PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1146}
7,7 157 333
oceny
7,7 10 1 157333
7,4 29
ocen krytyków
Vabank
powrót do forum filmu Vabank

Ja osobiscie uwielbiam ta ostatnia, gdy Kwinto pokazuje prowadzonemu przez milicje Kramerowi "ucho od sledzia".

Usmialem sie do rozpuchu rowniez wtedy, gdy Kramer probowal zaprezentowac komisarzowi Przygodzie swoje alibi:) ... "Z antychrystem? pod jednym dachem":)

ocenił(a) film na 10
Havard

Właśnie...Tutaj każda scena jest rewelacyjna na swój sposób, bo zawiera dużo subtelności, czaru i tego unikalnego humoru, gdzie nic nie jest powiedziane wprost, ale trzeba zdać się na własny zmysł, wyczucie. Mnie rozkładają wszystkie powiedzonka z tego filmu. Pierwszy z brzegu..."Krempitsch, gość od mokrej roboty. Załatwił więcej ludzi niż ty zjadłeś kotletów".
Proste, ale jak napisane i jak zagrane!

ocenił(a) film na 10
wojteczek

Aaaaa...Pomyłka. To szło tak - Krempitsch, cyngiel Kramera, gość od mokrej roboty. Załatwił więcej ludzi niż ty zjadłeś kotletów

ocenił(a) film na 10
wojteczek

Cały film jest super i wszystkie teksty są kultowe

ocenił(a) film na 9
offcasz

" - Za pańskie szczęśliwe uwolnienie
- Dlaczego szczęśliwe? Warunkowe.
- Tylko niech pan nie myśli, że każdego tak fetujemy"

" - Jest właściciel banku, pan Werner
- Kramer!!!"

" - Jak pan to zrobił?
- Trzeba było uważać"

I teraz porównajcie sobie z dialogami z "Kilera". Nie uważacie, że wypadają przynajmniej kiepsko?

ocenił(a) film na 10
polliter

Ale które kiepsko wypadają? Te z 'Kilera' czy z 'Vabanku'?

ocenił(a) film na 9
wojteczek

Sorry, nie sprecyzowałem (jak teraz przeczytałem swój wpis, to myślę, że też bym się pogubił). Te z "Kilera" oczywiście!

polliter

Terminowe, nie warunkowe.

ocenił(a) film na 10
offcasz

a genialnie zagrana scena gdy Rożek przychodzi po pieniądze do Kramera?
szczyt aktorstwa w wykonaniu Henryka Bisty

ocenił(a) film na 9
euremail

Kilka minut temu się nią delektowaliśmy, nim tvn puścił reklamę:) "ale moje pieniąąądzeee"!!! :)))

ocenił(a) film na 9
euremail

Absolutna racja! Bista oszałamia mnie swoim talentem i profesjonalizmem w tej scenie. Po prostu porywająca kreacja, jednocześnie wzruszająca i rozbawiająca."No,no,no to chyba jest powód do zdenerwowaaania" ! i " ale moje pieniądze!" ( w zapisie te kwestie są beznadziejnie bezbarwne - trzeba je usłyszeć na własne uszy). Znam niemal cały Vabank na pamięć - solidnie na to zapracowałem - lecz tą scenę zawsze oglądam tak, jak za pierwszym razem.

użytkownik usunięty
offcasz

Ten film jest w ogóle genialny i jedyny w swoim rodzaju. Ciągle dzieją się jakieś komiczne sytuacje. Najlepsza to scena z alibi:)

ocenił(a) film na 9

"Przepraszam, czy jest pan ten, no, murzyn..." :)

ocenił(a) film na 9

P.S. Czy ktoś wie, kim był "szopenfeldziarz"?

To samo co współczesny jumak. Tak przed wojną określano drobnych złodziejszaków okradający sklepy wynosząc towar - głownie ubrania, pod własnym ubraniem.

użytkownik usunięty
offcasz

Fantastyczna była scena napadu na julbilera. Dialogi w filmie są naprawdę świetne. Szczególnie zapadł mi w pamięć tekst: ''Czy wie pan co to jest? Tłumik. Dogadamy się czy mam do tego przykręcić rewolwer?'' :D Bardzo fajna komedia kryminalna. Uwielbiam:)

ocenił(a) film na 9

"...a to jest ustnik, od trąbki" :)

ocenił(a) film na 10
offcasz

Poddaję się - łatwiej byłoby mi wymienić najgorszą scenę z filmu. Praktycznie 95 procent momentów i tekstów z filmu składa się na "najlepszą scenę". :)

Rodion_Raskolnikow

Uwielbiam ten film, zarówno I jak i II:) I jak pare osób stwierdziło, że praktycznie cały film jest usłany fantastycznymi tekstami/dialogami. Nie potrafię nawet powiedzieć, czy słynne ucho od śledzia na końcu, czy "trzeba było uważać", sceny z samego napadu na bank- toaleta, pukanie i "zajęte":). Wzrusza mnie też fragment, kiedy Moks jak "wymiar sprawiedliwości" przychodzi do Marty z pieniędzmi...
Zawsze, kiedy puszczają Vabank, to oglądam... jestem uzależniona:))

zielonamila

- "to jest kolor? to jest kolor? do dupy, to jest jakieś qui pro quo

- "ale się pan odpicował, jak stróż"

- "fotoplastikon, pilnie sprzedam" (jak się okazało, Moks miał rację, że to może być Duńczyk)

- "...jedna z kasierek stwierdziła..."

- "mam, wchodzimy na bezczelnego..."

- "ja nie pomagam"

- "kto prowadzi śledztwo?
- komisarz Przegroda
- komisarz Przygoda
- a, to dobrze, bardzo dobrze, pedant
- szczególarz"

offcasz

Jak dla mnie najgenialniejsza scena jest jak ten Rożek cały, czy jak mu tam, wchodzi do gabinetu Kramera: łobuzyyyyy, złodziejeee - genialnie zagrane! Potem wyjmuje rewolwer i niechlujnie strzela... Pif-Puf

A dzisiaj mamy braci mroczek w na dobre i na złe czy gdzie. Żal...

ocenił(a) film na 9
Dormant

Spore zapotrzebowanie na kicz nieco usprawiedliwia braci bez szkoły i talentu:)

ocenił(a) film na 9
offcasz

Miejmy tylko nadzieję, że jak się naród wreszcie zachłyśnie tym kulturowym popcornem, to powstanie zapotrzebowanie na ambitniejsza kulturę w naszym pięknym kraju.

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 9
offcasz

też uwielbiam scenę u jubilera , jak Moks mówi do jubilera granego przez Leona Niemczyka ,, uśmiechać się \\ , i wtedy genialna płacząca mina Niemczyka , który bezwiednie wykonuje polecenie , oczywiście scena z Rożkiem też świetna , czyli ,, gentelman,s agreements \\, i wiele , wiele innych ....

użytkownik usunięty
sebastian99

- Było włamanie w biurach mecenasa Walenty. Zna pan tego człowieka?
[Tu facet pokazuje fotkę kryminalisty]
Kwinto: To mecenas Walenta?

:)

ocenił(a) film na 9

Też uwielbiam tę scenę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones