PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31568}
7,2 140 642
oceny
7,2 10 1 140642
6,5 18
ocen krytyków
Vanilla Sky
powrót do forum filmu Vanilla Sky

Obejrzałem parę miesięcy temu "Otwórz oczy" i po 20 minutach "Vanilla Sky" miałem dość. Film dosłownie skopiowany. Deska w deskę to samo. Jaki jest sens robienia 2 drugi raz tego samego filmu, może mi ktoś wytłumaczyć?? Obejrzałem urywkami i jest DOKŁADNIE TO SAMO. Dla mnie to totalna kpina. Szczerze polecam obejrzenia najpierw "Otwórz oczy" zamiast tego amerykańskiego skopiowanego kiczu.

ocenił(a) film na 7
kaka_07_filmweb

Bo to remake? I to nie po hiszpańsku :D?

Taki jesteś nie-mainstreamowy to nazywaj ten film kiczem, mimo tego, że jest świetny.
Skoro wolisz film oparty na tym samym schemacie, ale będący poprzednikiem Vanilla sky to może komentuj pod tamtym?

ocenił(a) film na 9
Simple_man

mi się Vanilla Sky bardziej podobała od Abre los Ojos. Dużo wyraźniejsi bohaterowie, lekki humor( zamrożony pies, siedmiu krasnoludków) i scena wypadku i to co tam zagrała Cameron Diaz naprawdę fenomenalna robota, Przede wszystkim zupełnie lepiej wypada pod względem gry aktorskiej

Docean

Być może gorzej do nas Polaków przemawia hiszpański styl gry, bo przyzwyczajeni jesteśmyndo amerykańskiego. Ale mogę być w błędzie, bo jestem jeszcze przed seansem:)

Simple_man

choć komentarz jest naiwny, to znalazł się w dobrym miejscu.

ocenił(a) film na 7
hyvyys

Komentarz naiwny bo odpowiada głupiemu komentarzowi, kobitko ;]

Simple_man

miałem na myśli pierwszy post;0

"Skoro wolisz film oparty na tym samym schemacie, ale będący poprzednikiem Vanilla sky to może komentuj pod tamtym?"

ocenił(a) film na 7
hyvyys

Teraz nie ważne co miałaś na myśli, odpowiadasz na mój komentarz, więc to jednoznacznie odnosi się do mnie.

ocenił(a) film na 8
kaka_07_filmweb

muzyka w filmie. dziękuję, dobranoc.

ocenił(a) film na 8
Knl

haha zgadzam się w 100 procentach

ocenił(a) film na 10
kaka_07_filmweb

Wcale nie jest skopiowany deska w deske, jak chcesz zobaczyć film skopiowany deska w deske to sobie porównaj "Psychoze" Hitchcocka z 1960r. do "Psychola" z 1998r.

kaka_07_filmweb

Ha! Ja na szczęście nie miałem tego problemu, bo najpierw obejrzałem wersje hamerykanską. O dziwo zorientowałem się, że podobny film oglądałem dopiero podczas sceny w dyskotece.

kaka_07_filmweb

Pytanie. Skoro jest to kopia, cytuję "dokładnie to samo" to dlaczego nazywasz to kiczem? Logicznie rzecz biorąc, jeśli to takie same filmy, to oba są kiczem.... Albo oba są dobre.

kaka_07_filmweb

Masz rację... Nie wiedziałem o tym filmie.
Przykre to, ale VS wygląda na jego plagiat :(

ocenił(a) film na 5
uln

absolutnie się z tym zgadzam. Jaki sens ma oglądanie tego samego tylko z innymi (nawet nie do końca) aktorami???? A nazwałem go kiczem, ponieważ to deska w deskę zerżnięty film Abre los ojos...

ocenił(a) film na 7
kaka_07_filmweb

i co z tego, że remake?
VS > OO

kaka_07_filmweb

Trzeba dojrzeć do tego rodzaju przesłania...a nie pisać od razu jaki on beznadziejny.

nerdherd

Jakiego?

ocenił(a) film na 10
kaka_07_filmweb

Z całego serca życzę Ci, byś wrócił jeszcze raz do tego filmu i dał mu kolejną szansę - tym razem do końca.

ocenił(a) film na 6
kaka_07_filmweb

Ja też najpierw obejrzałam "Otwórz oczy" i choć z początku mnie denerwował, to jednak przyznaję, że bardziej trzyma w napięciu, pod względem "psychologicznym" jest lepszy:) "Vanilla Sky" jest zrobiony bardziej wg mnie przystępnie, realnie (choćby różnica wieku bohaterów: tam 25, tu 33), bardziej "na czasie". Dużo osób zwraca też uwagę na obsadę, popularnych aktorów. Nie jestem przyzwyczajona do hiszpańskich produkcji, ale uważam, że pierwowzór był lepszy:)

ocenił(a) film na 6
kaka_07_filmweb

Poza tym filmy różnią się, choćby......gatunkiem:):p I gdyby oceniać je pod tym względem to "Vanilla Sky" moim skromnym zdaniem zasługuje na swoją ocenę:)

kaka_07_filmweb

Wiesz, co to remake? To właśnie było to. xP

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones