PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139430}
6,2 35
ocen
6,2 10 1 35
Ulysses
powrót do forum filmu Ulysses

Książka raczej nie nadaje się do czytania, modernistyczny eksperyment, tylko fragmentami, a podejmować się nakręcenia filmu Ulisses? Rzeźnia!

Irish_Americ

Pamiętajcie dzieci - "Ulisses" Joyce'a jest książką, która zwyczajnie nie nadaje się do czytania.
Tak na serio; nie pisz takich głupot, bo ktoś to przeczyta i jeszcze uwierzy. Ta książka wpisała się na stałe w kanon XX-wiecznej literatury i chyba jednak nadaje się do czytania, jeśli Słomczyński tłumaczył ją przez kilkanaście lat.

konradhetel

Ja uwielbiam Ulissesa, to po prostu wspaniała literatura, dzięki bogu, że Słomczynski ją na polski język przełożył.

konradhetel

Ja pierd....!!!! 4 lata temu pisałem to gdy jeszcze PIS rządził nawet nie pamiętam tego wpisu i mam prawo i dopiero budzi się śpiący rycerz by mi dokopać po 4 latach, co za paranoja!!!!

Irish_Americ

Spójrz na datę, on to napisał niecały rok po twoim poście, a nie 4 lata.

choojniak

Przez trzy lata netu nie miał...

Irish_Americ

Ulisses jest nie do czytania, chyba, że ktoś lubi się katować. Przede wszystkim czytanie ma SPRAWIAĆ PRZYJEMNOŚĆ.

Ulisseska

To jakaś obiektywna prawda zapisana w gwiazdach czy twoje widzimisię?

pan_dziejaszek

Pseudointelektualny bełkot, dobre dla snobów, którzy pozują na intelektualistów.

Ulisseska

A widzisz, nie przewidziałem trzeciej możliwości, dzięki.

Ulisseska

Co za zart, ze napisala to "Ulisseska", to na co Ty pozujesz?
Ksiazka genialna, ciezka jak cholera, ale daje nowych przezyc, tylko trzeba ja porcjowac, czyta sie wolno. Jest jakby "gesta", jak syrop, nie da sie tego na raz wypic.

użytkownik usunięty
Irish_Americ

Masz ci los! :( Wypożyczyłam dziś "Ulissesa" i od jutra mam zamiar zacząć czytać, ale tyle niepochlebnych opinii.. :(

Irish_Americ

Cóż mogę powiedzieć, jesteś idiotą.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
czescgora

Irish to mistrz ciętej riposty

ocenił(a) film na 7
czescgora

chorera takich brutalnych wymian zdań nie ma chyba nawet pod dj ango :(

nielubiekoparek

Też mi przykro, miałam nadzieję znaleźć tu jakieś konstruktywne komentarze, zapoznać się z opiniami a tu Kla. Pa.

Irish_Americ

Książka zdecydowanie NADAJE SIĘ do czytania. Jej lektura, śledzenie potoku myśli, upajanie się przechodzeniem narracji z realistycznej do strumienia świadomości, wplatane opowiastki, gry słowne i WYLICZENIA to czysta i jednocześnie perwersyjna przyjemność. Zdecydowanie jeden z najlepszych utworów w historii literatury, pod wieloma względami przełomowy.

Irish_Americ

Moim zdaniem nadaje się do czytania, bo właśnie ją czytam, jest trudna, czyta się często mozolnie, ale da się, więc nie pisz takich rzeczy, to tylko Twoja opinia.

Nexusik6

A momentami potrafi być fascynująca, by po chwili znów mnie znużyć i zirytować, ale na pewno czytać się da.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones