PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34353}
7,7 17 846
ocen
7,7 10 1 17846
6,7 3
oceny krytyków
Vampire Hunter D: Żądza krwi
powrót do forum filmu Vampire Hunter D: Żądza krwi

Kierując się waszymi opiniami obejżałem sobie ten filmik i mimo najszczerszych chęci nie mogę ocenić go pozytywnie. Mimo mojej fascynacji tematem wampiryzmu to akurat tu nie znalazłem ani klimatu , ani ciekawej historii. Typowo mangowa animacja z błyskami, świstami i cholera wie jeszcze z czym też niestety mnie nie przekonała. Także jak w temacie-sorry, ale niestety kiszka 4/10

ocenił(a) film na 7
bodeklodz

Tak naprawdę to "Vampire Hunter ..." jest nie dla fanów horrorów i wampirów, a raczej dla fanów anime i fantasy. W sumie spodziewałem się tego, ale jednak miałem nadzieję... :)

ocenił(a) film na 10
Khaosth

Nie jestem fanem anime, ani fantasy, nie żenują mnie horrory i duperele o wampirach, ale obraz ten cenie sobie wielce. 10/10

bodeklodz

Co ty za herezje wygadujesz?! Nie ma klimatu?! Pokaż mi bardziej klimatyczne anime poza Ghost in the Shell i Appleseed. Nie ma ciekawej historii?! Może nie jest to fabuła zbyt odkrywcza, ale zaserwowana w wyśmienity sposób.

ocenił(a) film na 4
eweczka_spoko

Cowboy Bebop, Death Note, Comedy, Hellsing- w tych jest klimat

a w Vampire Hunter D, jak ktoś napisał - świsty i błyski

Aiden_Vaine

chyba oglądaliśmy dwa różne filmy...

ocenił(a) film na 4
bodeklodz

Kurde to anime to jakas porazka, przez 1h sie trzymalem, ale potem zasolem, takie nudne bylo... Chcialbym zauwazyc, ze ogladalem ten film dzisiaj rano miedzy 9 a 11 :P A co do Ghost in the shell to przy 2stage tez przysypialem, wiec nie rozumiem jak mozna dobrze oceniac takie nudne filmy. Jesli chodzi o applessed -a To anime mnie naprawde wciagnelo, zreszta Vexille czy Ghost tez, ale w 2 stage koncowka byla jakas nie zbyt fajna, wiec troche nizej ocene dalem :)
Wracajac do tematy, daje tylko 4/10 bo sie naprawde zawiodlem na tym anime =/ Widzialem chyba tylko 1 lub 2 gorsze od tego czegos :P

dragonait

No tak, bo nie było napierdzielania się od pierwszej sceny i trzeba pomyśleć trochę nad treścią, to jest nudne i głupie...

ocenił(a) film na 10
dragonait

bo to anime nie jest zwykłym filmem. jest tak naprawdę obrazem, tak jak filmowy Nosferatu: Vampir - te film nie zostały zrobione z myślą o akcji i "dzianiu się" a na pięknie przedstawionym obrazie. akcja w Vampire Hunter D to zaledwie... 15% ? tam chodzi o piękno i magię obrazu jaki przedstawiono. Mnie film po prostu urzekł i zainspirował i bez dyskusji stawiam mu 10 i marzę żeby jeszcze kiedys obejrzeć anime na TAKIM poziomie.

ocenił(a) film na 9
gizmo666

Ta, jedni piszą o błyskach i świstach, a drudzy o 15% akcji. ;] Jakieś sprzeczne informacje tutaj plączecie ze sobą i mącicie przez to innym, a argumentacja jest na poziomie przedszkola.
Przecież to widać, że w filmie jest 16% akcji, a nie 15, i nie ma świstów i błysków, tylko iskry i piski. Hehe, a tak naprawdę, skoro kogoś nie przekonała, cytuję: "typowo mangowa animacja z błyskami, świstami i cholera wie czym jeszcze", to po co oglądać w takim razie filmy anime, skoro akcja w nich jest właśnie przedstawiana w taki "typowo mangowy" sposób. Jeśli nie chce się oglądać "typowo mangowych świstów i błysków", to polecam np. Spirited Away. Choć nie wiem, czy i w tym nie znajdą się jakieś świsty i błyski. Jeśli tak, to najwyżej wytniesz sobie te sceny albo ominiesz.
Swoją drogą, zamiast pisać po dziecinnemu, nie łatwiej byłoby napisać, że nie podobała się wam "zamerykanizowana" wersja i macie do tego uprzedzenie?
Bo w takich tytułach jak Ninja Scroll, Mononoke Hime, Hotaru no haka, Neon Genesis Evangelion, etc, etc, czy nawet Vampire Hunter D z 1985 (nie wspominam już o Ghost in the Shell czy na maxa "skomputeryzowane" Appleseed), co krok są wspomniane błyski i świsty.

ocenił(a) film na 4
70R

Akurat Spirited Away czy Ruchomy zamek mimo mangowej oprawy cenię sobie bardzo

ocenił(a) film na 9
gizmo666

Fabuła, wykonanie, akcja... Wszystko ok. A muzyka... przecudowna! Nadaje klimat.;)

ocenił(a) film na 3
bodeklodz

Lubię tematykę wampiryzmu, jestem fanką mangi i anime, ale ten film mnie zwyczajnie nudził, 3 razy do niego podchodziłam nim udało mi się go obejrzeć. Żadna rewelacja.

ocenił(a) film na 9
Algiz

Ale pewnie "Pamiętniki Wampirów" Ci się podobają?

ocenił(a) film na 3
czaker74

Nie oglądałam tego, ale jeśli to coś w stylu sagi "Zmierzch" to raczej nie będzie mi się podobać.

ocenił(a) film na 7
Algiz

"Pamiętniki ..." są krwawsze od "Zmierzchu", bardziej rozbudowane i mają lepszy wątek uczuciowy. Nie jest to typ serialu "seks, krew i przemoc" jak "Czysta krew" (chyba że coś się od pilotowego odcinka zmieniło), ale też zdecydowanie nic tak bezpłciowego jak "Zmierzch".

ocenił(a) film na 3
Khaosth

Z ciekawości pooglądam to kiedyś.

ocenił(a) film na 9
Algiz

Zmierzchu nie przebrnąłem pierwszej części, przereklamowane dziwactwo, nie wiem dla jakiego odbiorcy. Natomiast "Pamiętniki" są dośc przyzwoite, sam się zdziwiłem :))

bodeklodz

no tak jak sie ogląda zmierzch i temu podobne prawdziwego kina niejest sie w stanie docenić i zrozumiec

ocenił(a) film na 4
ignac79

Zmierzchu nie oglądałem więc nie wiem skąd ten wniosek."Prawdziwe" kino to ma być właśnie ta manga? Pozwolę sobie mieć inne zdanie. Znalazłbym mnóstwo tytułów mogących kandydować do tego miana, ale "Vampire Hunter" .?To jak porównać motorynkę do suzuki hayabusa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones