PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=172562}

Volkodav: Ostatni z rodu Szarych Psów

Volkodav iz roda Serykh Psov
6,2 4 930
ocen
6,2 10 1 4930
Volkodav: Ostatni z rodu Szarych Psów
powrót do forum filmu Volkodav: Ostatni z rodu Szarych Psów

Żal mi tych biednych dzieci wychowanych na hollywoodzkich filmach pełnych szybkich walk, pościgów i wybuchów - a skoro w tym filmie nie było tego za wiele, to od razu padają negatywne głosy od strony ciemnej masy.

Film może nie jest arcydziełem, ale, jak to rosyjskie produkcje, stawia na klimat, bohaterów i przemyślenia, nie tylko na akcję i siekaninę(nie jest w żadnym stopniu przekoloryzowana - realistyczne, niebrawurowe walki i krew nie przypominająca kolorowej wody).

A klimat jest tu wspaniały - wyblakłe barwy, słowiańsko-ruska muzyka ludowa i wspaniała charakteryzacja. Zaś postać magii robi swoje - magia nie jest tak "piękna" i "słitaśna" jak w HP czy u Disneya, tylko taka jaka normalnie jest/była(czyli mroczna, tajemnicza i przerażająca).

Strona audiowizualna jest na poziomie - jakość obrazu, muzyka i efekty specjalne(nie za częste, ale efektowne) robią swoje.

Jak dla mnie film jest wspaniały. Co prawda nie jestem rusofilem, ale muszę stwierdzić, iż Rosjanie mają to "coś", czego Amerykańce z dolarami nie mają. Co to jest? Sami sobie odpowiedzcie.

8/10

ocenił(a) film na 9

Zgodzę się film jest naprawdę świetny. Jak przedłużyłem umowę z CP to w gratisie dostałem kanały VOD na ileś tam czasu nie pamiętam ile i przez tydzień leciał Vołkodav to chyba z 5 razy oglądałem bo mi się spodobał. Klimat muzyka gra aktorska wszystko pozytywnie.
9/10

ocenił(a) film na 7

Zgadzam się co do joty. Ten film jest autentyczny pod względem scenografii. Miasto nie jest takie kolorowe, czyste i schludne, tylko sklecone byle jak i obskurne, a przez to jest obraz o wiele prawdziwszy. W tym filmie po raz pierwszy czułam taki autentyzm scenografii, jeśli chodzi o nawiązanie do kultury średniowiecza.
A tak przy okazji, to czy tylko mi przypominało wiedźmińską Wyzimę?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones