PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=604471}

Wędrówki z dinozaurami

Walking with Dinosaurs
5,9 3 662
oceny
5,9 10 1 3662
Wędrówki z dinozaurami
powrót do forum filmu Wędrówki z dinozaurami

Gadające gady - to mają być "Wędrówki z dinozaurami"? Give me a break up!

zgadzam sie z toba

baniak105

Ja też. Chociaż z ciekawości obejrzę.

Na trailerze jest tyle trawy :((((
A później znowu dzieci zaczną wierzyć, że diplodok zginał głowę we wszystkie strony :D

użytkownik usunięty
Lord_Alvin

O ile wiem, w okresie, w którym toczy się film, trawa już istniała ;)

Tak, ale były to prymitywne okazy występujące pojedynczo, a nie na całych połaciach nizin trawiaste łąki ;)

ocenił(a) film na 4
Lord_Alvin

Trawa pojawiła się w trzeciorzędzie dopiero.

Twarda

To już są czerstwe informacje, z najnowszych badań wynika, że faktycznie pierwsze trawy pojawiły się w kredzie ;)

ocenił(a) film na 4
Lord_Alvin

Linka poproszę do badań/pracy naukowej/skamieniałości (nie pytam złośliwie, szukam potwierdzenia).

Twarda

http://www.vigyanprasar.gov.in/Radioserials/Dinosaurs%20dung%20and%20evolution%2 0of%20grass.pdf
Warto przeczytać całe ale najważniejszy szczegół jest przy "Origin of grass" (mniej więcej na środku strony) Jeśli obcy jest Ci angielski to tam jest zmiana o pierwszych prymitywnych gatunkach z przed 65 mln lat.
Niestety polskich źródeł nie znam ;)

ocenił(a) film na 4
Lord_Alvin

Dziękuję. Z angielskim jestem za pan brat. Posługuję się nim na co dzień pisząc. Czy ten pdf to jest jakiś wycinek z czegoś? Fragment rozdziału? Niby autor zaznaczył nazwiska ludzi zajmujących się tymi koprolitami (zaraz zobaczę co na to wujek Google) ale brak mi bibliografii.

Twarda

To jest Hinduski naukowiec, nie miałem styczności z jego całą pracą, w zagranicznej telewizji zahaczyłem najpierw o ten temat. Chciałaś dowodów to je dla ciebie znalazłem :) Jakakolwiek większa wiedza na temat pisania tej pracy nie jest mi znana ;)

ocenił(a) film na 4
Lord_Alvin

Znalazłam oryginalną publikację, niestety dostępna za logowaniem, ale abstrakt jest do przeczytania. Zastanawia mnie jedynie powód, dla którego głośno się o tym nie mówi. Zamierzam skonsultować to z paroma osobami przy najbliższej okazji, ewentualne wnioski z rozmowy mogę tutaj napisać jak chcesz. Dzięki jeszcze raz.

dokładnie... z filmu dokumentalnego zrobili romansidło z gadami...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones