PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11841}

Władca Pierścieni: Powrót króla

The Lord of the Rings: The Return of the King
8,4 528 102
oceny
8,4 10 1 528102
8,0 41
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Powrót króla
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Powrót króla
ocenił(a) film na 10
Sizimtriox

LOTR <3333 10000....[...]00000x bardizej nielubię HP ;p

ocenił(a) film na 10
Sizimtriox

WŁADCA PIERŚCIENI:)

HARRY POTTER nie jest zły - :)

Każda/każdy z tych powieści/filmów ma inny wymiar - a każdy ma inne potrzeby i upodobania i do każdego co innego trafia:)

Osobiście jeśli chodzi o POTTERA to dla mnie rewelacyjna jest postać młodego Riddle'a - chyba moja ulubiona - i tak właśnie jest ,że w każdym filmie tego typu znajdę coś dla siebie:)

a ty co wolisz - skoro zadałeś pytanie i dlaczego akurat to?

ocenił(a) film na 10
Baronek7

Ja tam wolę Władce PIerścieni.

ocenił(a) film na 10
Sizimtriox

Dlatego że bardziej wole klasyczne filmy.

ocenił(a) film na 10
Sizimtriox

z pewnością jest to klasyka :)

ocenił(a) film na 10
Baronek7

Racja fantastyczna klasyka.

Baronek7

trafiles :) ja do Riddle na 2 msc dalbym Lupina. :) ale jak juz szukal horkruksow to nawalnica postaci historia rodow sa bardzo ciekawe.

ocenił(a) film na 9
Sizimtriox

To tak jakby spytać "Wolicie herbatę, czy kawę?", a to pytanie zamieścić na forum miłośników herbaty :P
Obie serie uwielbiam, na równi, ale do HP wracam częściej. Tym niemniej jednak właśnie skończyłem 4-dniowy maraton: 2 cz. Hobbita + 3 cz. Lotra :)

ocenił(a) film na 10
Madever

Tolkien i Rowling to Brytyjczycy - a ja jestem miłośnikiem dobrej herbaty - nie takiej za 2 czy 5 złotych - bo lubie kulturę anglosaską tak jak nordycką a herbate jak czas pozwala celebruję o 16 - jak w stylu starej dobrej Anglii (nie o 17 jak to spłaszczono :)

fantastyczna nie fantastyczna - klasyka - fantastyka nie jest gorsza od dramatu czy thrillera czy melodramatu lub musicalu - bo niby dlaczego???

dużo ludzi, nie wiem czemu, uważa fantastykę - jak Potter czy Władcę oraz science-fiction (czyli to co lubię najbardziej) za gorsze - bo niby niemożliwe.....
nawet jeśli - co z tego? tak czy owak poruszają tematy z życia - :)

Wolę WŁADCĘ ale POTTEREM nie pogardzam:0)

ocenił(a) film na 10
Sizimtriox

Potter nie dosięga do pięt serii LOTR.

Sizimtriox

Władca Pierścieni :)

ocenił(a) film na 10
wort801

LOTR oczywiscie :) LOTR jest taki epicki ze uwielbiam w nim wszystko , jest pouczajacy , sa w nim piekne sceny i muzyka , po prostu wszystko idealne , cala trylogia jest u mnie na 1 miejscu od zawsze ale Harry Potter to rowniez wspaniale dzielo ogladalem wszystkie czesci i jest tez epicki :)

LOTRMichal

ok :) tak trzymaj :)

ocenił(a) film na 8
wort801

Jasne że HP lepszy. Po pierwsze to jest o 5 filmów więcej z tej serii co jest dużym argumentem. I każdy z tych filmów jest na miarę "dwóch wież"

wolverine11

ilość się nie liczy tylko jakość poza tym świat tolkiena jest bogatszy od HP więcej by było filmów

użytkownik usunięty
wolverine11

nie zgadzam się że jest lepszy choć, stawiam obie serie na równi i książki i filmy, ale film i książki są świetne, ilością bym w sumie się nie sugerował, zresztą Harry Potter ma teraz o 2 filmy więcej więc, ilość już nie wyznacza. Ale według mnie saga Śródziemia, i saga Harry Potter, to moje ukochane serie, zarówno książek jak i filmów.

użytkownik usunięty
Sizimtriox

jak można to porównywać, nie umiem wybrać zdecydowanie obie kocham najbardziej.

Harry Potter mam do niego wielki sentyment
Władca Pierścieni i Hobbit nałóg

ocenił(a) film na 10
Sizimtriox

te dwie ksiązki to dwa różne światy:)

ocenił(a) film na 10
Sol1987

Potera przeczytałam 6 tomów,a Władcy nie czytałam jeszcze:(

ale lubie oba filmy.

użytkownik usunięty
Sol1987

zgadzam się

ocenił(a) film na 10
Sizimtriox

LOTR! Tak bardzo bardziej
Sam Harry (film, nie dzieciak z błyskawicą, ktorego nie cierpię) nie jest zły od czasu do czasu, ale do WP mu dalekooooo

ocenił(a) film na 10
Sizimtriox

Trudno wybrać na ten czas WP.

ocenił(a) film na 8
Sizimtriox

filmy: LOTR zdecydowanie
książka sama w sobie: HP
ale za zasługi Tolkiena dla całego fantasy ogromny respekt

Sizimtriox

Nie lubię porównywać do siebie tak różnych filmów.
Oba bardzo lubię i żadnemu nie mam nic do zarzucenia. Są w swoich kategoriach takie jak być powinny.
Ale jednak "Władca Pierścieni" to mój ulubiony film.

Sizimtriox

LOTR :)

ocenił(a) film na 9
maryska14_

Tak jest!

ocenił(a) film na 10
Sizimtriox

Władca Pierścieni

ocenił(a) film na 9
invisiblepata

Oczywiście

Sizimtriox

Jak można porównywać te filmy?

ocenił(a) film na 10
Sizimtriox

Zdecydowanie Władce Pierścieni

ocenił(a) film na 10
Sizimtriox

Jako film - Władca Pierścieni, nie ma wręcz porównania, a gra aktorska zjada tę z HP.
Jako książka - jednak Harry Potter, o ile uwielbiam Władcę, uwielbiam to uniwersum, to myślę, że książki Tolkiena są średnie, to Jackson wyniósł je na wyżyny. Tolkien stworzył wspaniały świat, świetne postacie itd., ale słabo jest to napisane, źle mi się czytało.

HyHYyHY

Władca jest napisany tak jak wymyślił sobie autor (czyt. powieść zawierająca wiele elementów eposu, celowo pisana archaicznym językiem). Mając na uwadze przyjętą konwencję napisane jest to bardzo dobrze, równie dobrze ktoś mógłby napisać, że średni jest "Raj Utracony" Miltona, bo źle mu się czytało. Jackson nakręcił świetne filmy przygodowe, ale wymowa filozoficzna powieści miejscami się gdzieś zagubiła.

ocenił(a) film na 10
Sizimtriox

Jeśli chodzi o książki, to szczerze mówiąc ciężko mi wybrać. Tolkien stworzył bogatszy świat, ale Rowling wspaniale konstruowała postaci. Raczej na równi. Co do filmów, to tak jakby porównywać "Ojca chrzestnego" do "Transformers". Ekranizacje HP są miałkie, efekciarskie, wyjątkowo niedokładne. Młodzi aktorzy nie radzą sobie z rolami, a na ich niekorzyść działa fatalny scenariusz. No i filmy są potwornie nierówne. Dwa pierwsze bronią się tym, że zostały potraktowane jako typowe kino familijne z ciekawą fabułą, trzeci jest naprawdę dobry, czwarty też nie najgorszy, piąty i szósty z czystym sumieniem mogę nazwać gniotami, a dwa ostatnie byłyby całkiem niezłe, gdyby nie drewniana gra naszej głównej trójki. Ekranizacja LOTR-a jest doskonała.

użytkownik usunięty
tom_evans

powiedział gość oceniający odyseje na 10...

ocenił(a) film na 10

Wiem, że prawda boli, ale trzeba ją zaakceptować. Rozumiem, że coś się może komuś podobać, ale oceniać należy obiektywnie. A Odyseja Kosmiczna jest dzisiaj potwornie niedoceniana. Może przez zalewanie nas tymi wszystkimi shitami typu Transformers czy marnymi ekranizacjami jak HP.

użytkownik usunięty
tom_evans

przepraszam ale nie zalewam się transformesami nawet ich nie lubię, a HP nie jest ekranizacją jeśli już adaptacją, oczywiście że nie jest to nie równe

bo trzy pierwsze części są bardzo dobre
czara ognia jest co najwyżej znośna
zakon feniksa załamka dla fanów książek
książę półkrwi gniot
a Insygnie są bdb ale nie dorównują pierwszym częścią :P

ocenił(a) film na 10
tom_evans

"A Odyseja Kosmiczna jest dzisiaj potwornie niedoceniana" - słucham? Zobacz, jak bardzo wysoką ma średnią na FILMWEBIE, czyli jednym z największych portali filmowych. Przesadziłeś.

ocenił(a) film na 7
Ryloth

Bardzo niską. Przełomowe arcydzieło i średnia na poziomie "Doktora Strange'a".

ocenił(a) film na 10
BILLYBATSON2004

Przełomowe, ale chyba tylko w dziedzinie efektów. Nie każdy musi uważać ten film za arcydzieło.

ocenił(a) film na 10
Sizimtriox

ZDECYDOWANIE "Władca Pierścieni"... i to z mega dużą nawiązką;)

ocenił(a) film na 10
Sizimtriox

No rzecz jasna, że WP. Jak możesz porównywać mistrza Tolkiena z Rowling ???? HP lubię ale porównywanie go z LOTR jest nie na miejscu.

użytkownik usunięty
Pulser_X

tego w ogóle nie powinno się porównywać bo te książki to zupełnie inne historie....

ocenił(a) film na 9
Pulser_X

Popieram!

ocenił(a) film na 10
Sizimtriox

Władca Pierścieni 100 razy lepszy

ocenił(a) film na 9
Ludi_filmaniak

Oczywiście

ocenił(a) film na 9
Sizimtriox

Wiadomo że Władcę!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones