PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31568}
7,2 140 642
oceny
7,2 10 1 140642
6,5 18
ocen krytyków
Vanilla Sky
powrót do forum filmu Vanilla Sky

Jestem świeżo po seansie. Aż dziw, że dopiero po tylu latach zdecydowałem się na obejrzenie tego filmu. Wywarł na mnie niesamowite wręcz ogromne wrażenie. Film nieźle ryje beret i coś czuję, że moje życie od dzisiejszego dnia będzie wyglądać inaczej. Ale do rzeczy. Czy ja dobrze zrozumiałem?

Główny bohater żyje sobie świetnie, ma dużo kasy i wszystko gra. Ma swoją panienkę, z którą się spotyka od czasu do czasu na igraszki. Pewnego dnia poznaje Sophie, w której zakochuje się bez pamięci. Sofia daje mu kosza. On potem pogrąża się w depresji, wpada w lekomanię i pewnego dnia znajduje w internecie stronę, gdzie oferują przedłużanie życia. Podpisuje z nimi kontrakt. Następnie zażywa śmiertelną dawkę lekarstw i umiera. Firma zabiera ciało i hibernuje, następnie włącza mu program, który sam sobie wybrał - czyli to świadome śnienie. I później to wszystko się dzieje w śnie? Następnie jego ciało przeleżało zahibernowane przez ileś tam lat, a jego świadomość podpowiedziała mu, że ma się wybudzić?

Kompletnie tego nie rozumiem. Nie rozumiem co było prawdą w tym filmie a co było snem. O co chodzi z tym wypadkiem, czy ten wypadek nie był prawdziwy, tylko wydarzył się w jego śnie - w sensie koszmaru?

Czy najpierw w życiu realnym był wypadek, w którym stracił życie, a wcześniej podpisał z firmą kontrakt, a reszta akcji w tym to, że wpadł w depresję była snem?

ocenił(a) film na 9
quatro_3

Skąd wniosek, że dała mu kosza ? Do imprezy w klubie wszystko co widzimy na ekranie miało miejsce, czyli poznanie Sofii, ich wspólna noc i rysowanie karykatur, David wsiadający do samochodu psychofanki i spadający z nią z mostu itd. Po wieczorze w klubie David nie był w stanie się podnieść i zebrać na odwagę, żeby ponownie zobaczyć Sofie, dlatego przytłoczony samotnością podpisuje kontrakt i odbiera sobie życie.

Oczywiście są alternatywnie interpretacje, jak ta, że wszystko było tylko snem i inne tego typu wariacje. Ja osobiście wychodzę z założenia, że to co powiedziane w filmie jest prawdą, zatem moje powyższe wytłumaczenie najlepiej oddaje fabułę i treści w niej zawarte.

ocenił(a) film na 7
Remiblge

Moim zdaniem to nie sa wariacje ze wszystko bylo snem,na samym poczatku filmu najpierw wyjezdza samochodem na puste ulice a za chwile wyjezdza 2 raz i juz sa normalnie ludzie na ulicach..sam niewiem dokladnie jak to interpretowac ale mozliwe jest ze bohater przez caly film od samego poczatku jest we snie a budzi sie dopiero na samym koncu filmu jak otwiera oko..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones