PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11841}

Władca Pierścieni: Powrót króla

The Lord of the Rings: The Return of the King
8,4 527 325
ocen
8,4 10 1 527325
8,0 40
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Powrót króla
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Powrót króla

Natknąłem się na informację, że prawnuk Tolkiena - Royd Tolkien pisze kontynuację Powrotu
Króla. Niestety wiadomo bardzo niewiele. Czy ktoś z was natknął się na jakieś wieści w tym
temacie? Co sądzicie o takowej kontynuacji - wiadomo, że sam Tolkien miał ją w planach a nawet
zaczął pisać historię o nazwie "Nowy Cień". Istnieje także "nieoficjalna" kontynuacja, podobno
bardzo udana o nazwie "Pierścień Mroku".

ocenił(a) film na 8
MulderFox

moim zdaniem Tolkien o Tolkien. Co z tego że wnuk napisze kontynuacje, skoro to już nie będzie ten sam pisarz. To że pradziadek miał rękę do pisania, nie oznacza automatycznie że i wnuk ma. Może wiele rzeczy sknocić ;d chociaż jeśli wyjdzie, to z pewnością przeczytam. Fajnie by było gdyby rozbudował "Nowy Cień" - ja się tam nie znam, bo fanką lotra jestem od niedawna, ale skoro zaczął pisać to na bank zostawił jakieś notatki itp. Może wnuk to wykorzysta?

ocenił(a) film na 10
Dochuu

Właśnie o to chodzi, może dzięki tym notatką byłby to zbliżone chociaż do stylu Tolkiena jaki znamy. "Pierścień Mroku" chociaż dobry to jednak o zupełnie innym charakterze.

ocenił(a) film na 8
MulderFox

noo jeśli trzymałby się notatek, to czemu nie :) ale taka zupełnie nowa historia jakoś mnie nie przekonuję

ocenił(a) film na 8
MulderFox

mój mąż zrobił wielkie oczy, kiedy mu przeczytałam to co napisałeś, jeśli natrafisz na sprawdzone informacje to serdecznie proszę o kontakt, i vice versa oczywiście :)
pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
hapibo

Mam smutną wiadomość, Tolkien rozpoczął pisanie kontynuacji, ale niestety ją porzucił.
Jeśli chcecie się trochę o fabule dowiedzieć, musicie przeczytać 12 tom "Historii Śródziemia", niestety nie wydanej w Polsce.
Ale faktycznie może jego wnuki dopiszą kontynuację.

hapibo

Prosze bardzo :)
http://home.agh.edu.pl/~evermind/jrrtolkien/nshadow.htm
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 10
hapibo

Jest już kontynuacja Władcy Pierścieni, nazywa się Pierścień Mroku

ocenił(a) film na 8
Kubyra

Dziękuję :) Wyżej jest link, który mnie do tego poprowadził :)
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 10
MulderFox

Pierścień Mroku- autorstwa Niko Pierumowa, do ściagnięcia z neta 3 części. Zaciekawiło mnie to i postanowiłem poszperać troche w necie. Ktoś czytał tą kontynuację? warto?

ocenił(a) film na 10
Doroszcz

można znaleźć w necie jakieś recenzje, podobno kontynuacja ma swoje momenty i generalnie trzyma poziom, ale nie czytałem więc tylko przekazuje to co gdzieś tam widziałem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones