PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104359}
6,8 157 011
ocen
6,8 10 1 157011
4,6 14
ocen krytyków
Van Helsing
powrót do forum filmu Van Helsing

Niesamowity!

ocenił(a) film na 8

czekalam, czekalam i w koncu sie doczekalam. No co tu duzo mowic, film na prawde swietny...oczu nie mozna oderwac! Film o wampirach pierwsza klasa. Wspaniale efekty specjalne, fantastyczna muzyka (musze kupic sobie soundtrack), akcja jak nie wiem, no i po prostu fantastyczny dracula! No tak, ale zabojca roznorakich potworow czyli pan Gabriel (powinno byc Abraham...) Van Helsing z cudna kusza, czyli wspanialy w tej roli Hugh Jackman jest po prostu no coz...az slow brakuje. No i niestety watek milosny...watki milosne zawsze utkliwiaja filmy, no ale to chyba jedyny minus tego horroru :P Ogolnie mowic jestem pod wielkim wrazeniem i od wczoraj sie jeszcze nie otrzasnelam...Nie polecam ludziom, ktorzy nie lubia mrocznych filmow z potworami i wampirami bo przyzwyczajeni do dramatow i przesiaknieci filmami sensacyjnymi z panem harrisonem fordem gadaja potem glupoty ze Van Helsing to gniot :/

użytkownik usunięty
Amunet

Bardzo lubie filmy o wampirach, mroczne, ociekające tajemnica i magią.... ale w Van Helsingu brakowalo mi dramatyzmu, a nadto bylo humoru. i za duzo efektow, przez co dla mnie byl to koszmar i gniot....ale... wyjasnie, ze moj zawod jest tak ogromny, bo moze zbyt pozytywnie i entuzjastycznie nastawilam sie do tej produkcji ( bo mumia byla niezla, w swoim gatunku).
absolutnie nie zniechecam do obejrzenia- warto wyrobic sobie zdanie nt. tego filmu, zresztą de gustibus non disputandum est- ale kazdy ma prawo do wyrazenia wlasnej opinii :-)

użytkownik usunięty

Van Helsing mnie osobiście zaskoczył dobry, mocny motaż, ładniutkie zdjęcia (poprostu perfect od str. technicznej). Po raz pierwsszy dobrze odwzorowano przemiane wilkołaka, także wampirów w tym najlepiej 3 wampirzyce. Dobry klimacior troche i śmieszny, bardziej nastawiony na dynamiczną akcje (i dobrze) ,choć ze 3 razy mnie wystraszył. Według mnie dobre kino. Góry ładniej pokazane niż te znane z władcy pierścieni.

ocenił(a) film na 10
Amunet

"pan Gabriel (powinno być Abraham...)" - owszem, zmienili; ale weźmy pod uwagę, że w wersji książkowej Van Helsing był sporo starszy; tam 'Abraham' brzmiało dobrze, jako kojarzące się z patriarchą; tutaj Van Helsing sam pobiera nauki od innych, więc to 'Gabriel' nadaje pewnej lekkości; poza tym archanioł Gabriel ma bardzo interesującą podwójną naturę (niektórzy twierdzą, że to on wybił pierworodnych synów Egiptu podczas plag egipskich), co zgadzałoby się ze stwierdzeniem padającym w filmie, że Van Helsing jest trochę świętym, a trochę mordercą

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones