PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31568}
7,2 140 704
oceny
7,2 10 1 140704
6,5 18
ocen krytyków
Vanilla Sky
powrót do forum filmu Vanilla Sky

"Open your eyes", Amenabara, jest filmem, którym trzeba się zachwycać. Remake
umieszczony w takiej samej scenerii i z Penelopą Cruz w tej samej roli nie robi żadnego
wrażenia. Kupiony przez Cruise'a pomysł wynikający z zachwytu nad hiszpańską
produkcją nie wbudza emocji. Jeśli wspaniały pomysł i produkcję Akira Kurosawy "Siedmiu
samurajów" J.Struges przenosi w scenerię meksykańskiej wioski, otrzymujemy nowy
obraz, nowe rozpracowanie tematu ("Siedmiu wspaniałych" ). Tu, scenografia, otoczenie,
postaci wręcz skalkowane. Więc za cóż ten zachwyt? Gra obdarzonego takim talentem jak
wzrostem aktora?

ocenił(a) film na 9
mumia

Mi się wydaję że raczej chodziło o to by film pokazać szerzej, choć okazało się że nie wiele osób go zrozumiało przynajmniej z taką opinią jednego z aktorów się spotkałem. Sam bardzo się zdziwiłem bo niby o tytule gdzieś słyszałem a to kolejny film na prawdę warty obejrzenia, na zakupionym przeze mnie pudełku był napis "Jeżeli w roku masz obejrzeć tylko jeden film - zrób by było to Vanilla Sky" i się zgadzam pod warunkiem że byłby to rok po obejrzeniu Donniego Darko no i może jeszcze czegoś, niemniej jednak jest to naprawdę super film a gdyby nie remake nigdy bym go nie obejrzał

mumia

Pieprzysz. Vanilla jest lepszym obrazem niż pierwowzór i decydują tutaj niuanse od charakteryzacji zaczynając, na muzyce i zdjęciach kończąc. Jeśli ktoś nie oglądał obu filmów, lepiej, by zaczął od Vanilla Sky. Poza tym np. zachowanie głównego bohatera bywa w Otwórz Oczy lekko mówiąc irytujące, gdzie Vanilla Sky sprawia wrażenie świata idealnego, tak, jak w zamyśle chciał reżyser.

mumia

no dobry film, świetna rola Toma.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones