PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9692}

Urzeczona

Spellbound
7,5 5 640
ocen
7,5 10 1 5640
6,5 12
ocen krytyków
Urzeczona
powrót do forum filmu Urzeczona

po latach blisko 20 musiałem zweryfikować swoją ocenę Spellbound (na niekorzyść, niestety). Hitchcocka zawsze oglądam chętnie, ale nie udaje mi się to bez uzbrojenia się w odpowiedni dystans i przymrużenie oka. Dla mnie jest takim mistrzem "na rozum", podręcznikowym, ale jak się uczciwie przyjrzeć jego filmom, to zazwyczaj nie wygląda to wszystko najlepiej i często trąci myszką. Nigdy nie rozumiałem zachwytu francuskich nowofalowców nad Hitchem. Podobno był taki perfekcyjny, dbał o każdy szczegół, o spójność. Ok, ale co to są za detale i jakiej fabule służą... otóż często obrażającej inteligencję widza i kinowy smak. W 'Urzeczonej' roi się od bzdur i naiwności, a całość "brzmi" jak łopatologiczny podręcznik psychoanalizy dla początkujących. Niektóre sceny jak żywcem wyjęte z Monty Pythona - antycypowanego o 20 parę lat ;) Gra Ingrid koszmarna i w ogóle prowadzenie aktorów słabe (i to robi genialny reżyser?), jak w przeciętnym hollywoodzkim gniocie.Fajnie się ogląda (jak to Hitch), intryga - mimo że infantylna - jakoś tam wciąga. Ale, zaprawdę, z szacunku dla mej kinomańskiej duszy, dystansuję się.

A_Doinel


bycie DURNIEM nie jest zabronione, ale czy koniecznie trzeba sie tym chwalić?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones