PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31568}
7,2 140 642
oceny
7,2 10 1 140642
6,5 18
ocen krytyków
Vanilla Sky
powrót do forum filmu Vanilla Sky

Oczko w dół za przewidywalność i za zbyt małe zagmatwanie fabuły...
Ogółem film jest rewelacyjny. Tom Cruise zagrał na pewno lepiej niż Eduardo Noriega z
francuskiego oryginału. Diaz i Cruz też nieźle sobie poradziły ;]
Temat na film jest dość ciekawy i oryginalny bo nieczęsto stosowany w filmach.

Dzięki Incepcji i Vanilla Sky postanowiłem ćwiczyć świadome śnienie, i już tą sztukę
opanowałem praktycznie do perfekcji. Naprawdę niesamowita rzecz ;] Polecam każdemu.

ocenił(a) film na 5
ElTabasco

Cokolwiek negatywnego nie napisać o tobie i twoim poście to i tak ciężko byłoby cię obrazić, bo sam zrobiłeś to już w stopniu zdumiewającym.
- Film nie jest rewelacyjny - jest kolejną nieudaną podróbą amerykańską (vide: Abre los ojos)
- Tom Cruise był beznadziejny, ale może po prostu taki miał być, bo cóż lepszego miał zdziałać przy tak skopanym scenariuszu (Eduardo Noriega był co najmniej poprawny w Abre los ojos)
- Francuski oryginał... w tym momencie przebiłeś sam siebie, no comment...
- Incepcja to kolejny średniak hollywoodzkiego kina
- ostatni akapit twojego postu jest tak żenujący, że czegoś głupszego to nawet Benny Hill i Monty Python razem wzięci by nie wymyślili

Pozdro, śnij tak dalej, a na pewno obudzisz się z ręką w wiadomej materii...

ocenił(a) film na 8
huo_sanchez

Jak dla mnie film jest zawalisty końcówka mistrzowska pozazdrościć takiej miłości

ocenił(a) film na 9
huo_sanchez

wiesz co? Co do filmu może i masz rację, nie mogę się wypowiedzieć bo nie oglądałem orginału. Ogłądałem tylko Vanilla Sky. Ale jeśli chodzi o świadome śnienie to nie masz prawa się wypowiadać. Bo jeśli nawet nie próbowałeś tak śnić to co możesz wiedzieć o tym zjawisku? Aby taki sen uzyskać potrzebny jest długi trening. Ale wierz w co chcesz. I śnij dalej bez sensu o niczym. W świadomym śnie masz przynajmiej kontrole nad wszystkim

ocenił(a) film na 8
huo_sanchez

oryginał o wiele słabszy jęśli myślisz inaczej ro podaj argumenty?Dla mnie amerykańska wersja o niebo lepsza przede wszystkim,cała historia ma power juz od samego początku naprawdę potrafi zaintrygować,dalej muzyka i zdjęcia lepsze,dalej gra Tomka,stworzona dla niego,duet kobiecy równiez podołał,trzeba byc slepym by tego nie zauwazyć,zas oryginał naprawdę mimo szczerych chęci lekko nudził,mało ekspresji i chyba z tego co pamietam(a było to dawno)bardziej był takim stonowanym melodramatem z nutą nostalgii....

ocenił(a) film na 10
huo_sanchez

kiedyś czytałem że ten film albo sie kocha albo nienawidzi, i jak zauważyłem to prawda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones