PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11841}

Władca Pierścieni: Powrót króla

The Lord of the Rings: The Return of the King
8,4 527 282
oceny
8,4 10 1 527282
8,0 39
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Powrót króla

Z Morgulu ciemności zaczynają nadciągać nad świat. Wtajemniczeni tkwią w niepewności, czy mały hobbit jeszcze żyje, czy jest w stanie wykonać misję zniszczenia Pierścienia zanim moc Saurona zwycięży?
Mordor rozpoczyna najazd na Minas Tirith, a Rohan pędzi mu z odsieczą. Podczas oblężenia namiestnik Gondoru, Denethor (John Noble), popada w obłęd i próbuje spalić swojego syna i następcę, Faramira (David Wenham).
Aragorn (Viggo Mortensen) decyduje się pójść "ścieżką Umarłych" i wyprowadza stamtąd Armię Umarłych. Pokonuje flotyllę korsarzy z Umbaru, by następnie ruszyć na pomoc swojemu państwu, pozostawionemu tak długo bez króla. Rozpina na maszcie statku, którym płynie, flagę z królewskim godłem Elendila, którego mieszkańcy Gondoru nie widzieli już od niepamiętnych lat. Król powraca! Jednak nie czas jeszcze, żeby objąć Gondor, to jeszcze nie jest kres wojny. Sauron może ponowić atak w każdej chwili, a co najważniejsze, nie może zorientować się w podstępie, bo wtedy powiernik Pierścienia nie wykona swojej misji.
W końcu zapada decyzja, że wojska muszą ruszyć z taką pewnością siebie, aby sprawić wrażenie, że wśród nich znajduje się Pierścień. Tylko w ten sposób można odciągnąć uwagę stale węszącego Saurona. Jednak przybywa wysłannik Mordoru i przynosi kolczugę z mithrilu Froda (Elijah Wood), płaszcz elfów i miecz Sama (Sean Astin). Żąda poddania się w zamian za ocalenie życia hobbitów. Gandalf (Ian McKellen) odrzuca warunki i rozpoczyna się ostatnia rozpaczliwa bitwa, bitwa na śmierć i życie. Czyżby powiernik Pierścienia zawiódł?

cboot
opis użytkownika

Wyprawa Drużyny dobiega końca. Armie Saurona zaatakowały stolicę Gondoru, Minas Tirith. Patrząc na upadające królestwo ludzkości, wydaje się, że nigdy nie potrzebowało króla bardziej niż teraz. Ale czy Aragorn (Viggo Mortensen) znajdzie w sobie dość sił, by sięgnąć po należny mu z urodzenia tytuł i by podołać swemu przeznaczeniu?
Gandalf (Ian McKellen) desperacko próbuje zebrać rozbite siły Gondoru, podczas gdy Théoden (Bernard Hill) jednoczy wojowników Rohanu. Jednak siły ludzi nie są wystarczające, aby oprzeć się uzbrojonym legionom wroga, które powoli zalewają kraj. Każde zwycięstwo pociąga za sobą dużo ofiar. Pomimo strat, Drużyna Pierścienia robi wszystko, aby pomóc Frodowi (Elijah Wood), który razem z Samem (Sean Astin) przemierzają terytorium wroga, aby dotrzeć do Szczeliny Zagłady i tam zniszczyć pierścień.

tigrau
opis użytkownika

Frodo (Elijah Wood) z Samem (Sean Astin) idą do ognistej góry - Orodruiny, żeby zniszczyć pierścień zła wykuty przez Saurona. Za nimi podąża Gollum (Andy Serkis), który chce odzyskać pierścień - swój skarb. W tym samym czasie Aragorn (Viggo Mortensen), syn Arathorna, prawowity król Gondoru, walczy z armią Saurona, broniąc swój kraj. Elf Legolas (Orlando Bloom) i krasnolud Gimli (John Rhys-Davies) bronią Gondoru przed olifantami, orkami, trollami i innymi istotami służącymi Sauronowi. Pippin (Billy Boyd) oddał się na służbę Denethorowi (John Noble), namiestnikowi Gondoru. Gandalf Biały (Ian McKellen) dowodzi armią Gondoru po śmierci namiestnika. Merry (Dominic Monaghan) zostaje w Rohanie i walczy u boku Theodena (Bernard Hill). Czy Pierścień zostanie zniszczony? Czy Aragorn wstąpi na tron Gondoru. I wreszcie, czy dobro zwycięży nad siłami zła?

Asiap
opis użytkownika

Wycieńczeni hobbici Frodo (Elijah Wood) i Sam (Sean Astin) powoli zbliżają się do Góry Przeznaczenia, gdzie mają zniszczyć pierścień. Prowadzi ich Gollum (Andy Serkis) a w jego chorej głowie rodzi się niecny plan. Chce zwabić przyjaciół do jaskini zamieszkałej przez Szelobę, wielką wygłodzoną pajęczycę. Tymczasem Aragorn (Viggo Mortensen), Legolas (Orlando Bloom) i Gimli (John Rhys-Davies) ofiarują swoją służbę władcy Rohanu, Theodenowi (Bernard Hill). Całe Śródziemie gotuje się do wojny. Z Mordoru niczym szarańcza nadciąga armia nieprzyjaciela. Jej główny cel to twierdza Minas Tirith w Gondorze - królestwie, którego prawowitym władcą jest Aragorn. Póki co krajem nieudolnie rządzi namiestnik Denethor (John Noble). Dawno stracił on wiarę w zwycięstwo i popadł w paranoję. Wolę walki próbuje wskrzesić w nim Gandalf (Ian McKellenIan McKellen), ale na próżno. Czasu jest coraz mniej. Jeśli Minas Tirith padnie, świat spowije ciemność. Ludzie nie mają szans wobec liczebnej przewagi wroga. Aragorn decyduje się więc wezwać na pomoc upiory. Rusza na Ścieżkę Umarłych w Białych Górach, z której nie wrócił nigdy żaden człowiek.

BLUE_DRAGON
opis użytkownika

Trzecia i ostatnia część trylogii Pierścienia. Frodo (Elijah Wood) i Sam (Sean Astin) coraz bardziej zagłębiają się w kraj nieprzyjaciela. Przed sobą mają czarne zastępy orków, które Sauron przygotował do wojny, a za sobą podstępnego Golluma (Andy Serkis), którego znów opanowała rządzą odzyskania "swojego skarbu", i który już raz prawie doprowadził do śmierci hobbitów, prowadząc ich do jaskini straszliwej pajęczycy Szeloby. Na szczęście udało im się ujść z życiem. Ale od Góry Przeznaczenia dzieli ich jeszcze długa i niebezpieczna droga.
Tymczasem Rohan i Gondor przygotowują się do wojny z potęgą Mordoru. Największa bitwa rozegrała się na Polach Pellenoru u stóp stolicy Gondoru, Minas Tirith. Gondorczycy ponieśli ogromne straty, jednak na czas przybyła odsiecz z Rohanu i Aragorn (Viggo Mortensen) z zastępami Umarłych i bitwa została wygrana. Jednak nie był to koniec wojny - Frodo jeszcze nie zniszczył Pierścienia, Sauron jeszcze nie został pokonany. Jedyny Pierścień może jeszcze wrócić do swego pana, a to byłby koniec Śródziemia. Ludzie, pod wodzą Aragorna, który okazał się prawowitym spadkobiercą tronu Gondoru, decydują się na jeszcze jedną bitwę. Udają się pod Czarną Bramę Mordoru i wyzywają samego Saurona. Próba ta od samego początku nie miała szans powodzenia. Miała tylko odwrócić uwagę Oka od dwóch małych, wycieńczonych hobbitów, którzy wytrwale parli naprzód, by zniszczyć jedyny pierścień i zakończyć trwającą kilka tysiącleci wojnę.

delilah
opis użytkownika

Mieszkańcy Śródziemia przygotowują się do ostatecznej bitwy. Gandalf Biały (Ian McKellen) wzywa do walki wojska Rohanu i Gondoru. Ludzie potrzebują władcy, który potrafiłby ich zjednoczyć. Jedyny potomek królewskiego rodu, Aragorn (Viggo Mortensen), musi znaleźć w sobie siłę, która pozwoli mu wypełnić przeznaczenie.
Frodo (Elijah Wood) i Sam (Sean Astin) zbliżają się do Mordoru. Prowadzący ich Gollum (Andy Serkis) wciąż ma nadzieję na odzyskanie Pierścienia. Wykorzystując swoją funkcję przewodnika kieruje hobbitów do jaskini ogromnej pajęczycy, Szeloby.
Ogromna armia Saurona atakuje Minas Tirith w Gondorze. Ludzie nie mają szans wobec liczebnej przewagi wroga. Aragorn decyduje się wezwać na pomoc armię upiorów. Razem z przyjaciółmi, elfem Legolasem (Orlando Bloom) i krasnoludem Gimlim (John Rhys-Davies), wyrusza na Ścieżkę Umarłych.

Melvin_Purvis
opis użytkownika

Nadszedł ten czas. Czas Frodo, który musi pokonać przebiegłego Golluma, przetrwać przerażający atak olbrzymiego pająka Sheloby i oprzeć się zniewalającej mocy Pierścienia, który niesie za sobą zniszczenie i zgubę. Czas Aragorna, który musi dobyć miecza swych przodków i przyjąć koronę swojego dziedzictwa. Czas potężnego starcia, które czarodziej Gandalf nazwał największą bitwą naszych czasów. Nadszedł też czas inspirującej kulminacji trylogii opartej na klasyce literatury autorstwa J.R.R. Tolkiena. Po raz trzeci film z kultowej trylogii zdobył nominację do Nagrody Akademii w kategorii Najlepszy film i po raz pierwszy ją otrzymał (oraz 10 innych). Król zasłużył na swoją koronę.

opis dystrybutora dvd

Zbliża się czas ostatecznej bitwy o losy świata. Mieszkańcy krain Śródziemia muszą zmierzyć się z armią okrutnego Saurona. Gandalf gorączkowo próbuje zgromadzić rozproszone wojska Gondoru i Rodanu. Dzielnie stawiają czoła nieprzebranym legionom orków, ale ich siły są niewystarczające. Ludzkość nigdy nie potrzebowała króla bardziej niż teraz, czy jednak Aragorn znajdzie w sobie moc, by wypełnić przeznaczenie i sięgnąć po należny mu z urodzenia tytuł? Tymczasem Frodo i Sam desperacko podążają w głąb Mordoru, aby zniszczyć Jedyny Pierścień. Tuż za nimi skrada się Gollum, który nie przestaje pożądać złowieszczego klejnotu…

platforma vod

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones