PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=507590}

Uwolnić orkę 4: Ucieczka z Zatoki Piratów

Free Willy: Escape from Pirate's Cove
5,5 1 484
oceny
5,5 10 1 1484
Uwolnić orkę 4: Ucieczka z Zatoki Piratów
powrót do forum filmu Uwolnić orkę 4: Ucieczka z Zatoki Piratów

mam wrażenie że ten film łączy pokolenia, i w pozytywnym słowa tego znaczenia jest czymś w rodzaju kevin sam w domu, czyli film który jest klasykiem gatunku. Pamiętam jak na jeden z części byłem w podstawówce. Wszyscy oglądali z przejęciem.
Czwarta część widzę ze będzie na HBO 9 kwietnia.

moker

coś w tym jest, co piszesz. W każdym razie to dobry film, który uwrażliwia w tematyce eko, a myślę, że dobrze byłoby, żeby to młode pokolenie, technicyzowane pokolenie, zobaczyło, że na świecie najważniejsze jest życie w wszelkiej formie. dlatego bardzo fajnie, że są takie filmy.

kubel

Ale w sumie po co 4 część? Ile razy można uwalniać tę orkę? ;-)

tolmik

Obcego też zrobili 4 części, Indianę Jonesa też :-) Skoro robią tyle części, to znaczy, że ten film to dobra marka i są chętni, żeby spotkać się po raz kolejny z orką Willi. A film jest naprawdę fajny, szczególnie w familijnym kręgu.

kubel

Do oglądania z dzieciakami :-) ?

tolmik

Własnie do oglądania z dzieciakami. Jak nie wiesz, to właśnie znaczy "kino familijne". A ten film jest właśnie filmem familijnym, który bardzo podoba się dzieciom.

kubel

O.K. Przyjąłem do wiadomości. Kino familijne = mama+tata+dzieci. Dzięki za naukę :-)

tolmik

Nie ma za co. A przy okazji polecam kino familijne, jeżeli masz dzieci albo młodsze rodzeństwo. Można naprawdę miło spędzić razem czas.

kubel

Łapię o co chodzi w tym kinie familijnym. Ale osobiście nie przepadam za nim, bo nie należę do grupy docelowej, he, he.

tolmik

Nie musisz należeć do grupy docelowej, bo te filmy oglądają przecież i ludzie dorośli. A "Uwolnić orkę" to właśnie taki przykład.

użytkownik usunięty
tolmik

Niech jeszcze zrobią "Uwolnić orkę 5" oczywiście w najnowszej technologii 3D......

Dałem 1/10.

moker

Szlag mnie trafia ale jednocześnie się z tego śmieje kiedy widzę żę Hollywood wciąż odcina kupony od sukcesu pod postacią kolejnych części filmów które były dobre tylko przy pierwszej części. Sequele to jednak droga w dół po równi pochyłej.

crazy_race

Film to biznes. Nic na to poradzimy. Pozostaje jedynie się cieszyć. że przy okazji powstają dobre filmu. Ale jak najbardziej zgadzam się z crazy_race.

kubel

A ja powiem Wam tylko tyle... Nie oceniajcie dopóki nie obejrzycie. Ja jeszcze nie oglądałem chociaż uważam że pierwsze 3 części były super (zwłaszcza druga). Ale skoro nie oglądałem, to nie będę oceniał. Powiem Wam tylko, że wiele razy powstają sequele które są O WIELE lepsze od pierwszej części. Fakt zdarzają się gorsze sequele i jak to któryś z przedmówców określił "równie pochyłe"... Ale nie można mierzyć wszystkiego jedną miarą. I osobiście cieszę się że zrobili kolejną część! Będę miał co z dziećmi oglądać...
Pozdrawiam wszystkich antagonistów :)

ocenił(a) film na 6
szymon_stelmasiak

Masz rację, nie zawsze 1 część jest najlepsza, tu akurat bardziej mi się podoba 2. 1 i 3 powiedziałbym, że są na równi, chodź w 3 widać sztuczność orek. Co do 4 to wypowiem się po obejrzeniu.

ocenił(a) film na 6
szymon_stelmasiak

4 też fajna, ale już taki inna. Może to przez to, iż niema tamtych aktorów, ale również z biegiem lat klimat jest trochę inny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones