PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11841}

Władca Pierścieni: Powrót króla

The Lord of the Rings: The Return of the King
8,4 528 053
oceny
8,4 10 1 528053
8,0 41
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Powrót króla
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Powrót króla

6 godzinna wersja

ocenił(a) film na 10

Witam, ostatnio gruchnela plotka, ze istnieje takie cudo. Czy ma ktos moze jakies linki?

użytkownik usunięty
Ivan180

Ale mówisz o sześciogodzinnym Powrocie Króla????

ocenił(a) film na 10

tak.

użytkownik usunięty
Ivan180

O kurde! Może jednak jest wersja z uwolnieniem Shire od Sarumana, a potem dopiero pożegnania.... Albo może któryś z twórców filmu wstawił Powrót po pierwszym montażu, o którym wspomina Luthien2707?

ocenił(a) film na 9

ale Saruman i Petera Jacksona zginął przez Smoczy Język

ocenił(a) film na 10
Ivan180

O wersji 6h, nie słyszałam, na maratonie 2 lata temu była wersja Powrotu Króla niecałe 4h. Tyle wiem ;)

ocenił(a) film na 7
calays

4h to zwykła wersja rozszerzona, właściwie 4:23, z tym że ostatnie 20 min to napisy...

ocenił(a) film na 10
Arczi93

Nie wnikam ;p i tak była bardziej rozszerzona, do mojej rozszerzonej wersji, którą posiadam w domu.

ocenił(a) film na 10
calays

"bardziej rozszerzona, do mojej rozszerzonej wersji"? Przecież istnieje tylko jedna rozszerzona wersja filmu. :]

ocenił(a) film na 10
Julia_20

No właśnie chyba niekoniecznie. Ja mam wydanie rozszerzone „stare” na DVD (pierwsze rozszerzenie jakie wyszło po premierze ) a ostatnio miałam przyjemność oglądać „nowe” tzn. rozszerzenie Bly-ray z 2012/2013 roku. I były sceny których nie kojarzę z mojego „starego” wydania. Owszem ja nie mówię, teraz że jest nieskończenie wiele wersji ;) po prostu ja w swojej „starej” wersji DVD nie mam tak rozbudowanej bitwy min. w Powrocie Króla jak jest na tej wersji z 2012/2013. Może to tylko kilkanaście dodatkowych sekund a robi różnicę. ;)

ocenił(a) film na 10
calays

Pierwsze słyszę :] Ja też widziałam wersję rozszerzoną na blu-ray i jest absolutnie taka sama jak w rozszerzonej dvd. Gdyby było tam nawet te kilkanaście sekund różnicy to na bank zauważyłabym :) no ale nie wiem, może i jest jak mówisz, że to zupełnie pierwsze wydanie jest nieco uboższe...

ocenił(a) film na 10
Julia_20

Nie wiem ;p teraz by trzeba chyba przejrzeć każdą edycję jaka wyszła i jest "rozszerzona" ;p i wyszukiwać setne sekundy ;p nie ma co się chyba dalej roztrząsać nad tym faktem ;p bądź co bądź z pewnością nie ma dostępnej 6h wersji o której mówił założyciel tematu ;)

ocenił(a) film na 10
calays

No na pewno nie ma ;p jednak jeszcze odnoście dvd i blu-ray, to często można się kopsnąć mówiąc że wersja blu-ray jest dłuższa bo trwa dłużej niż ta na dvd (mam na myśli porównanie np. rozszerzonych wersji z obu nośników). A jest tak nie ze względu na nowe, nawet sekundowe sceny, tylko czynnik techniczny gdyż na blu-ray filmy ogląda się wolniej.

ocenił(a) film na 10
Ivan180

Słyszałam, że po pierwszym zmontowaniu film trwał 6 h, ale z tego, co wiem, to wersja ta nie jest nigdzie dostępna :-(

ocenił(a) film na 9
Luthien2707

Mogliby wypuścić te mocno rozszerzone części Władcy. Rozumiem że takie wersje nie nadają się do kina, ale w domowym zaciszu każdy sam decyduje co chce oglądać. Zamiast coraz to nowych wydań z kilkoma nowymi dodatkami mogliby puścić wydanie z rozszerzonym do końca Władcą.

ocenił(a) film na 10
Belief

Najdłuższa wersja jaką widziałem ma 4:23:09. Od tych "mniej rozszerzonych" różni się chyba tylko krótką sceną w Domach Uzdrowień i jeszcze jakąś drobnostką. Nie wiem czy ta 6h wersja została zachowana, ale to i tak tylko "wstępny montaż", czyli surowe ujęcia poustawiane w kolejności chronologicznej. Z gołymi green screenami, bez dźwięku, efektów i kolorowania itp. Możliwe, że to brakujące półtorej godziny to tylko dwie sceny po 10-15 min z Eowiną walczącą w grotach Rogatego Grodu i Sarumanem niszczącym Shire, a reszta to odrzuty i Peter Jackson krzyczący "Akcja!" :) Zresztą te sceny można obejrzeć na YT. Widziałem też tutaj temat w którym ludzie wrzucali linki do tych filmików. Wystarczy pogrzebać:)

ocenił(a) film na 9
qwertyqaz

Dzięki za odpowiedź :). Tak ja wiem, że coś tam istnieje, jakieś sceny (nawet tu mi jedna dziewczyna specjalnie wklejała :) ) Tylko wiesz sekundowy urywek to nie to samo co normalna scena. Ale widzę istnieje wersja bardziej i mniej rozszerzona. A można wiedzieć jaka była ta Twoja tzn. skąd, z jakiego wydania DVD lub Bluray?

10-15 minut to zawsze coś. :) A w zasadzie to dużo. Ja żałuję, że nie ma sceny kiedy Elrond rozmawia z Celebornem w Lorien :(

ocenił(a) film na 10
Belief

Wiem tylko tyle, że ta czterogodzinna wersja została stworzona w okolicach 2011-2012, kiedy film wychodził na Bluray. Poza tym, jeśli masz w domu jakiekolwiek wydanie Powrotu Króla, to pobranie tej wersji chyba nawet nie jest nielegalne, jeżeli Ci to przeszkadza :) FilmWeb ma całkiem pokaźną listę wydań na DVD i BR, ze szczegółowymi opisami ale nie podają czasu trwania :)

ocenił(a) film na 9
qwertyqaz

Ok dziękuję. Rozejrzę się :)

ocenił(a) film na 10
qwertyqaz

Każda częśc ma tylko jedną wersję rozszerzoną, które były wydawane niecały rok po premierze wersji kinowej (tak samo jest teraz z "Hobbitem").

ocenił(a) film na 10
Ivan180

zapomni o wersji 6 godzinnej istnieje tylko wersja roszerzona powrotu króla 4 godzinna jak czytałem na stronie o tym jak powstawał film po zmontowaniu film trwał 6 godzzin ale wycieli te 2 godziny bo nikt by chyba nie siedział az 6 godzin w kinie ciekawe co było w tych 2 godzinach co wycieli tego nistety sie nie dowiemy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones