PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=825221}

W cieniu księżyca

In the Shadow of the Moon
5,8 18 527
ocen
5,8 10 1 18527
W cieniu księżyca
powrót do forum filmu W cieniu księżyca

Mocno wyeksploatowany motyw podróży w czasie w mało oryginalnej interpretacji, w służbie totalnej propagandy od Netfliksa. Reżyseria słaba, aktorstwo również. Rachel Keller - bardzo ładna aktorka.

bartfo

O jakiej propagandzie piszesz? Dopiero siadam do filmu, by samemu ocenić, ale ciekawi mnie ten motyw propagandy.

ocenił(a) film na 2
Kuzdo

Źli biali heteroseksualni mężczyźni w przyszłości mają dokonać zamachów i wywołać wojnę która rozedrze USA i cały świat. A czarna bohaterka z przyszłości ich chce powstrzymać. JPD co tu się odjaniepawla?!!!

Sandrock

Ja tu widzę inną indoktrynacje. Wiecie że w Islandii nie ma dzieci z zespołem Downa? Otóż każda ciąża z ryzykiem Downa jest abortowana, zabija się niepełnosprawne dzieci. Tak buduje się 'lepsze' społeczeństwo. Nauczymy że to ok, w imię wyższego dobra społecznego, starych też poddawać eutanazji. Tu jest to w bardziej że tak powiem akceptowalny sposób pokazane, że cel uświęca środki. Choć, przybrane jest to tak że można niby usprawiedliwić. Oczywiście to co wyżej także. O dziwo nie było super fajnych, słodkich miłych bohaterów homo, co aż dziwne jak na produkcję netflixa. Chyba większość seriali promuje odmienność sexualna nie tylko jako równorzędne ale spotykamy bohaterów lepszych niż inni.

Maroo_W

Po pierwsze nikt w Islandii nie nakazuje kobietom, by zdecydowały się na zabieg. Ludzie sami tego chcą, co jest zasługą badań prenatalnych i wczesnego wykrycia wad płodu. Po drugie nie zabija się żadnych niepełnosprawnych dzieci - usuwa się płód, który w przyszłości stałby się niepełnosprawnym dzieckiem. Po trzecie nigdzie na świecie nikt nie zmusza nikogo do poddania się eutanazji, pomimo dostępności takich rozwiązań w niektórych krajach od dawna. Po czwarte - nie siej histerii i ideologicznych bzdur na portalu filmowym.

ocenił(a) film na 6
chryssalid

Dokładnie. I dlatego Maroo W powinien zmienić nick na moron W.

chryssalid

A już ja mu miałem odpisać. Takich potworków jak MAroo_W stworzył ten PIS i sieją zamęt.

ocenił(a) film na 5
chryssalid

Otóż to. Mam nadzieję, że Maroo_W przeczyta Twoją wypowiedź i raczy się doedukować.

ocenił(a) film na 3
chryssalid

Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić.

Ronald Reagan

ocenił(a) film na 7
robid1

A ja zuważyłem, że wszyscy którzy przytaczają niezgodne z logiką cytaty, sądzą że są przez to mądrzejsi.
Czyli według tej logiki wszyscy, którzy popierają eutanazję, powinni już nie żyć? Bo to podobna logika.

Maroo_W

Popieram w pełni tą wypowiedź
Tak trzymać

Sandrock

No... niezbyt. Jedną z ofiar na początku filmu była czarnoskóra, więc chyba źli nie tylko biali. Ponadto do misji przygotował bohaterkę nie kto inny jak biały. Widzisz to, co chcesz widzieć.

chryssalid

Kierowca autobusu? Też była biała. Wszystkie zamordowane osoby były rasy kaukazkiej tylko wojowniczka i doktor kolorowi sprawiedliwi.

Sgt_Elias

Jestem w stanie wskazać setkę filmów gdzie jest odwrotnie...

ocenił(a) film na 7
Sandrock

ale głupoty nawymyślałes. Nie zauważyłeś, że jedną z ofiar, a zatem osób odpowiedzialnych za zagładę, była czarnoskóra kobieta? Hehe, ale mądrala z ciebie.

Kuzdo

Mniej więcej jak napisał Sandrock, ale najlepiej jak sam obejrzysz i ocenisz.

bartfo

"Dzięki " za spoiler.

ocenił(a) film na 2
bartfo

 "dobra" murzynka z przyszłości morduje "złych" białych amerykańskich nacjonalistów, tylko netflix mógł to wymyślić ... żenada

ocenił(a) film na 7
davidns

Nie ma "dobrych" nacjonalistów...

ocenił(a) film na 3
bartfo

Film jest bez sensu. Jeśli mulatka zabiła w przeszłości twórców "idei", to dlaczego nastąpił wybuch (to on spowodował powód dla podróży w czasie)? Czyżby to nie ofiary były za to odpowiedzialne?

ocenił(a) film na 7
robid1

Nie, to ty tylko nie rozumiesz idei podróży w czasie. Wyjaśniłem to w innym wątku, gdzie skopiowałeś swoje wątpliwości, więc nie będę się powtarzał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones