PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=578618}
6,0 2 723
oceny
6,0 10 1 2723
Ultramarines: A Warhammer 40,000 Movie
powrót do forum filmu Ultramarines: A Warhammer 40,000 Movie

Otóż świat znam mniej więcej (pierwsza część dawn of war, ze wszystkimi dodatkami, 2 część
tknięta, z obrzydzeniem, za zrobienie z rts'a, jakiegoś pseudotaktycznego syfu, biorę się za jedną z
książek) Ale nie wiem, jednej rzeczy. Na początek w warhammerze były normalnie elfy, spoko,
potem po tych 40 tysiącach lat nagle są łudząco podobni eldarzy. Czy jest to ta sama rasy, na
wyższym poziomie ewolucji, czy po prsotu podobna rasa z innej planety? Tak wiem, są domysły,
że tak jest, ale czy jest w jakiejś książce napisane DOKŁADNIE jakie są powiązania między nimi?

ocenił(a) film na 5
L0gin951

Uniwersum Warhammera 40000 jest zupełnie odrębnym od Warhammera FB. Jedyne co je łączy to występowanie chaosu i podobieństwo ras.

ElricMF

Zupełnie?!
Z tego co wiem, 40k pochodzi od zwykłego. Podaj Pan jakiś dowód, źródło. Proszę.

ocenił(a) film na 5
L0gin951

"Pochodzi" czyli najpierw stworzono W FB, a potem ktoś wpadł na pomysł, że można odwzorować to futurystycznie. Jeżeli chodzi o źrodła to po prostu widzę to gdyż czytałem kodeksy wydane przez Games Workshop. Eldarów można porównywać do elfów, ale na tym koniec ponieważ łączą ich luźne podobieństwa. W W FB wszystkie rasy zamieszkują jeden świat natomiast, każda z ras W 40k zamuję określoną przestrzeń w galaktyce. Terre czyli ziemie zamieszkiwali tylko obywatele Imperium. Jeżeli chcesz to trochę zgłębić z punktu laika poczytaj Wikipedię, natomiast jako rzetelne źródło zachęcam do czytania kodeksów.
Pozdrawiam

ElricMF

Bardzo dziękuje. :)

Właśnie jak w mojej głowie stworzyła się wizja, że jedno pochodzi od drugiego, to był jeden problem... Co się stało z krasnoludami, skoro były takie zawaliste? :D Jakieś zgejone elfy miały egzystować, a dwarfy już nie :(

ocenił(a) film na 5
L0gin951

Właśnie to jest smutne że z krasnoludów w Warhammerze 40 000 kompletnie zrezygnowali, tak samo jak z szczuroludzi, nieumarłych czy wampirów, no i z lizardmenów też. Nie potrafili sworzyć do nich spójnej historii i nie mieli pomysłu na ich armie.

Throttlehand

Już sobie wyobrażam techno Krasnoludy, robiące za piratów-szmuglerów w mrocznym świecie łar hammera 40k :D

ocenił(a) film na 5
L0gin951

Ale były jakieś jednostki wprowadzone w latach 90 tych, ale bieda straszna.

Throttlehand

W sumie nie wiem, w planszówki, choć bym chciał zagrać, to nie grałem. Jak już kiedyś tutaj wspominałem, za późno się urodziłem, oraz na za dużym zadupiu. Za to grę komputerową uwielbiam. :D

ocenił(a) film na 5
L0gin951

Ja też nie gram, też z zadupia:) Teraz jest lepiej mam na to pieniądze i źrudła są lepsze. Kolekcjonuje modele jedynie w celach artystycznych, czyli pomalować i postawić. No i fascynyje mnie świat obu Warhammerów.

ocenił(a) film na 5
Throttlehand

A Squaty nie są odpowiednikiem krasnoludów? wiem że pochodzą od ludzi ale jednak
http://warhammer40k.wikia.com/wiki/Squats

ocenił(a) film na 5
verdantforcester

Są, ale zostały wycofane z produkcji.

ocenił(a) film na 8
Throttlehand

Moi państwo, oficjalne informacje są takie, że planety zamieszkiwane przez krasnoludy (w Warhamerze 40K nazywane Squat'ami), stanęły na bezpośredniej drodze jednej z flót tyranidzkich (Lewiatan, Behemot, Kraken to nazwy głównych flót atakujących drogę mleczną). Po długich walkach planety zostały eksterminowane i strawione przez rój. Imperium uznało rasę Squatów za wymarłą, aczkolwiek nie wszystkie Squaty w momencie wojny przebywały w okolicy rodzinnych planet, część żyła na ludzkich światach, część była na statkach itp. Więc część z nich żyje do dziś, ale jest ich tam mało, że po prostu póki co nikt o nich nie wspomina. W przeciwieństwie do Eldarów/elfów, Squaci/Krasnoludowie byli spokrewnieni z ludźmi, a nawet byli ludźmi, którzy wyewoluowali w oddzielny gatunek, tak samo jak 40stkowe niziołki, beast meni (oni też są często pomijani) i ogry, i tak samo jak te 3 rasy względnie kumplowali się z Imperium.

ocenił(a) film na 6
Throttlehand

Nieumarli, w tym wampiry są w WH40k. Ich odpowiednikami są Nekroni (roboty-nieumarli) i ich panowie, C'tanowie (kosmici-wampiry).

ocenił(a) film na 5
Maladie aka Ehrios

No powiedzmy że są. W sumie to była taka gra kiedyś Necromunda i akcja rozgrywała się w świecie Warhammera 40k, tam grało się gangami. Jeden z gangów to były zombie. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Throttlehand

Necroni nie są wampirami. Wampirami w 40K są ludzcy telepaci, którzy stali się nieśmiertelni poprzez wysysanie energii psionicznej innych osób. Nie mają własnej armii, ale inkwizycja wprost nazywa ich słowem "wampiry". Należy też pamiętać o wiernych Imperium zakonach Kosmicznych Marines wywodzących się od legionu Krwawych Aniołów (Blood Angels), którzy rytualnie piją krew pokonanych wrogów. Ponadto nieumarli jako tacy są związani z chaosem, armie kultystów i demonów boga zgnilizny Nurgle'a, wywołują zarazy, które powodują, że trupy zabitych przez nich ludzi zamieniają się w zombie takie same jakie znamy z pop kultury. Nekroni to z kolei dusze pradawnej rasy zamknięte w metalicznych ciałach.

ocenił(a) film na 3
barry4500

Co do Nekronów to raczej jedynie ich umysły zamknięte są w metalicznych ciałach, bo dusz nie mają(oszukali ich C'Tani) i to też raczej nie wszyscy bo ci pośledniejsi to mają jedynie cząstki ich umysłów z czasów gdy jeszcze mieli normalne ciała.

L0gin951

Chyba znalazłem odpowiedź na nurtujące mnie pytanie, otóż czytam sobie Czas Horusa, Dana Abnetta gdzie jest mówione o starożytnych ludach (A)meryki oraz franków. A w normalnym wh były kompletnie inne państwa. Okej teraz jestem pewien, że są to kompletnie inne światy.

ocenił(a) film na 8
L0gin951

Weź pod uwagę, że w świecie Warhammera to co działo się 20 tysięcy lat po Chrystusie to prawie prehistoria. Więc nie dziwne, że w starożytności mieli inne państwa. Po drugie tak jak już ktoś mówił, świat Warhammera Fantasy osadzony jest na fikcyjnej planecie. Natomiast świat Warhammera 40 tysięcy to nasz świat za 38 tysięcy lat. Imperator dla przykładu przyszedł na świat na terenie dzisiejszej turcji, bodajrze w Sumerii.

barry4500

Czyli w teorii mogłoby dojść do cofki ewolucyjnej człowieka gdzieś do średniowiecza przez te 20 tys. lat? A ludzie z racji tejże cofki mieliby nie pamiętać czasów nam obecnych?

ocenił(a) film na 7
L0gin951

W teorii mogłoby dojść do wszystkiego. W końcu 20 tysięcy lat to nie mało. Jednak powątpiewam. Jak barry napisał, to są dwa odrębne światy. Polecam przeczytać linię czasową: http://pl.wh40k.wikia.com/wiki/Linia_czasowa_Warhammera_40000 - Jest tu wszystko opisane. Przynajmniej tak myślę. W świecie WH nie mam wiele doświadczenia, raptem kilka godzin na tej wikipedii, Dawn of War i druga część bez dodatków. - Jednak myślę, że się nie mylę. Bardzo podoba mi się to uniwersum swoją drogą. Pozdro.

ocenił(a) film na 6
L0gin951

Świat warhammera 40k pochodzi od naszego świata w prostej linii historycznej (jak w większości SF, nazwa nie jest przypadkowa). Aby było zabawnie, to świat wfb jest planetą gdzieś w świecie 40k w tym samym czasie (lub coś na ten deseń), tylko oddzieloną (pewnie znajduje się gdzieś niedaleko oka terroru). Znajdują się tam te same stwory chaosu (w świecie 40k niektórzy bogowie chaosu są młodsi od Imperatora), a w wfb istnieją już wszystkie cztery potęgi chaosu, łączą je też historia twórców slanów, eldarów i orków.

ocenił(a) film na 8
polonusx

Games Warkshop zdementowało te pogłoski w jednym zdaniu stwierdzając, że Fantasy to zupełnie inny wszechświat. Po drugie bogowie chaosu nie są młodsi od Imperatora, tylko zbudzili się ze snu za jego życia. Po trzecie, obydwa światy nie są spójne. Chociażby z tego względu, że elfy nie są eldrami, elfy chociażby nie mają kości z kryształów, tylko takie jak my.

ocenił(a) film na 6
barry4500

Games Workshop zmienia zdanie zależnie od polityki, jednak powstanie tak podobnych światów nie połączonych ze sobą jest trochę dziwne. Nie wiem co działo się w głowach pomysłodawców, lecz mogę chyba domniemywać, że oba światy miały być połączone. Później od tej wizji odeszli, lecz raczej była fundamentem powstania obydwu Warhammerów i dla wielu fanów jest dalej obowiązująca.

Co do spójności, to liczba łączących elementów obydwa światy jest raczej dalej większa, niż różnic. Np. Old Ones, bogowie chaosu i ich demony, natura Immaterium, Orkowie, a także subtelne podobieństwa obydwu Imperiów w historii ich bogów (od człowieka i nadczłowieka, do boga). Całość przypomina mi historie z komiksów, np. Marvela, gdzie całe serie są tworzone oddzielnie, by potem łączyć je w jakimś crossover i tłumaczyć wszystko równoległymi wymiarami itd. Jedna decyzja biura politycznego firmy i światy mogły by być oficjalnie połączone. ;]

ocenił(a) film na 7
polonusx

Jest powiedziane, że światy rodzą się i umierają i niestety schemat zawsze jest mniej więcej ten sam. Rodzi się chaos, po czym chaos ostatecznie wygrywa a następnie świat się kończy i wszystko zaczyna się od nowa, w nieco zmienionej formie. Trochę jak teoria wieloświatów tylko tutaj byłby to proces liniowy i cykliczny a nie kilkutorowy.

ocenił(a) film na 6
polonusx

Kiedyś były takie próby łączenia, że Warhammer Fantasy jest to jakaś tam planeta oddzielona od galaktyki burzami warp. (tak jak kiedyś były oddzielone światy Tau). Sigmar miałby być jednym z zaginionych patriarchów Space Marines. Ale pomysł zarzucono bo było zbyt wiele dziur i nielogiczności :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones