PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11841}

Władca Pierścieni: Powrót króla

The Lord of the Rings: The Return of the King
8,4 527 692
oceny
8,4 10 1 527692
8,0 40
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Powrót króla
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Powrót króla

Po tym jak Entowie zdobyli Isengard, Sauron został zamknięty w swojej wieży. Jak oni go tam wsadzili ? A jego śmierć to już w ogóle komiczna scena, czy on nie ma jakiś swoich czarodziejskich sztuczek tak jak Gandalf ma swoje orły, które ratują głównych bohaterów gdy już gorzej być nie może. I ten Legolas, który postrzelił z dołu Grime na nie wiadamo jak dużej wysokości. Ciekawe jest też jakiego wojownika zrobili z Eowiny która po raz pierwszy była na polu bitwy, dwoma ciosami mieczy powaliła słonia, którego wcześniej nie ruszały setki strzał. Albo ucięła głowę Nazgula jakby to była galaretka. Orki przypominają szturmowców ze Star Wars, którzy nigdy nie trafiają, bo Sam, mały Hobbit jest w stanie poskładać kilku. Serio przegląd wojsk w Mordorze, do którego nie ma praktycznie dostępu. Była scena w której Sauron zaświecił prosto na Froda swoim okiem i co i nic. Dlaczego elfy i krasnoludy nie walczyły ?
Uważam, że Frodo i Sam powinni zginąć w Mordorze, zakończenie byłoby lepsze a nie, że dopiero później Frodo z Gandalfem odpłynęli statkiem w swoją ostatnią podróż nie wiadomo dokąd i nie wiadomo dlaczego.
Mimo tego wszystkiego uważam, że jest do dobre zakończenie trylogii a scenę szarży Rohiryjczyków uważam za jedną z lepszych jakie widziałem i już zawsze będę kojarzył ją z Władcą Pierścieni.

Frano1948

Entowie go nigdzie nie wsadzili. Po prostu nie wypuszczali go z wieży. Czemu stał akurat na dachu, to już wizja reżysera, najpewniej w celu przedstawienia takiej a nie innej śmierci (w książce nie zginął wówczas). Ale po dialogu i zachęcaniu tak jego jak i Grimy do zejścia, widać że nie są uwięzieni na górze tylko swobodnie mogą poruszać się po wieży.

Scena śmierci jest żałosna, więc pominę zbędne produkowanie się w tym temacie. Ale co do "czarodziejskich sztuczek"; magia na Sródziemiu jest dość specyficzna i raczej nie zawiera klasycznych sztuczek a jest raczej pewną mocą. A i orły nie są Gandalfa i Saruman będąc po właściwej stronie, też mógłby z ich pomocy korzystać.

Bitwy pominę, bo wiadomo, że nigdy nie są w pełni przemyślane; ale orkowie ogólnie byli mięsem armatnim hodowanym na ilość niż jakość, więc to akurat było tam względnie normalne, że walczyć nie umieli i wszyscy potrafili ich pokonać.

A fakt, że nie wiadomo do końca dokąd i dlaczego odpłynął Frodo ja zawsze uważałam akurat za plus. Była jakaś magia w tej niewiedzy. (ale polecam książeczki, co by to wyjaśniły)

ocenił(a) film na 8
asa111

Rzeczywiście nie do końca przemyślałem to z Entami.

Frano1948

Saruman, nie Sauron.

ocenił(a) film na 8
myszszata

Oczywiście że Saruman :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones