PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31568}
7,2 140 642
oceny
7,2 10 1 140642
6,5 18
ocen krytyków
Vanilla Sky
powrót do forum filmu Vanilla Sky

Witam! Wydaję mi się, że paru ważnych rzeczy nie zrozumiałem w tym filmie dlatego będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś mi to wyjaśni :)

Wszystko to co się działo do przebudzenia się na chodniku jest prawdą tak? Julie naprawdę zginęła w wypadku, David przeżył, po przejściu operacji odzyskał jako taki wygląd, spił się w barze i zasnął na chodniku...Jak powiedział konsultant w windzie, moment w którym David upada na chodnik jest początkiem snu, sam sobie ten moment wybrał podpisując kontrakt z LE w prawdziwym życiu. Po podpisaniu kontraktu jest scena jak zażywa dużo tabletek i w końcu umiera(?w windzie David: „Somebody died, it was me”) Zabrali jego ciało i został zamrożony(stan zawieszenia), potem konsultant mu pokazuje co działo się dalej w jego prawdziwym życiu, czyli jego pogrzeb zorganizowany przez przyjaciela.
Scena na dachu: „We're now on pause, and you're about to return to your Lucid Dream.” Skoro on cały czas śnił to do jakiego snu miał wrócić?
Konsultant dał mu wybór: kontynuować sen i wieść szczęśliwe życie z Sofią albo wrócić do realnego świata, „And you can bring me back? Just like Benny the dog?” Tylko jak miał wrócić do realnego świata skoro umarł przed zamrożeniem?
Scena z Sofią: „..I lost you when I got in that car. I'm sorry. ” Jak to ją stracił?
Dobra tera najgłupsze chyba: „I'll see you in another life when we are both cats” O jakim tu życiu mówi?
Dlaczego po przebudzeniu, Sofia mówi do niego „Open your eyes” skoro konsultant mu powiedział jak się dalej jego życie potoczyło(obudził się skacowany i samotny, nigdy więcej nie zobaczył Sofii...)?
Przy wchodzeniu na dach konsultant powiedział: „Your subconscious did create problems”) Te sceny w których Sofia zamieniała się z Julie były spowodowane przez jego podświadomość wyrzuty sumienia itp. ale oni to już naprawili?(upgrade)

Jak wytłumaczyć te sceny w więzieniu z Dr Curtis McCabe skoro on nikogo nie zabił?

Oglądałem film po angielsku(średni poziom), ale z tym filmem akurat popełniłem błąd bo trochę rzeczy mi umknęło. Z góry bardzo dziękuję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones