PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=544185}

Underworld: Przebudzenie

Underworld: Awakening
2012
6,6 78 tys. ocen
6,6 10 1 77933
4,1 9 krytyków
Underworld: Przebudzenie
powrót do forum filmu Underworld: Przebudzenie

Podczas promocji swojego najnowszego filmu "Zamieć", Kate Beckinsdale odniosła się do pojawiających w sieci informacji, jakoby zgodziła się wziąć udział w czwartej części "Underworld". Zgromadzonym dziennikarzom powiedziała, że nie zastanawiała się nad powrotem do serii.

Nie podpisałam żadnego kontraktu – mówi Beckinsale. – "Underworld" od samego początku pomyślany był jako trylogia i od początku wiedziałam, że nie pojawię się w trzecim filmie. Jeśli pojawiłby się naprawdę świetny scenariusz, pewnie nie byłabym przeciwna powrotowi.

Beckinsale jest jednak sceptycznie nastawiona do pomysłu realizacji jeszcze trzech filmów w ramach 'nowej trylogii'. Nie sądzę, by moja córka musi oglądać mój tyłek opakowany w lateks przez kolejne 10 lat

scenedoll

A ona jest w ogóle nie potrzebna w 4 części, niech dadzą kogoś lepszego, a ją uśmiercą w jakimś opowiadaniu na początku.

klaudusia761212

o nie... jej rola była świetna. Powinna być z Michelem albo coś w ten deseń. Nie cierpię takiego ,,niby" zakończenia.

2625Ol

W 3 jej za wiele nie było. Więc w 4 to już całkiem nie jest potrzebna, trzeba trochę świeżości i nowości wprowadzić bo ile będą grali na tych jednych skrzypcach. Tylko oby Draculi nie wplątali w tej 4, no to już by było za wiele.

klaudusia761212

ja mam nadzieję,że będzie coś o przyszłości jej i Michela. W końcu nic się do końca nie wyjaśniło.

2625Ol

A no chyba, ze tak. Ich romansu ciąg dalszy. Eh to nie jest fajny materiał na horror.

2625Ol

Też bym tego chciała. Ten watek był świetny.

użytkownik usunięty
2625Ol

powiedzmy że z Majkelem mają malutkie hybrydki i pija Winko przy kominku a Michel w końcu może znowu jeść pierogi ^^

nie no myśle że po ostatnich pierogach miałby delikatny wstręt

2625Ol

Ja uważam, że wątek z Underworld Evolution nie powinien być dalej ciągnięty. Takie zakończenie jakie zrobili całkowicie mnie satysfakcjonuje i nie chcę widzieć żadnego nowego Underworlda opowiadającego dalej tą historię.
Jak dla mnie, jeśli już koniecznie chcą kręcić kolejne części, to powinni się skupić na czasach pomiędzy Rise of the Lycans a pierwszym Underworld.
Nie mam też nic przeciwko oglądaniu Kate Beckinsale w roli Selene pod warunkiem, że zatrudnią ją już teraz a nie za x lat. Czas idzie na przód a nie do tyłu, a wraz z nim wiek każdego z nas. Beckinsale, mimo tego, że w Whiteout (ostatni film w jakim ją widziałem) wyglądała wciąż świetnie, długo już tak nie pociągnie. Młody wygląd to niestety konieczność jeśli ma grać Selene.

P.S. Ta seria wymiata i mam nadzieję, że jej nie zepsują jakimś gniotem. Już wolę, żeby nie kręcili nic niż gdyby mieli robić jakiegoś kiepskiego Underworlda.

użytkownik usunięty
klaudusia761212

Można,można... bo nic na siłę co nie ?

scenedoll

mogłoby pojawić się coś w realiach Underworld ale o innych bohaterach :)

scenedoll

W ogóle szkoda, że 4 część będzie, ale jak już to wolałabym, aby Michael i Selena byli w niej, ale jako postacie drugoplanowe czy coś.

scenedoll

Muszę się zgodzić. Jeśli 4 część ma powstać to musi w niej wystąpić Selena. Ale nie koniecznie jako bohaterka główna. Nie uważam tak tylko dlatego, że bardzo polubiłem tą postać, ale również dla tego, iż Selena po śmierci Viktora, Markusa, Ameli i członków wampirzej loży stała się jednym z najstarszych i najpotężniejszych wampirów (o ile jeszcze jacyś oprócz niej są).

ocenił(a) film na 10
Askan91

O tak..... Kate w roli jednej ze starszych na pewno wyglądałaby genialnie. Zdecydowanie chciałbym zobaczyć ją w kolejnej części jeśli powstanie =]

Paw3luz

Strzelam, że jeśli 4 powstanie to prędzej będzie traktować o wydarzeniach między 3 a 1 niż po 2 części.

ocenił(a) film na 3
nbl_raziel

I dobrze, bo jest tam ogromna luka fabularna. Ja się cały czas zastanawiam, jakim cudem ten naszyjnik, który nosiła Sophia, a który został zabrany przez Lucjana, trafił w ręce Selene, na czas retrospekcji z 2'ki. Wiecie, jak była małą dziewczynką, to go miała. Natomiast w 1'ce widać wyraźnie, że jakoś musiał wrócić do Lucjana, bo on go miał, a Selene już nawet o nim nie pamiętała... No i chętnie zobaczyłbym narodziny układu, pomiędzy Lucjanem, a Craven'em

Jediel

klucze były 2 (naszyjnik był kluczem) jeden miała Sophia a drugi dostał Victor (miał trzymać go pod skórą) po przekazaniu od rodziny Selene więzienia Williama... więc skoro więzienie miał zrobić ojciec Selene to chyba nic w tym dziwnego, że miała ten klucz

Askan91

Jest jeszcze jeden starszy wampir, o ktorym nie bylo mowy. Wprawdzie nikt chyba nie wie o kogo chodzi. W pierwszej czesci w sali 'tronowej' Viktora widzimy 3 trumny umieszczone w podlodze. Markus, Viktor, a kto to ten trzeci? ^^

ocenił(a) film na 2
freakman

Amelia

kheled-zaram

Amelia nie rzadzila czasem w innej czesci Europy?

ocenił(a) film na 3
freakman

Nie, Amelia rządziła całością, jako, że Victor i Marcus spali. Ale fakt, chętnie zobaczyłbym ją znowu i dowiedział się czegoś o niej.

Jediel

Nie wiem czemu, ale oglądając 3 , byłam przekonana że córkę Viktora gra Kate ; d
Czekam na kolejną część.

ocenił(a) film na 4
marchpanee

Jediel już wyjaśniam ;) Selene miała ten naszyjnik podczas budowy wiezienia dla Williama pierwszego i najsilniejszego Wilka brata Marcusa, jak wiadomo powierzona ta budowę jej Ojcu przez Victora. Budowa trwała gdy ona była jeszcze dzieckiem. Gdy budowa została zakończona Victor odebrał naszyjnik i podarował Swojej córce Sonii (Sophii) początek części 3. Lata Mijały Sonia dorastała Selene również żyjąc sobie z rodzina. Czyli Selene dorastała podczas części 3 równocześnie z Sonia. Jak wiadomo cześć 3 zakończyła się śmiercią Sonii i naszyjnik został w posiadaniu Lucjana. Victor przeżył i uciekł .I teraz koleiny wątek Victor z obawy i zatuszowania gdzie jest wiezienie Williama postanowił wybrać się do rodziny Seleny i zamordować wszystkich którzy co kol-wiek wiedza o tej budowie.(Dlaczego jedna cześć klucza do tej celi czyli naszyjnik była teraz w posiadaniu Lucjana).Wybił jej cala rodzinę a gdy miał dojść do Seleny nie potrafił jej wsać bo za bardzo przypominała mu jego córkę która nie tak dawno skazał na śmierć.....a nie zabił jej tez z tego względu ze w trakcie budowy była jeszcze dzieckiem i sadził ze nic nie będzie pamiętała. Przemienił Selene i śmierć jej rodziny zgonił na Wilkołaki. Później Victor wysłał wojsko Do fortecy Lucjana na której czele był Kreiven podpalił Fortece i dostarczył dowód śmierci Lucjana kawałek skóry zdarty z jego ręki( jak wiadomo to był układ miedzy Lucjanem a Kreivenem.... Kreiven otrzymuje sławę a Lucjan mógł w ukryciu tworzyć Swoja armie Wilkołaków przeciwko Viktorowi). Później dzieje się akcja Części pierwszej i Drugiej ;) Mam nadzieje ze co nie co wyjaśniłem ;) Aha kiedy Selene znowu miała naszyjnik. Pod koniec części pierwszej po śmierci Viktora i Lucjana. Wspomnienia wracały w części drogiej gdy nacisnęła na naszyjnik po Miłoslej scenie z Michaelem.... Dziękuje za uwagę ;)

ocenił(a) film na 4
Flex93ar

Lucjan od końca części trzeciej do końca pierwszej cały czas miał naszyjnik na szyi ;)

ocenił(a) film na 3
Flex93ar

WOW! Rozwiałeś wszystkie moje wątpliwości! Ogólnie wszystko było dla mnie jasne, tylko byłem błędnie przekonany, że Victor poznał Selene dopiero po śmierci Sophii. Ale masz rację, teraz to ma w 100% sens! Dzięki, bo to było dla mnie największe niedopatrzenie serii i trochę psuło mi przyjemność z oglądania. WYMIATASZ!

Flex93ar

Wytłumaczyłeś to znakomicie :P a co do filmu 3 część była dla mnie klapą zwłaszcza ten seks na skale O.o tak sie śmiałam w kinie z tego że się na mnie dziwnie patrzyli .Największy minus tamtej części byl właśnie brak Selene i tu taj mam pytanie do klaudusia761212 wyobrażasz sobie matrixa bez Neo bo ja nie ? to samo jest z główną bohaterką z underworld bez niej ten film nie istnieje jak by chyba że ktoś lubi oglądać wilkołaki które się naparzają na skale wykrzykując argggggggg.... xD normalnie jak w tanich pornolach

ocenił(a) film na 4
Flex93ar

"Wybił jej cala rodzinę a gdy miał dojść do Seleny nie potrafił jej wsać bo za bardzo przypominała mu jego córkę która nie tak dawno skazał na śmierć.....a nie zabił jej tez z tego względu ze w trakcie budowy była jeszcze dzieckiem i sadził ze nic nie będzie pamiętała."
Ale Selena zapamiętała drogę, to było cały czas w jej pamięci, stała się jakby żywą mapą... :)

Jediel

a jej przypadkiem nie zabili Lykanie? (układ Luciana Craven'a; tworzenie nowej rasy... mówi Ci to coś?) no chyba, że chodzi Ci o Amelię z okresu między 3 a 1 częścią jeśli tak to zwracam honor

ocenił(a) film na 3
Paseri

Tak, tak oczywiście pamiętam, ale moja wypowiedź dotyczyła dwóch rzeczy: po pierwsze wątpliwości odnośnie trzeciej trumny. Amelia rządziła, kiedy Victor i Marcus spali, Victor kiedy spali Amelia i Marcus i tak na zmianę. Druga cześć odnośnie mojej chęci zobaczenia Amelii na ekranie dotyczyła tego, że... po prostu chętnie zobaczyłbym też czasy jej panowania, a nie tylko w kółko Victor i Victor. Nie zrozum mnie źle, lubię tego gościa, ale zarówno jemu, jak i Marcusowi ta seria poświęciła już sporo czasu, a o Amelii, pomimo, że jest z nimi na równi rangą, dalej nic nie wiemy. I tak, wiem, ze Ona nie żyje, ale ponieważ postał już jeden prequel ("Rise of the Lycans"), to nakręcenie kolejnego filmu z Jej udziałem wydaje się całkiem prawdopodobną opcją.

ocenił(a) film na 7
scenedoll

Nie mogę się już doczekać 4 części jest wielkim fanem całej trylogii (szczególnie 1 i 2, bunt lykanów był dobry ale nie tak jak 2 pierwsze) ciesze się że Kate wróci bo ona jest wisienką na torcie w tym filmie:)

scenedoll

Czwarta część nie mogłaby powstać jako "ciąg dalszy" bo było powiedziane, że gdy Markus i William zginą przestaną istnieć wampiry i wilkołaki. Selene i Michael "przeżyli" bo byli hybrydami (Selene piła krew Corvinusa). Czy źle to rozumiem?:|

ocenił(a) film na 3
trusk

... Naprawdę?! Czy ja to pominąłem, czy jak? Kto tak powiedział? W której części? Jeśli masz rację, to faktycznie sequel nie mógłby powstać. Ale naprawdę nie przypominam sobie tego. Co więcej, uważam, że byłoby to dość głupie, bo idąc dalej tą logiką, po śmierci Corvinusa powinni zginąć jego potomkowie Marcus i William... Niee,to nie miałoby sensu.

użytkownik usunięty
Jediel

Ja też nie przypominam sobie, żeby było mowa w filmie o tym, o czym wspomniał trusk, ale mogłam to przegapić.

ocenił(a) film na 4

trusk dobrze ze to poruszyłeś jednak nie wszystko jest wyjaśnione ;) Już wyjaśniam ;) To było sprytne Kłamstwo ale Viktor nie chciał tego sprawdzić......Viktor uważał ze śmierć Wiliama spowoduje śmierć jego niewolników wilkołaków chroniących jego fortece za dnia..... a śmierć Marcusa śmierć ich wszystkich...... Dlatego tez nie przeciwstawiał się Marcusowi i strzegł go za wszelka cenę......A Wiliama nie zabito tylko został umieszczony w Grobowcu (Wiezieniu) na wieczną mękę. Kiedy to powiedziano? W drugiej części wszystko wyjaśniał historyk przymierza Andreas Tanis. Nawet gdyby to była prawda nie wiadomo czy by zadziałała na współczesne Wilkołaki.....powstałe na bazie Lucjana.......(Viktor oczywiście sadził ze tak przecież jego niewolnikami chroniącymi za dnia byli właśnie potomkowie Lucjana ).I tu kolejny ciekawy wątek w jaki sposób powstał Lucjan? Słyszałem już rożne teorie a prawda jest taka ze Kobieta w ciąży została ugryziona przez pierwotnego wilka przemieniła się a dziecko rozwijało się w jej łonie odziedziczając moc...... tym Lucjan stal się pierwszym Wilkołakiem mogącym wracać do ludzkiej postaci ( Lykanin) ;) Viktor nie zabił tez później Williama ze względu na powierzona obietnice Marcusowi(obiecałem ci ze nigdy go nie skrzywdzę) Początek części drugiej.......Wiec cześć 4 może być kontynuacją i ( Lykanie ) nadal mogą się rozwijać nie zauważone pod ludzka postacią.....(nie zostały do końca wytępione)

ocenił(a) film na 4
Flex93ar

Trusk dobrze ze to poruszyłeś/aś*

ocenił(a) film na 4
Flex93ar

A kto Kłamał oczywiście Marcus ;P chroniąc siebie i Williama (jak również wymagając nie krzywdzenia brata) Cwany był ;)

ocenił(a) film na 3
Flex93ar

Widzicie! I to właśnie lubię w tych filmach. Stworzono tam uniwersum bardzo złożone, z własnymi legendami, historią i kulturą, a wszystko po dokładniejszym przyjrzeniu się pozostaje spójne i logiczne. A Ty, Flex93ar... jesteś geniuszem... I hate You ^_^

ocenił(a) film na 4
Jediel

Wolę Flex porostu ;p 93ar wiąże się tylko z pewnym wydarzeniem ;) Znam trylogie bardzo dobrze jak również mam na dysku wiec jak mam jakieś wątpliwości 5 min przejrzę główne wątki i mogę odpowiadać ;)

Flex93ar

Dzięki! Wcześniej nie oglądałam poszczególnych części - całą serię połknęłam na raz w grudniu! Rewelacja!!!
Zgadzam się z Jediel - jesteś genialny że się tak orientujesz! Startuj w "wielkiej grze" z Underworldu!!! ;D

ocenił(a) film na 4
trusk

Dzięki!! Ja tylko staram się pomóc ....wyjaśnić co nie co... w miarę możliwości ;) Tyle

trusk

tak na dobrą sprawę to Marcus był hybrydą było to powiedziane w "ewolucji" więc oni też by umarli... a z drugiej strony chyba też w 2 części ktoś coś mówił (nie pamiętam dokładnie) że tak tylko mówią, ale to jest przykrywka do stworzenia nowej rasy połączenia wampira z wilkołakiem (na podobieństwo Marcusa - mówił to podczas zabijania ojca "a bóg nie ma ojca" - to wyjaśnia, że był mieszańcem)

scenedoll

W 3ciej trumnie w sali tronowej leży Dracula 2000, ale pewien stary kolekcjoner o imieniu Helsing ją wykradł.

nicemind

mal lepszą historie. Zarski które przemieniły Alexandra w nieśmiertelnego to był wirus T z residenta, jego synowie William i Marcus to pierwsi X-meni , którzy się klonują , na wampiry i likanów poluje Van Helsing razem z Blejdem który jusz zgładził drakule w 3 części .Selena jest siostrą blejda jej ojcem jest xsawier . Lucian jest bratem wolwerina i wszyscy szukają fontanny młodości z jackiem sparrowem na nieznanych wodach , których chce powstrzymać iron man razem z spider manem a Batman razem z zaszybcy za wściekli ściga się na deatch race 3. HeHeHe ale mam bujną wyobraźnie.

ocenił(a) film na 8
lukasz2323

A gdzie Superman? ;)

Lane

a superman przeczesuje kosmos w poszukiwaniu planety na której mieszkają mniej po*&$^ne istoty niż ludzie, wampiry i wilkołaki