Władca Paryża

L'Empereur de Paris

2018 1 godz. 50 min.
6,0 6 205
ocen
6,0 10 6205
4 715
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":2}
{"type":"film","id":806744,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/L%27Empereur+de+Paris-2018-806744/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Władca Paryża
  • Oglądając zwiastun przypomniał mi się genialny film https://m.filmweb.pl/film/Vidocq-2001-11458

Jeżeli ten mu dorówna to będziemy mieli niezłe kino.

• settokaiba ocenił(a) ten film na: 6

Janel Vidocq z 2001r należy do jednych z moich ulubionych filmów. Choć zdaję sobie sprawę że nie jest to kino wysokich lotów ale tak mi się podoba, że trudno to opisać.
    Dopiero gdzieś w tym roku dowiedziałem się, że powstał film o wczesnych latach Vidocqa.
    Film choć niezły jest moim zdaniem za długi. Spokojnie można było to skrócić do standardowych 1.5h.
    Wolno się rozkręca, przegadany na - przynajmniej dla mnie - mniej interesujące tematy.
    Strzelaniny wypadły całkiem nieźle i koniec końców rozkręcił się w niezłe kino.
    Na końcu brakowało mi jakiegoś nawiązania do Vidocqa z 2001. Coś w stylu - zostaniesz w policji i przedstawiam Ci Twojego wspólnika Nimiera.
    To by było dobre, no ale niestety.
    Z jednej strony dobrze że wyszło jak wyszło, a nie jak Vidocq z nadnaturalnym Alchemikiem. Do Alchemika nic nie mam bo wypadł bardzo dobrze , no ale jednak to już było takie zacięcie z pogranicza fantastyki.