Vaterland - Tajemnica III Rzeszy

Fatherland

1994 1 godz. 46 min.
6,7 2 889
ocen
6,7 10 2889
1 526
chce zobaczyć
{"type":"film","id":11433,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Fatherland-1994-11433/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Vaterland - Tajemnica III Rzeszy
 • Co by było gdyby...Niemcy wygrali wojnę? Książka P.Dicka "Człowiek z wysokiego zamku" znacznie ciekawiej przedstawia "inne" losy świata niż w/w film.

 • Aga_darkside ocenił(a) ten film na: 7

  Seth_7 Z serii alternatywne wersje historii polecam również świetną powieść Marcina Wolskiego - "Alterland" ;)

 • Gammaro ocenił(a) ten film na: 7

  Aga_darkside A ja polecam "Brunatną rapsodie" Otto Basila , alternatywna historia III Rzeszy ale można powiedzieć, że w wersji hardcore ;)

 • Gammaro O tej książce chciałem napisać jak tylko zobaczyłem tytuł wątku, chyba najlepsza pozycja wśród wymienionych.

 • maciek_72_2 ocenił(a) ten film na: 10

  ignatz A ja piszę o tym, że Japonia w '39 nie napadła na Mongolię. Niemcy i Włosi pokonani przez Franco i Salazara(szykują się do inwazji na Francję). ZSRR i Japonia dotarli do Australii i Kalifornii. W Polacy, Finlandii Anglicy i Finowie toczą od '40 walki w okopach z Niemcami i Ruskimi. Polska jeszcze nie podbita.

 • maciek_72_2 ocenił(a) ten film na: 10

  maciek_72_2 Wtedy by wygrali.

 • LeoRex ocenił(a) ten film na: 8

  maciek_72_2 Aleś namącił.
  A co do historii alternatywnej,to jeszcze można dodać "Szturm przez Gruzję",tyle że ta powieść pełna jest błędów i niedorzeczności.

 • maciek_72_2 ocenił(a) ten film na: 10

  LeoRex Owszem namacilem. Ale to chyba najpewniejszy scenariusz zwyciestwa osi.

 • giovanni50 ocenił(a) ten film na: 8

  Seth_7 A co by było jakby Polska była w pełni niepodległa od 1945 roku
  Jesteśmy pod skrzydełkami Amerykanów
  Granice Zachodnie po staremu ale mamy Lwów Brześć Grodno Królewiec
  W latach 90 gospodarczo byśmy byli za Niemcami i Francuzami
  Nasze plecy by oglądali Grecy Hiszpanie Portugalczycy i Irlandczycy

 • Seth_7 Na myśl o takim scenariuszu włos jeży się na głowie... Dokończenie planu eksterminacji... eksterminacja i poddaństwo innych narodów w obozach zagłady; dalej, określona narodowość nie zasługuje na miano człowieka - przyda się najbardziej jako przedmiot bez prawa na coś więcej, bez prawa do bycia podmiotem. Np przedmiotem mniej lub bardziej ważnych badań medycznych, a może jako materiał do ćwiczeń dla przyszłych lekarzy... Triumf diabła i potworności.
  A gdyby to 'Nazi Germany' jako pierwsi odkryli bombę atomową; zrzucili na usa... kapitulacja usa, ... Londyn idzie na ustępstwa. O zgrozo.

 • noreen ocenił(a) ten film na: 8

  Dormant Wydaje mi sie ze raczej ta bomba poleciala by na Londyn a to USA by szlo na ustepstwa... dlaczego mieli by zrzucic bombe na USA lezace tak daleko a nie najpierw na Londyn

 • Seth_7 Ja uważam na odwrót - Vaterland lepszy, końcówka bardziej emocjonująca, dyplomatyczna porażka i wpadka Niemców, no i ostatecznie Rzesza upada, o czym dowiadujemy się z końcowej narracji. Tylko niestety dwoje głównych bohaterów przypłaca to życiem lub więzieniem. A książka "Człowiek z wysokiego zamku" kończy się w przysłowiowych "malinach", jest przesadnie pogmatwana, autor nie miał przemyślanej całości tylko w trakcie pisania rozwój fabuły uzależniał od jakichś wróżb. Serial niewiele lepszy, pewnie rozwinie się w tasiemca i ostatecznie będziemy mieli totalnie wyj...bane na losy świata i bohaterów.

 • honky2000 ocenił(a) ten film na: 8

  CorporalHicks też uważam, że Vaterland lepszy, ale zaznaczam, że w porównaniu z serialem, bo książki nie czytałem.

 • noreen ocenił(a) ten film na: 8

  CorporalHicks Czlowiek z wysokiego zamku - pomijajac sama fabule ktora nie jest idealna to wysoka ocena nalezy sie za samo wykonanie i efekty

 • Seth_7 dodam na marginesie do wątku alternatywnej historii grę Wolfenstein New Order, gdzie hitlerowcy nie dość, że podbili świat to jeszcze na dodatek mają bazę na Księżycu i szykują się na podbuj Venus :-))))