PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=734407}
7,2 10 1 14244
7,5 17
ocen krytyków
Victoria
Twarz tytułowej bohaterki wyławiamy z tłumu na klubowej imprezie. Dziewczyna buja się do rytmu... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Dzieło Schippera budzi niekłamany podziw. I to nie tylko ze względu na aspekt techniczny, lecz także niejako wbrew niemu. Największym sukcesem filmu jest bowiem fakt, iż z czasem przestajemy zwracać uwagę na jego eksperymentalny charakter, zatapiając się w fabule po płonące z podniecenia uszy.  więcej
Gatunkowo film jest podróżą przez różne stylistyki. Rozpoczyna się jak typowo amerykański film młodzieżowy, o włóczących się po nocy dzieciakach, które wraz z pierwszymi promieniami świtu poznają samych siebie. Dwie chwile później żarty trwają jeszcze zawieszone w powietrzu, ale film skręca już w realistyczne kino gangsterskie o poważnych panach w skórzanych marynarkach i elementy "heist movie".  więcej
"Kamera została włączona o 4:30 i wyłączona o 6:45", muszę przyznać, że te słowa wypowiedziane przez reżysera filmu "Victoria", Sebastiana Schippera chyba najbardziej zaintrygowały mnie i przekonały do obejrzenia tej produkcji, chociaż zebrane przez niego pochlebne recenzje oraz nagrody również miały niemałe znaczenie.  więcej