PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11841}

Władca Pierścieni: Powrót króla

The Lord of the Rings: The Return of the King
8,4 528 102
oceny
8,4 10 1 528102
8,0 41
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Powrót króla
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Powrót króla

Stary Aragorn? O.o

ocenił(a) film na 9

Mam pytanko czy na koncu filmu Aragorn sie postarzał? :D wydaje mi sie ,ze jest bardziej siwy ;] czyzby zostal ukoronowany po kliku latach od zniszczenia pierscienia?

rotanimod

Wiesz że Aragorn na początku podróży do Mordoru, ma 87 lat? Podczas swojej koronacji sięga 100, więc mimo wszystko, całkiem nieźle się trzyma, co nie? :)

Właściwie to nie, Aragorn dożył ponad 300 lat, więc nie był siwy podczas swojej koronacji. To co widziała Arwena w swojej wizji, to daleka przyszłość.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Bondzik

nie chodzi mi o wizje ;) wiem ,ze aragorn byl z rodu dlugozyjacych ;) ale na koncu filmu chyba jest siwy? czyli zostal ukoronowany kilka lat po zakonczeniu przygody?

ocenił(a) film na 9
rotanimod

Przepraszam, zapomniałem ostatnio odwiedzić to forum :)

Nie, do koronacji doszło niedługo po oblężeniu czarnej bramy - w końcu Gondor pozostał bez władcy. Aragorn panował później przez resztę swojego życia, a o ile pamiętam (chociaż mogę się mylić) było to długie panowanie.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Bondzik

to dziwne troche ;p zwroc uwage na koncu filmu jak posiwial :D

rotanimod

może po prostu umył włosy ;) :)

rotanimod

To tylko wymysł reżysera.

ocenił(a) film na 10
Bondzik

Podczas filmowej koronacji Aragorn ma jedynie ...bujniejsza brode jako król niźli miał jako wojownik......
Natomiast właściwie od wyruszenia Drużyny z Rivendell do zaślubin Aragorna i Arweny minęło jedynie kilka miesięcy.....(wyruszyli 25 grudnia 3018 roku a zaślubiny się odbyły w lipcu 3019 roku).
Aragorn poznał Arwenę gdy miał jedynie 20 lat ;
Arwena Undomiel urodziła się w 241 roku Trzeciej Ery a Aragorn w ...2931 - czyli proszę sobie obliczyc jaka między nimi była różnica:)
Miał ponad 80 lat gdy został królem, a z Arweną przeżyli jak podaje literatura 120 lat:)
Potem Aragorn umarł w 120 roku Czwartej Ery (3021 rok był ostatnim rokiem Trzeciej Ery).

ocenił(a) film na 10
Bondzik

Aragorn został koronowany niespełna rok po wyruszeniu razem z Frodem do Mordoru, w chwili koronacji miał 88 lat, nie sto.
Koronacja była w 3019 roku Trzeciej Ery, dwa lata przed końcem tej ery. Umarł w roku 120 Czwartej Ery, czyli przez 122 lata.

Umarł w wieku 210 lat.
Jako Numenorejczyk z królewskiego rodu był dalekim potomkiem elfów i Majarów (Majarem był m.in. Gandalf), więc wśród innych ludzi wyróżniał się mądrością i długowiecznością. Starzał się dwa razy wolniej niż zwykli ludzie. Choć jego dalecy przodkowie z Numenoru żyli trzy razy dłużej niż inni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones