PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11841}

Władca Pierścieni: Powrót króla

The Lord of the Rings: The Return of the King
8,4 527 179
ocen
8,4 10 1 527179
8,0 39
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Powrót króla
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Powrót króla

Budżet

ocenił(a) film na 10

Dopiero teraz to zauważyłam, ale każda z części tej trylogii ma niesamowicie mały (jak na taką superprodukcję) budżet. 94 mln kosztował Powrót Króla. Prześledziłam ranking najdroższych filmów i dwa razy tyle kosztowały firmy mierne, jeżeliby nie powiedzieć - marne.

ocenił(a) film na 9
lowgravity

Chociażby każda część Hobbita kosztowała prawie 3 razy więcej - widać jakie im efekty specjalne wyszły :P

ocenił(a) film na 10
hevi129

True.

użytkownik usunięty
lowgravity

Weźcie poprawkę na to, że Hobbit był kręcony dekadę później. Porównując budżety obu filmów czy też serii trzeba uwzględnić inflację co oczywiście nie znaczy, że te wartości się zrównają ale nie będą tak kolosalnie się od siebie różniły.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9

Yup :P
Jeśli być już takim dokładnym to trzeba też wziąć pod uwagę, że przez te 10 lat technologia no trochę skoczyła :v Do tego mieli sprzęt gotowy z Władcy Pierścieni i własne doświadczenie co powinno pomóc :v
Nie ma co tutaj dużo gadać, pod wieloma aspektami technicznymi Hobbit jest wręcz porażką ;<

użytkownik usunięty
hevi129

Fakt, nie wziąłem pod uwagę że jakaś część rekwizytów mogła zostać z LOTR no i doświadczenie też było jak napisałeś. A co do skoku technologicznego to niestety nie przełożył on się na jakość. Jeszcze co do budżetu znalazłem artykuł z FW.
http://www.filmweb.pl/news/Wiemy%2C+ile+kosztowa%C5%82a+trylogia+%22Hobbit%22-10 7935

ocenił(a) film na 9
lowgravity

Tańszy bo kręcony w Nowej Zelandii-ojczyźnie Petera Jacksona. Gdyby był kręcony w US and A każda część kosztowała by 2x tyle...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones