PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31568}
7,2 140 704
oceny
7,2 10 1 140704
6,5 18
ocen krytyków
Vanilla Sky
powrót do forum filmu Vanilla Sky

9/10

ocenił(a) film na 9

Świetny Tom, klimatyczna muzyka i przekonywująca rola Diaz. Gdyby tylko nie to zakończenie... Gdyby reżyser zdecydował się na niejednoznaczne zakończenie film na pewno by na tym zyskał. Pod koniec byłem aż zażenowany, że widza tak prowadzi się za rączkę, żeby przypadkiem nie było żadnych niejasności (chyba to było robione pod amerykańskiego widza). A szkoda mógł to być jeden z filmów po których siedzimy z otwartą paszczą zastanawiając się nad sensem zakończenia. Mimo wszystko solidne kino, polecam z czystym sumieniem.

damian_k-91

Mnie akurat reżyser trochę zmylił pod koniec. Myślałem, że David wybudzi się ze śpiączki po wypadku a wszystkie te wydarzenia reżyserowała jego podświadomość. Szkoda że taki koniec a nie inny. Film godny polecenia 9/10

damian_k-91

film ogólnie świetny, pełen niejasności i dwuznaczności, tylko to zakończenie mi również niepasuje.

ocenił(a) film na 8
damian_k-91

Zgadzam się. W takim filmie aż prosiło się o niejednoznaczne zakończenie ale mimo to podczas oglądania zaskakuje niejednokrotnie. Godny polecenia.

ocenił(a) film na 9
damian_k-91

Ależ koniec był jak najbardziej niejednoznaczny :) Przecież nie wiemy co się stało po otwarciu oczu :)

ocenił(a) film na 8
damian_k-91

Jak wyżej, przecież to było niejednoznaczne. To mógł być zwykły sen. Jak bohater powiedział na samym początku, nie pamiętam dokładnie, ale coś w stylu że tym razem nie udało mu się kontrolować swojego snu.
Kolejna rzecz, ze śpiączki budzi go kojący głos Sofi? To nie brzmiało jak pobudka ze śpiączki. Tyle w temacie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones