PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31568}
7,2 140 649
ocen
7,2 10 1 140649
6,5 18
ocen krytyków
Vanilla Sky
powrót do forum filmu Vanilla Sky

Tematyka snu i realności jest mi bardzo bliska. Nie chcę się specjalnie wdawać w szczegóły, ale w moim życiu często dochodzi do zdarzeń, które poprzedniej nocy przeżywałem w marzeniach sennych, wywołując silne uczucie deja vu. Jest to dla mnie powodem do powątpiewania w prawdziwość otaczającego mnie świata i może dlatego film ten wzbudził w mojej głowie tyle myśli. Zacząłem się zastanawiać czy aby jedynym sposobem poznania prawdy i uwolnienia z otaczającego mnie bagna nie jest samobójstwo? I czy film, który oglądam nie jest swoistym "tech supportem" mającym poinstruować mnie w razie 'gdy coś pójdzie nie tak', czyli sytuacji jak teraz .

Zadziałałem impulsywnie. Jako, że w mojej okolicy nie ma wieżowców postanowiłem podciąć sobie żyły. Wziąłem żyletkę, a kiedy zacząłem robić nacięcie całe życie stanęło mi przed oczami i...zdałem sobie sprawę, że nie może być mowy o żadnej 'usterce', bo nie tylko ostatni czas, a calutkie moje życie było do dupy.
Ufff, cholerny film prawie mnie wykończył, strach pomyśleć co by było gdyby nie mój bystry umysł. Czym prędzej zatamowałem piekącą ranę i zmieniłem ocenę z 9/10 na 1/10.

ocenił(a) film na 9
arianpawel

Dobra wyobraznia czy prawda?

ocenił(a) film na 7
karate_girl

Na 90% troll.

ocenił(a) film na 9
karate_girl

troll bo dalej jest ocena 9/10 :D

karol_drozdowski

skad sie te trolle biora nie wiem:( glupszy niz po zawodowce! Film 8/10

znawca84

Jakby to szkoła średnia była wyznacznikiem inteligencji. Rąk mi nie starczy zeby policzyc dobrych fachowców i naprawde łebskich ludzi, ktorzy ukonczyli zawodówke. Masz jakiś kompleks? Czy po prostu nie mozesz znalezc roboty po europeistyce/stosunkach miedzynarodowych?

ocenił(a) film na 7
glos_z_zaswiatow

Ja znam profesorów i docentów o poziomie osobowości nastolatka albo lumpa spod budki z piwem.
Niektórzy ludzie nie odróżniają standardowej inteligencji (tzw. IQ) od mądrości. Jednym z mentorów w moim dzieciństwie był znajomy niepiśmienny dziadek ze wsi. Ten był mądry!

jak45

Czytaj ze zrozumieniem, prosze... Można mieć 20 roznych papierków z uczelni wyższych i być nadal idiotą. Można mięc niepełne podstawowe i być ogarniętą osoba. Od kiedy to ukończone szkoły definiują człowieka.

ocenił(a) film na 7
glos_z_zaswiatow

Ty też! To była "dopowiedź" do Twojego tekstu, w jego duchu.

jak45

Inteligencja i mądrość to 2 różne pojecia - jednak muszą się zazębiać. Takie troche Ying i Yang.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones