marionetką ani dawać się okradać obcym państwom i dlatego walczą. A ty chcesz mi wmówić, że jeden z najbiedniejszych krajów świata chce nad nim zapanować? Za dużo TVNu się naoglądałaś. Co do samego sposobu walki to wybacz, ale nie ma innego sposobu by walczyć z państwem, które wydaje rocznie 700 miliardów $ na zbrojenia.

Zanim zaczniesz nazywać kogoś terrorystą to zapoznaj się z powodem jego działania. Media pokazują tylko zbrodnie rzekomych terrorystów, ale nie mówią co było tego przyczyną. Nie pokazują co Rosjanie robili w Czeczeni gdzie mordowanie, torturowanie i gwałcenie było na porządku dziennym. Nie mówią co Amerykanie robią w Iraku i Afganistanie, ani co żydzi robią z Palestyńczykami.

"Z twoich wpisów widać,że nie lubisz Amerykanów i Izraela i Polaków alkoholików"

Jak to jest, że jak napisze się prawdę o Amerykanach to zaraz ktoś stwierdzi, że ich nielubisz? A jak napisze się prawdę o żydach to nazwą cię antysemitą? Ja nikogo nie nienawidzę tylko nie zgadzam się z ich polityką i zakłamaniem.

Zobacz sobie jak wygląda żydowska propaganda i jakie bzdety rozpowiadają o Polakach. Łapałem się za głowę jak to oglądałem. (dokument nakręcony przez żyda) - http://www.youtube.com/watch?v=NSErQFWJC9o

A do alkoholików to ja nic nie mam. Napisałem to w sensie takim, że jak jakiś obcokrajowiec obejrzy dokument "Zagórki" ukazujący jedną zacofaną polską wioskę w której 90% mieszkańców jest alkoholikami, może odnieść wrażenie, że w całej Polsce tak jest. A wiemy przecież, że to nie prawda. Tak samo oglądając film "Ukamienowanie..." można odnieść błędne wrażenie, że każda muzułmańska wioska wygląda tak jak w tym filmie.

I jeszcze jedno - oglądając np "Z akt FBI" na Discovery można zobaczyć masę podobnych historii jak to w USA mężowie zabijają swoje żony (i odwrotnie) dla polisy ubezpieczeniowej lub z innych równie idiotycznych powodów, ale jakoś nigdzie nikt nie przestrzega kobiet przed wiązaniem się z Amerykanami. Bo byłoby to równie idiotyczne jak przestrzeganie przed wiązaniem się z arabami, żydami czy polakami.

użytkownik usunięty
HlTMAN

Prędzej mógłbyś nazwać szkopów terrorystami, bo to oni mordowali niewinnych ludzi w całej Europie. To samo robi Al-Kaida dzisiaj. Tylko, że na całym świecie: USA, Hiszpania, Anglia, Arabia Saudyjska, Kenia, Tanzania, Bombaj. Niczego nie próbuję ci wmówić i nie piszę tu o Afganistanie. Osobiście słyszałam wypowiedź Muzułmanina który powiedział, że chcą zapanować nad całym światem.
I nie pisz bzdur, że "Za dużo TVNu się naoglądałaś".
Nie trzeba TV, żeby wiedzieć co dzieje się w Czeczeni, Palestynie, Iraku czy Afganistanie. Wystarczy się interesować tym co się dzieje na świecie. Bo ja doskonale wiem co tam się dzieje. I nie musisz mi tego pisać.
A ten film to już dawno widziałam. To nie jest żadna nowość.
Pisałam o tym wcześniej, że nie wszyscy muzułmanie są źli, bo znam małżeństwo "mieszane". Ona Katoliczka, on Muzułmanin. I są bardzo szczęśliwi i mają dziecko.
T twoje porównanie jest trochę niedorzeczne. My wiemy jacy są Amerykanie czy Żydzi. A jeśli chodzi o Muzułmanów to wiemy na ich temat bardzo mało. Dopiero po 11 września nasiliło zainteresowanie nimi.
Ja pracuję z Muzułmaninem i nie jest taki jak ci przedstawieni w filmie. Nie każdy Muzułmanin jest taki radykalny jak ci przedstawieni w filmie.
Jeśli chodzi o antysemityzm to działa też w drugą stronę. Jeśli Żydzi coś mówią złego o Polakach to my nazywamy ich anty-polakami. To jest po prostu toczenie błędnego koła nienawiści do siebie. Tak było od zawsze.

"Prędzej mógłbyś nazwać szkopów terrorystami"

No właśnie. Teraz podstaw pod szkopów amerykanów a zamiast polaków wstaw walczących o wolność Afgańczyków. Amerykanie tylko dlatego, że są supermocarstwem mogą bezkarnie okupywać cudzy kraj, grabić, mordować, gwałcić a jego mieszkańców nazywać terrorystami. Dokładnie tak jak to robili naziści. Dla nazistów Polscy partyzanci byli nikim innym jak terrorystami i nie obchodziło ich, że sami robili o wiele paskudniejsze rzeczy. Taki sam punkt widzenia prezentują Amerykanie do których nie dociera fakt, że sami zasiali wiatr a teraz w konsekwencji swoich działań zbierają burzę.

"USA, Hiszpania, Anglia, Arabia Saudyjska, Kenia, Tanzania, Bombaj..."

Nie ważne gdzie, tylko ważne kto i dlaczego jest celem tych ataków. Gdyby Ameryka lub jakikolwiek inny kraj okupywał Polskę i wyciął mi rodzinę to dokonałbym zamachu nawet na Wyspie Wielkanocnej jeśli zachodziłaby taka potrzeba.

"Osobiście słyszałam wypowiedź Muzułmanina, który powiedział, że chcą zapanować nad całym światem"

A ja słyszałem wypowiedź chrześcijanina, który twierdził, że palił blanty z Jezusem w swoim ogródku. Czy mam to brać na poważnie?

"Nie trzeba TV, żeby wiedzieć co dzieje się w Czeczeni, Palestynie, Iraku czy Afganistanie."

O to właśnie chodzi, że w TV nic kompletnie o tym nie usłyszysz a jeśli już to same zmanipulowane bzdury.

"Wystarczy się interesować tym co się dzieje na świecie. Bo ja doskonale wiem co tam się dzieje. I nie musisz mi tego pisać.""

Jeżeli faktycznie wiesz to jesteś w zdecydowanej mniejszości. Powiedziałbym, że mniej niż 1% społeczeństwa wie co tam się naprawdę dzieje. Reszta wie tylko to co przekazują media. Oczywiście można się dowiedzieć prawdy jeśli ktoś tego chce. Problem tylko w tym, że większość ludzi jest zbyt leniwa i pozostaje zmanipulowana.

"A ten film to już dawno widziałam. To nie jest żadna nowość."

Nie jest to nowość, ale mało kto widział ten film a powinien każdy. Popytaj swoich znajomych a sama zobaczysz jak mało ludzi o nim słyszało. A że ty go widziałaś to bardzo fajnie, problem w tym że nie do końca go zrozumiałaś. Jest w nim bardzo dobrze ukazane jak żydowskie organizacje rządowe i wywiadowcze (Mosad) manipulują ludźmi. To już nie jest grupka krzykaczy z pod monopolowego, tylko przemyślana manipulacja dokonywana przez żydowskie organizacje rządowe. Mów sobie co chcesz, ale w Polsce rząd nie wmawia ludziom, że żydzi są źli, ani nie twierdzi, że grozi Ci z ich strony jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Zresztą większość woli unikać tego tematu żeby ktoś przypadkiem nie nazwał ich antysemitami tylko dlatego że powiedzą prawdę.

"Jeśli Żydzi coś mówią złego o Polakach to my nazywamy ich anty-polakami." Masz tu chyba na myśli pryszczatych gówniarzy z gimnazjum.

"My wiemy jacy są Amerykanie czy Żydzi." - Czy aby na pewno?

Ameryka: Od Wolności do Faszyzmu
http://www.youtube.com/watch?v=96TvK9HRPhk

Wojna na małym ekranie
http://www.youtube.com/watch?v=zRMhotuwe8k

WikiLeaks - niebezpieczna prawda
http://www.youtube.com/watch?v=iXQqr6koqSg

Rozbój w biały dzień
http://www.youtube.com/watch?v=dJjqGTouoUg

użytkownik usunięty
HlTMAN

Widzę, że powybierałeś sobie najciekawsze tematy z mojego postu i na nie odpowiadasz.

Zamachy w państwach które wymieniłam dokonali bojownicy z Al-Kaidy. Nie wiem może tu cię źle zrozumiałam, ale mam wrażenie jakbyś winą za te zamachy obwiniał Amerykanów. Na pewno należę do mniejszości ludzi którzy interesują się tym co tak naprawdę dzieje się na świecie. Tylko, że mną nie kieruje jakaś mania teorii spiskowych tak jak tobą w stosunku do Amerykanów, Żydów czy Muzułmanów. Chyba, że mam mylne skojarzenia.

Na pewno nikt z moich znajomych tego nie oglądał. Film bardzo bobrze zrozumiałam. tam jest pokazana jak w szkole dzieciakom piorą mózgi. Pierwszy raz jadą do innego kraju (w tym przypadku do Polski) i uczy ich się nienawiści do innych. Sytuacja w hotelu kiedy jeden z dzieciaków nazywa straż graniczną gestapo, a naszych żołnierzy SS. No to już o czymś świadczy. A inna dziewczyna będąc na terenie obozu Auschwitz mówi, że ci wszyscy ludzie są potomkami nazistów. Więc faktycznie niech się później nie dziwią, że inni ich nienawidzą skoro sami sieją nienawiść do innych narodów.

Tylko, że jak tak dalej będzie to sami siebie wszyscy nawzajem pozabijamy. Więc trzeba pokazać, że my jesteśmy tolerancyjni do innych. W końcu w Polsce Polacy, Żydzi i Muzułmanie żyją obok siebie w zgodzie i harmonii. Nasz kraj powinien być przykładem dla innych państw.

Może ty nie wiesz jacy oni są ale ja wiem. Pisałam o tym wcześniej to jest właśnie toczenie nienawiści.

Po co ta nienawiść w nas ??? To, że taka jest nasza natura to nie znaczy, że mamy się tak zachowywać.
Zwalczmy to co złe, a pielęgnujmy to co dobre. Wtedy może zakończą się te krwawe zamachy i wojny.

ocenił(a) film na 10
juziapinkfloyd

Tiaa w Koranie wygląda to pięknie. Ciekawe ile razy byłeś w krajach arabskich ? Oczywiście pomijam tygodniowy pobyt w Egipcie :)

jusra

wg mnie nie wygląda to pięknie.

HlTMAN

Otóż to! Ja jestem od paru dobrych lat szczęśliwą żoną Araba, mieszkam w jego kraju, mam tu mnóstwo europejskich koleżanek, nie mniej szczęśliwych żon Arabów. Ludzie, nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka! W każdym kraju są różni ludzie i jak czytam, co wypisuje jusra, to szlag mnie trafia, że można mieć tak sprany przez media mózg. Tysiące polskich mężów pije, bije, zdradza i poniewiera swoje żony, ale są cacy, bo to przecież swojaki, "chrześcijanie". Nie daj Boże muzułmanin coś zrobi, to jest afera, newsy, reportaże i Bóg wie co jeszcze, więc nie dziwię się, że ktoś podatny na propagandę może uznać, że w krajach arabskich takie afery to norma. Na szczęście są jeszcze ludzie samodzielnie myślący i nie kierujący się stereotypami, jak Ty HITMANIE. Uwierzcie mi, mąż muzułmanin ( prawdziwy muzułmanin a nie fanatyk czy czubek ) to prawdziwy skarb. Życzyłabym wszystkim kobietom, by były tak traktowane przez swoich cywilizowanych mężów, jak mnie traktuje mój arabski mąż. Dziękuję za uwagę :-)

misery76

mam szacunek do innych religii lecz polecam obejrzec ten film;)

http://www.youtube.com/watch?v=pTmf7mgPA48 (warto poczytac kometarze zawarte pod filmem)

pozdrawiam:)

misery76

obiektywnie pewnie część jest skarbem, a część ma zryte w bani.
ale szukając męża na pewno wzięłabym pod uwagę, że w pewnych krajach panująca tam kultura sprzyja ryciu bani.
Tak samo unikałabym facetów, o których wiem, że pochodzą z konserwatywnych krajów europejskich.

Jesli ktos juz chce sie hajtac z arabem a mieć w miarę pewność, że nie okaże się potem jakimś popaprańcem to proszę, niech ów kandydat zmieni dla swojej oblubienicy religię. popapraniec tego nie zrobi.

zeedo

Po pierwsze po co mąż miałby zmieniać dla mnie religię? Ja nie zmieniłam religii dla męża i nigdy tego ode mnie nie wymagał ( cały czas mowa o moim arabskim mężu ), więc ja też w drugą stronę tego nie wymagam. Poza tym skoro coś takiego piszesz, pewnie nie wiesz, że zgodnie z prawem w większości krajów arabskich nie ma możliwości zmiany religii z islamskiej na inną. Ewentualnie taka osoba musiałaby ochrzcić się w jakimś nie islamskim kraju i do swojego kraju już nie wracać. Mieszkam w arabskim kraju od kilku lat, więc wiem co piszę. I jeszcze jedno - mój mąż nigdy nie zmieniłby religii na inną, podobnie jak ja i zapewniam Cię, że żadne z nas nie jest - jak to ujęłaś - "popaprańcem". "Popaprańców" jest cała masa wśród wszystkich istniejących nacji i religii, ale nigdy nie nazwałabym tak osoby, która nie chce porzucić religii, w której się wychowała.

HlTMAN

Polecam książkę "Tylko razem z córką". To książka także oparta na faktach. Jasno pokazuje role kobiety w islamie.

ocenił(a) film na 9
HlTMAN

racja

jusra

Hmm. Internet wyprał wam mózg. Jak nie macie pojęcia o czymś to się nie wypowiadajcie, albo sprawdźcie dokładnie o czym się macie zamiar wypowiedzieć.

użytkownik usunięty
Jozin

Bo ma rację ??? Takie sytuacje dzieją się w krajach islamu do dziś.

Takie sytuacje się dzieją, czy Ty chciałbyś żeby się działy, bo potwierdzałyby Twoją teorię jacy to źli są islamiści a jacy wspaniali chrześcijanie?

użytkownik usunięty
HlTMAN

To twoja teoria nie moja.
Chrześcijanie są dobrzy i źli. Tak jak wyznawcy islamu.

jusra

w Iranie mieszkają Irańczycy, nie Arabowie. a chodziło Ci pewnie o muzułmanina.

jusra

Pełna zgoda (uwzględniając słuszną uwagę Kurkosi), ale jak widzisz i teraz znaleźli się adwokaci diabła.

ocenił(a) film na 10
jusra

Popieram w 100%

ocenił(a) film na 8
jusra

nie wrzucaj Arabow do jednego worka! nie kazdy Arab to muzulmanin i nie kazdy muzulmanin to Arab. mieszkam na Bliskim Wschodzie wsrod Arabow prawoslawnych, Arabow chrzescijan i Arabow protestantow. to srodowisko jest bardzo niejednolite...
BTW akcja filmu rozgrywa sie w kraju Persow a nie Arabow:)

jusra

Akcja filmu rozgrywa się w Iranie. Irańczycy nie są Arabami tylko Persami. Powinnaś raczej zacząć od zdania "Każda kobieta, która choć przez sekundę myśli o związku z WYZNAWCĄ ISLAMU". Ale w sensie ogólnym masz rację. Islamiści traktują czasami kobiety gorzej jak zwierzęta. Polecam książkę opartą na faktach "Tylko razem z córką". Pozdrawiam.

sphinx_j

Ciężko nawet czytać to co piszę HITMAN, b to są tak kompletne bzdury! Porównywanie Amerykanów (mam tu na myśli Zachód ogólnie pojęty) z światem muzułmanów ( nie będę tutaj rozgraniczać narodowościowo, przede wszystkim Plw. Arabski) to tak kompletni idiotyzm, że nie wiem co myślec o autorze stwierdzenia "arabowie to tacy ludzie jak my". Oczywiście pod względem rasowym to i owszem, zaliczamy się do rasy białej, ale chyba nie to autor HITMAN miał na myśli.

"A jak amerykanie zrobią następnym razem film o bijącym swoją żonę szwedzie, to też będziesz takie pierdoły wypisywał?" - ty tak na serio?
Przykładowo w Polsce 10% kobiet staje się ofiarami przemocy domowej, w Iranie będzie to 95%, jak można wogóle porównywać te dwa światy? W Szwecji dla ofiar przemocy domowej są odpowiednie instytucje zajmujące się pomocą ofiarom i karaniem sprawców . W Iranie (Pakistanie, Arabii S etc) może co najwyżej poskarżyc się matce. Akurat ze Szwecją to palnąłeś totalną głupote - bo to przykład państwa najbardziej "opiekuńczego" .

"Taaa i odezwała się nam największa ekspertka od religioznawstwa i arabskich obyczajów. Gdzie w Islamie kobieta jest niżej usytuowana niż pies? Powtarzasz razem z założycielką tematu amerykańsko-żydowskie bzdury i propagandę" - radzę Ci odbyć wycieczkę do Iranu ( najlepiej jeszcze poza Teheran) i zobaczysz POWSZECHNE traktowanie kobiet w wioskach

Nie twierdzę, że każdy Arab (Pers etc) musi być brutalem, aczkolwiek ten film powinien być pewnego rodzaju wskazówką dla europejek ktore w ciemno wchodzą w związek z przedstawicielem świata muzułmańskiego . Misery76 cieszę się, że Tobie związek się udał, ale myślę tu o kobietach, ktore nie miały tyle szczescia co Ty i których jest mnóstwo niestety.

Znowu HITMAN: "Żydzi twierdzą też, że Arabowie ich prześladują a tym czasem w Iranie żyje sobie w przyjaźni z arabami całkiem sporo żydów i wcale nie są oni w żaden sposób prześladowani." - wtf nie rozumiem ludzie którzy wypowiadają się na tematy o których nie mają zielonego pojęcia, sama niechęć do Amerykanów nie upoważnia do pisania bzdur. Oficjalna polityka Iranu jest skierowana na wymazanie Izraela z mapy świata. Tak Izraelczycy mają potencjał nuklearny, więc i Iran powiesz mi ma prawo, ale to nie Izrael tylko Iran wszem i wobec rozgłasza o zagładzie Izraela.

".(...)to że w krajach muzułmańskich czasami zdarzają się jakieś hardcorowe sytuacje to jeszcze o niczym nie świadczy" - czasami??? A na co dzień to muzułmanki mają lekkie i przyjemne życie pewnie podążając za Twoim tokiem myślenia. Kamieniowanie to jest może ekstremalny przypadek, co jednak z kobietami skazywanymi na publiczne biczowanie tylko dlatego, że założyły buty na obcasie, a tym samym mogły prowokować mężczyzn?

Sytuację kobiet np. w Afganistanie najlepiej obrazuje okładka czasopisma „Time” z sierpnia 2010 r. I jeszcze ku przestrodze
Podczas fundamentalistycznych rządów Talibów dziewczynki i kobiety w Afganistanie zostały całkowicie pozbawione dostępu do edukacji, opieki lekarskiej i mają bardzo ograniczone możliwości podjęcia pracy. Młode Afganki najczęściej jeszcze zanim ukończą 15 rok życia zostają wydane za mąż za mężczyznę, który często jest kilkadziesiąt lat starszy. Zdarzają się przypadki, iż żonami zostają 11-latki, które są fizycznie niedojrzałe do rodzenia dzieci i dlatego stają się służącymi i robotnicami. Dziewczynki traktowane są przedmiotowo, sprzedawane mężczyznom. Narzucana jest im rola niewolnic, które posłusznie znoszą stosowaną wobec nich przemoc i obelgi.

mikas_sm

PS: błędy w pisowni spowodowane póżną porą

mikas_sm

w ostatnim akapicie, zapomniałam poprawic na czas przeszły

mikas_sm

pełna zgoda. To co się dzieje z kobietami w państwach gdzie islam jest tzw. religią wiodącą to horror. Dla mnie kultura oparta na islamie to upodlenie istoty ludzkiej w ogóle jednostki (poza mężczyzną - panem i władcą). Prawa człowieka, powszechne wolności , prawo do szczęścia - zaprzeczeniem tego wszystkiego jest dla mnie islam. Boję się tego świata w którym kobieta nie ma godnego traktowania jak mężczyzna i nie korzysta z tych samych wolności co on (cytaty z koranu porażające - jak ktoś nawet jest istotą czują pozytywną energię to jak to będzie powtarzał jak mantrę to w to uwierzy no bo dla mężczyzny to po prostu raj na ziemi - jego potrzeby są na pierwszym miejscu to on decyduje o losie kobiety). Tak przy okazji jakiś rok temu widziałam film dokumentalny BBC o małych chłopcach porywanych lub sprzedawanych przez własne rodziny z przeznaczeniem na dżokejów wielbłądów dla uciechy szejków arabskich - porażające (obozy pracy, gwałty, częste przypadki śmiertelne ) - dla nas (poza statystycznym przypadkami popaprańców) dziecko jest najważniejsze, poświęcimy siebie dla jego szczęścia i dobra, a w tamtej kulturze o prawach dziecka (małego człowieka) to nie słyszano bo to jakiś propaganda amerykańsko-żydowska ( to taki mały przytyk do kolegi o ewidentnych skłonnościach no ale każdy jakieś ma ja na przykład pomimo najszczerszych chęci czuję bojaźń no i niechęć do islamu). Przepraszam za dywagacje ale temat jest bardzo naszpikowany emocjami gdy systemowo na oczach świata dzieją się dzień w dzień okrucieństwa wobec kobiet i dzieci i nie przykryje tego "puder" kilku procent kobiet, które są bardzo szczęśliwe w małżeństwach z wyznawcami islamu ale chyba te kobiety nie są ślepe a może lepiej jest nie widzieć ....

ocenił(a) film na 10
jusra

nie bardzo rozumiem co z tym filmem mają wspólnego arabscy mężczyźni! wykazałaś się zaskakującą niewiedzą ...

wronaaa

co mają wspólnego? chyba wszystko..... skoro to ich zachowanie stało się motorem tej całej historii

ocenił(a) film na 10
mikas_sm

radzilabym doczytac. Iran (jesli mowiemy o tym filmie) nie jest krajem arabskim.

jusra

dobrze ,ze chociaż ty jedna masz trochę oleju w głowie i nie lecisz na tych dzikusów i brudasów

jusra

Równie dobrze możesz napisać: każde dziecko przed pójściem do katolickiego kościoła powinno przeczytać o rzeczach, które dzieciom robił pedofil biskup Wesołowski.

ocenił(a) film na 10
jusra

Popieram w 100%, każda która chce się związać z muzułmaninem powinna się najpierw 2x poważnie zastanowić.
Nikomu nie bronię takiego związku, ale najpierw radzę poznać obcą kulturę i zasady religii islamu, bo kiedy sielanka się kończy zaczynają się problem. Może i taki mąż na początku bedzie kochać, ale potem rodzina zaczyna się wtrącać we wszystko, w wychowanie dzieci, w styl życia, a tam liczy się głos rodziny i jej honor i nie ważne co taki mąż obiecywał przed ślubem, potem i tak postąpi jak rodzina mu każe. Słyszałam wiele historii i widziałam sporo wywiadów z kobietami które musiały walczyć o dzieci, porywać je, uciekać od męża.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones