PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31568}
7,2 140 642
oceny
7,2 10 1 140642
6,5 18
ocen krytyków
Vanilla Sky
powrót do forum filmu Vanilla Sky

Nie tylko fabuła jest identyczna,ale nawet sceny i dialogi są te same. Penelope Cruz grała w
ich obu i to w dodatku tą samą rolę.Powstanie tego filmu jest dla mnie totalnym
nieporozumieniem.Film,który kopiuje niemal wszystkie sceny z innego filmu powinien
zostać obśmiany przez widzów i krytyków.Tym bardziej zaskakuje jego wysoka nota.Moja
ocena "Otwórz oczy":7/10, ocena "Vanilla Sky":1/10

ocenił(a) film na 7
piter77746

to nie plagiat tylko amerykańska wersja filmu :D

ocenił(a) film na 9
fnh81

o ile mi wiadomo w kinematografii istnieje takie pojecie jak "remake" czym wlasnie jest "Vanila Sky" wobec do "Otworz oczy". Gratuluje spostrzegawczosci :D

użytkownik usunięty
piter77746

ciebie pewnie też sklonowali ------------- dać temu filmowi 1 to trzeba dopiero mieć spieprzony gust---

użytkownik usunięty

Amerykanie wykupili prawo do tego scenariusza, więc nie jest to żaden plagiat. Ja jednak wolę hiszpański pierwowzór.

ocenił(a) film na 8
piter77746

a poza tym scenarzysta jest ten sam- wiec luz, to zaden plagiat:)

użytkownik usunięty
piter77746

Niemożliwe! I w obu filmach grała Penelope, szaleństwo! Zapewne nie rozróżniła tego, że już w tym filmie grała...
Człowieku... Większość filmów ma swoje Amerykanskie wersje.

ocenił(a) film na 10

Penelope zagrała w obu filmach. Prawdopodobnie prosiła Camerona żeby ją obsadził w tej roli. Ale jak dla mnie wypadła całkiem całkiem, lepiej w Vanilla Sky niż w Abre Los Ojos.

piter77746

Nie wiem jak można nazwać podobieństwo filmów plagiatem skoro w jednym i drugim przypadku ta sama osoba napisała scenariusz :) Dodatkowo, wyreżyserowała tę hiszpańską wersję.

ocenił(a) film na 10
sycomore

Jaki plagiat? piter nie wie o czym mówi, to remake czyli holywoodzka wersja Otwórz Oczy. Na początku nawet oddany jest hołd pierwowzorowi - damski, szepczący głos wymawiający słowa Abre Los Ojos

ocenił(a) film na 6
panciowojcik

w hiszpańskiej wersji fil zaczyna się identycznie szeptem kobiety wiec to żadem hołd po prostu kropka w kropkę taki sam. Ale i tak dobry

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones