PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11841}

Władca Pierścieni: Powrót króla

The Lord of the Rings: The Return of the King
8,4 528 053
oceny
8,4 10 1 528053
8,0 41
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Powrót króla
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Powrót króla

jakim cudem szeloba przebila mitrill froda i go ''zatrula'' skoto go sie nie da przebic? to blad w filmie czy ma ktos jakies wytlumaczenie?

ocenił(a) film na 10
rotanimod

"Kiedy bowiem biegł upojony wolnością, Szeloba dopędziła go i błyskawicznie wbiła zatrute żądło w jego kark. Leżał teraz blady, nie słyszał nic, nie poruszał się wcale. " - WP, Dwie wieże.

ocenił(a) film na 9
renata_35

to w książce ;) w filmie wbiła mu kolec od przodu w brzuch ;)

ocenił(a) film na 10
rotanimod

Ups... Niektóre rzeczy były dla mnie tak oczywiste, że nie zastanawiałam się jak to było w filmie. Muszę znów obejrzeć WP. 278-my raz:)

rotanimod

Od przodu, ale nie w brzuch tylko w górną część klatki piersiowej niedaleko pod szyją. Widać bliznę kiedy Frodo leży bez koszuli w wieży Cirith Ungol w niewoli u orków.
Da się to wytłumaczyć tym, że kolczuga z mithrilu ma w tym miejscu tak jakby zapinane rozcięcie, co widać np w scenie kiedy Frodo (albo Bilbo) ją ubiera, albo Szeloba trafiła w dekolt nad kolczugą.

ocenił(a) film na 9
Nerwen_AG

ok ;p troche na sile ale niech bedzie

rotanimod

Można zwalić na niedopatrzenie w filmie, albo tłumaczyć że poza kolczugę żądłem trafiła, ale jest jeszcze trzecia wyjście
- bo poniekąd kto powiedział że "go sie nie da przebic", bo nie pamiętam takiego cytatu ani w filmie ani w książce.
Wszędzie słyszymy że jest bardzo wytrzymały a przy tym bardzo lekki, tak więc nosi się go wygodnie, a byle broń nie powinna go przebić. Ale Sheloba to co innego. To w końcu córka Ungolianty, która nawet Valara była w stanie poważnie poszkodować, co jej potomkom taki Mithrill przeszkodzi. - tak z teoretycznego punktu widzenia, bo jako iż w książce nie było takiej sytuacji, nikt tego raczej nie sprawdził.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones